Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tesz az ember ott, ahol a...

Mit tesz az ember ott, ahol a "család az első", ha neki nem?

Figyelt kérdés

Kifejezetten jó viszonyban vagyok a szüleimmel, a testvéreimmel és több távolabbi rokonommal is, tartom velük a kapcsolatot, havi 1-2x biztosan, de néha többekkel, többször is találkozom. Nagyjából mindenki képben van mindenkivel kapcsolatban, vannak alkalmak amiket közösen megtartunk, megünneplünk. Jó, kiegyensúlyozott viszonyok, egy-egy súrlódással, félreétéssel néha.

Ez az én közegem.

Aztán van az a közeg, ahol napi szintű a kapcsolattartás, a 30-as "gyerekek" még a szülőkhöz járnak ebédelni, preferáltan heti többször, KÖTELEZŐEN vasárnaponként. 1-2-3-4-6 óra is eltelik a szülői házban. Ha a család hív, félre van dobva minden, párkapcsolat, barátok, teendők, hobbik. Minden, családi házon kívül töltött idő elszámolandó és kompenzálandó.

Mit tennél, ha az 1. közegben szocializálódnál, és belecsöppennél a 2.-ba?

Velem már többször megtörtént és többször rosszul kezeltem :)


2023. jún. 14. 15:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"nekik nem a család az első, hanem képtelenek leválni a szüleikről." Egyetértek.

Szerintem a család az első kifejezés arra vonatkozik ha valami baj történik akkor a család az első, tehát minden mást félretesz az ember.


De ebben az esetben inkább tényleg arról lehet szó, hogy vagy a szülők nem fogják fel hogy a gyerekük felnőtt, vagy a gyerekük egy gyenge jellem aki nem boldogul a szülei nélkül. Vagy mindkettő.

2023. jún. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszokat írtatok :) Megpróbálok úgy reagálni hogy közben a saját gondolataimat is tovább bontogassam.

Kezdeményezés alatt véletlenül sem a "na majd én megmondom" jellegű dolgokat értem. Hanem azt hogy vannak ötleteim amiket szívesen megvalósítok közösen, ha erre nyitott a másik fél is. És elég aktív is vagyok hogy ezeket az ötleteket bedobjam, újakat dobjak be ha a régiek már nem aktuálisak, vagy módosítsak rajtuk, és igen, együtt is ötleteljünk, találjuk ki, próbáljuk ki hogy mi, hogy legyen.

Ez eleinte szokott tetszeni a lányoknak. Legalábbis azoknak akikkel kb ez történt: volt a kis családjuk ahol apa meg anya MEGMONDTA, hogy mi, hogy legyen.

Erről félig-meddig elszakadva jött a barátnős, baráti körös időszak amikor még mindig beledumáltak az otthoniak, de azért már volt saját életük is.

És erről egészen leszakadva jöhetne "a Pasi", akinek megvannak a saját ötletei & vele is lehet közösen ötletelni. Igenám de ehhez már egészen, vagy legalábbis az eddigiekhez mérten sokkal jobban ki kéne zárni a szülőket.

Ez az ami nem megy, ahol már begörcsölnek, szerintem ebből a görcsölésből fakad az is hogy azt hiszik én is "meg akarom mondani", holott nem, hanem együtt kellene, lehetne kitalálnunk.

Durva, de ezt a szintet még nem tudtam igazán megugrani senkivel.

Nyílván ebben benne vannak a saját rossz tulajdonságaim is, van amit egyáltalán nem tudok lazán venni én se, pedig jó lenne, van mikor nem vagyok elég kitartó, és hasonlók.

És igen, a szülökhoz való viszony is kulcs kérdés. A sajátjainkhoz, a másikéihoz, hogy a két eltérő viszonyról mit gondolunk... van valami igazság abban is, hogy elvált szülők gyereke az elválttal, "normális" a "normálissal", árva az árvával stb. jobban megérti egymást ilyen téren.

2023. jún. 17. 13:06
 13/14 anonim ***** válasza:

Ismerkedni kell, hátha találsz akivel passzolsz de sajnos azt hiszük van olyan hogy tökéletes páros/kapcsolat de nincs.

Vannak olyan dolgok amiket el kell engedni vagy épp új felé nyitni. Neked lehet a saját viszonyod a normális ami nekem lehet már nem. Pedig én se vagyok egy huu mindent fel kell rúgni a csaladért és ugrani minden szóra (szeretem őket).

2023. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igaz :)
2023. jún. 17. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!