Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretek nyaralni ? Ezért...

Nem szeretek nyaralni ? Ezért rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

Párommal eljöttünk a Balatonra 1 hétre, és úgy érzem egyszerűen nem élvezem...

amióta itt vagyunk , reggeli után indulunk várostnézni, meg a környező híresebb településekre kirándulunk, gyalog/busszal/vonattal, és utálom. Egyszerűen nem élvezem.. naponta megyünk 10-15 Km-t, fájnak a lábaim, hőség van, izzadok, úgy érzem nekem ez nem nyaralás. Nem akarok hálátlan lenni, mert tudom, hogy sokaknak ez nem adódik meg, és hálás is vagyok érte, hogy itt lehetek, de nem tudom élvezni, mert nekem ez nem élvezetes, ez nem kikapcsolódás ..... én alapból jobban szeretem a telet, sokkal jobban szeretem a bekuckózós programokat, párom viszont nagyon rápörög arra, hogy nyár van, nyaralunk,menjünk egész nap. Én szívesebben napoznék a parton egy jó könyvvel, vagy úsznék, de minden nap menni kell, ma is mentünk, holnap is megyünk. Mondtam már a páromnak is, hogy én ezt nem igazán élvezem, és azt válaszolta, hogy nem pozitívan állok hozzá, meg lusta vagyok........

Mit gondoltok? Nem akarom elvenni a kedvét egy vitával, vagy azzal, hogy nem megyek vele azért sem...

Normális , hogy nem tudom ezt élvezni, nem érzem jól magam egy nyaraláson?:((


2023. jún. 14. 20:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Mindenki más. Te otthon ülős típus vagy, van aki meg nem bír otthon lenni, akkor inkább kíül valahova céltalanul. Amúgy túlzásba lehet vinni, nem szabad otthon tespedni egész életedben, rengeteg dologból maradsz ki. Látni kell a világot, nem csak a saját kényelmedre gondolni. Persze jó bekuckódni bármit is jelent, de menni is jó, amire egy egészséges érzelmi állapotban lévő embernek szüksége van.
2023. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%

Nekem meg ingerszegény volt qz egész.

Elstrandoltunk éttermwzgettünk koncedten voltunk mivel párom dj így a balcsin is összeállt egy dj vel, szexeltünk sokat, és olyan kiegyensúlozott normális rendes volt minden hogy én untam az egészet. Kb mint gyerekként anyáékkal az is kezdett ongerszegény lenni nekem már.

Azert haverok havernők bandázások meg az élet pörgés izgalmak amik otthon vannak, ugy hiányzott rendesen vele. Kicsit egy nyugdíjas átlag dologba estünk bele a balcsival.

2023. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
22%

Lehet nem ezt a fajta nyaralast elvezed.

Mi csak autoval vagyunk hajlandok kozlekedni, ami legkondis, es mi igazitjuk az idot.

Nyaron pl. csak a tenger az elviselheto szamomra, a Balaton meg egy retkes tularazott pocsolya. Nekunk nyaralonk van ott, de ha nem lenne, soha a budos eletbe nem mennek a Balcsira.

Telen, meg hidegebb idokben barmennyit setalok, imadok vasortnezni, turazni, elvezem a hideget, de nyaron no way...

2023. jún. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%

"Mondtam már a páromnak is, hogy én ezt nem igazán élvezem, és azt válaszolta, hogy nem pozitívan állok hozzá, meg lusta vagyok..."

. Ő meg ennyi erővel nem tud kikapcsodni, a munkahelyi pörgést hozta magával a nyaralásra. Kinek van igaza?


Ne tervezz vele hosszú távon, ha ennyire nem tud elfogadni. Nem vagytok összenőve, simán lehetne, hogy akár elmegy pár órára, ha annyira nem tud a s*ggén maradni.

2023. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

1. Igen ebben igazad van, de sokszor van kedvem programokhoz, külföldre én is inkább kirándulni megyek, engem is hajt, hogy megnézzem a látványosságokat. A bekuckózást úgy értem, hogy nekem jó program egy filmezés, társasozás, ilyen benti programokra gondoltam:)

2. Mondjuk a bulit pont , hogy élvezem, tavaly is random volt valami fellépés a parton, ittunk- ettünk, azon én is rohadt jól éreztem magam. Én is arra gondoltam, hogy táborok alatt reggel betereltek minket a vízbe, este meg ki, ez volt a program, lehet nekem azért lenne most is komfortosabb így.

3. A kapcsolatban én vagyok az autófüggő, milliószor jobb minden kocsival... lehet ez a probléma gyökere, hogy nincs.. ma 2 km-re volt a legközelebbi wc, sétáltunk emelkedőn, esett , csúszott is, az élethez nem volt kedvem kb... de én is támogatom, hogy kényelmesen, kocsival, nem vagyunk buszhoz kötve, viszonylag közel megállunk az úticélhoz, nem kell cipekedni.. lehet itt lesz a baj🥹🥹

2023. jún. 14. 20:45
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
De mi nem voltunk bulizni sem. Valami klasszikus koncentrebeültünk elegánsban, meg valahol máshol vmi kisebb helyen lett egy ujabb dj ismink de nem buliztunk. Mivel dj eleve rengeteget bulizunk a balcsira nem is bulizni mentünk.hanem nyaralni.
2023. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
2.voltam
2023. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
Bereljetek robogót 1-2 napra. Kirándultok, és jobb is a kilátás mint a buszból. Talán a barátnődnek is tetszeni fog és neked is jó lesz mert kevesebbet kell gyalogolnod.
2023. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%
Mondd neki, hogy neked ez így nem kikapcsolódás, pihenés. Egyik nap mentek várost nézni, másik nap a parton vagytok, lazultok. Így mindenki csinálhatja, amit szeret. A barátod is lehetne kicsit nyitottabb a kompromisszumra.
2023. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

Persze, aki egy nyaraláson pihenne, lazulna is, nem csak menne, mint a rabszolga, az rögtön otthon tesped…

Ennyi erővel meg aki nem bír egyetlen percre megülni a sggén, az képtelen lenyugodni és csak élvezni a pillanatot.


Én teljesen megértelek, kérdező. Ha PIHENNI megyek, szóba sem jöhet semmilyen egésznapos erőltetett menet, nyáron meg végképp nincs városnézés. Arra kellemes idő a tavasz, ősz, akár a tél is, de leizzadva menetelni gyűlölök. De ha nincs meleg, akkor sem vagyok hajlandó minden egyes nap 10-15 km-eket gyalogolni, max egy hetes nyaraláson legyen egy ilyen nap. A többiben is lehet kirándulgatni, de nem nonstop és igen, én mindennap szakítok időt legalább 2-3 óra pihire, napozásra, úszkálásra.

Viszont ehhez megtaláltam a megfelelő partnert. Nem vészmadárkodni akarok, de nekem is volt ilyen párom és nagyon hamar be kellett látnunk, hogy nem illünk egymáshoz. Na meg bocs, de kicsit sem tiszteli a te álláspontod.

2023. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!