Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretek nyaralni ? Ezért...

Nem szeretek nyaralni ? Ezért rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

Párommal eljöttünk a Balatonra 1 hétre, és úgy érzem egyszerűen nem élvezem...

amióta itt vagyunk , reggeli után indulunk várostnézni, meg a környező híresebb településekre kirándulunk, gyalog/busszal/vonattal, és utálom. Egyszerűen nem élvezem.. naponta megyünk 10-15 Km-t, fájnak a lábaim, hőség van, izzadok, úgy érzem nekem ez nem nyaralás. Nem akarok hálátlan lenni, mert tudom, hogy sokaknak ez nem adódik meg, és hálás is vagyok érte, hogy itt lehetek, de nem tudom élvezni, mert nekem ez nem élvezetes, ez nem kikapcsolódás ..... én alapból jobban szeretem a telet, sokkal jobban szeretem a bekuckózós programokat, párom viszont nagyon rápörög arra, hogy nyár van, nyaralunk,menjünk egész nap. Én szívesebben napoznék a parton egy jó könyvvel, vagy úsznék, de minden nap menni kell, ma is mentünk, holnap is megyünk. Mondtam már a páromnak is, hogy én ezt nem igazán élvezem, és azt válaszolta, hogy nem pozitívan állok hozzá, meg lusta vagyok........

Mit gondoltok? Nem akarom elvenni a kedvét egy vitával, vagy azzal, hogy nem megyek vele azért sem...

Normális , hogy nem tudom ezt élvezni, nem érzem jól magam egy nyaraláson?:((


2023. jún. 14. 20:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
48%

Dehogy leszel rossz.

Ő az aktív pihenést kedveli jobban te meg a passzív pihenést. Annyi, hogy más módon töltődtök fel.

Ezt talan ugy lehetne megoldani, hogy ha mondjuk egy hetes nyaralásra mentek, akkor van pár nap chill, olvasgatós, parton üldögélős, meg van pár nap, amikor ide-oda mentek.

Szerintem, ha beiktatnátok akar 1 vagy 2 napot, ami inkább passzív pihenés, lehet sokkal nyitottabb tudnál lenni a mászkálasra. En is ilyen vagyok amúgy.

2023. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%
Az a baj, hogy a kérdező igényeit szrba sem veszi a párja azok alapján, amit ide leírt. Így meg nem lehet kompromisszumot kötni, hogy az egyik maximálisan alkalmazkodik és mikor szólni mer, le van hordva a sárga földig.
2023. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
39%
12 jól mondja
2023. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

Azt mondod, szívesebben feküdnél a parton egy könyvvel, vagy úsznál. Vagyis te nem nyaralni nem szeretsz, egyszerűen neked más jelenti az ideális nyaralást, mint a párodnak. Viszont a párod részéről nagyon nem jó, hogy a te más irányú igényedet úgy reagálja le, hogy lusta vagy.

Pedig egyszerű lenne, ha tudnátok kompromisszumot kötni, - pl. egy nap mászkálós, másnap parton fekvés és úszkálás, de hogy te teljesen aláveted magad a párod szórakozásának, az nem kompromisszum, az értelmetlen, és hosszú távon még a párodat is megutálod miatta (tapasztalat).

2023. jún. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Kitana. ***** válasza:
53%

Én imádok nyaralni, de ha ez 10+ km-es sétákat jelentene, én sem élvezném. :D A nyaralás nekem is inkább fetrengés és max laza séta, egyéb programok, nem hatalmas túrák.

A többiek már leírták, mi a baj a pároddal.

2023. jún. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
43%
Nekem az aktív kikapcsolódás a "pihenés", a napozás untat. A lényeg hogy fejben kikapcsoljak, ami nem megy ha egyhelyben ülök pl a parton vagy a kertben. De mikor párommal mentünk, beiktattunk 2 napot amikor nem mentünk szinte sehova, csak enni meg sétálni a parton, kicsit napozni, úszkálni..Mivel közös nyaralás, mindkettőnknek élvezni kell. Nem vagy rossz ember, csak máshogy szeretsz kikapcsolódni. A párodat önzőnek tartom.
2023. jún. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
38%
És amúgy gyakori a pároknál amit írsz, de ez még nem válóok. Csak kompromisszumot kell kötni. Az a baj ha valaki erre nem hajlandó.
2023. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ettől rossz ember.
2023. jún. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett mindenki lepontozva? Szerintem senki nem írt hülyeséget, és a kérdező hasznos tippeket, tanácsokat kapott.
2023. jún. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Én sem értem miért lett itt lepontozva mindenki, pedig nagyon korrekt, kedves válaszokat kaptam. Őszintén jól estek, köszönöm mindenkinek:)
2023. jún. 15. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!