Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknek miért kell elrontaniu...

A nőknek miért kell elrontaniuk a stabil és jól működő dolgokat?

Figyelt kérdés

Pl amikor az eddigi meglévő, jól működő dolgokban elkezdenek variálni, fokról fokra, amíg végeredményűl egy teljesen más, és teljesen kifordult, rossz dolgot kapunk. Ami persze így már nem kell egyik félnek sem. Vagy stabil kapcsolatban félremenni valaki mással, csak mert "nagy volt a kísértés", mindent elrontva utána. Esetleg teljesen ignorálni valakit aki teper értük és épp elérhető, de amint letesz róluk és mással jön össze, már egyből őt akarják. A példák száma sajnos szinte végtelen...

Miből jöhet ez a fajta, sokszor önsorsrontó sőt másokkal is kitoló viselkedés? Mi ennek a fajta variálási mániának az alapja? Miért van erre szükség, ki mit gondol? Tényleg szeretném megérteni ennek a fajta romboló és toxikus attitűdnek az alapjait.



2023. jún. 23. 15:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos ez NEM VICC!

Sokuk igényli, - igen, a szó szoros értelmében igényli, - hogy időközönként eltángálja a párja - és utána van 1-3 hónap nyugalom, "boldogság" az agyukban. Speciel, nem tudnék férfiként tekinteni egy olyan szarházira, aki kapható erre - akár provokációval is, - de ők tudják!

2023. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
52%
Persze unokahúgom is állandóan siránkozik és szidja az ilyen pasikat. Mégis amikor szakít az egyikkel, utána megint egy ilyesmi fazonnal jön össze. Vannak az ilyen állandóan szenvedni szerető emberek. Ezek panaszkodni is imádnak. Hát váljon egészségükre!
2023. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

A bevonzásban és a rossz, tudatalatti, berögződött mintázatokban valóban lehet valami! Ezeken majd gondolkodnom kell, mert részben jogosnak érzem. Plusz a többi ismerősöm esetét is majd átgondolom, hátha ott is meglátok hasonló ismétlődéseket. Ez megint egy hasznos észrevétel volt.

Persze várom a további válaszokat is. Sok olyan dolog lehet még, amit nem veszünk észre. A kérdés is ezen okból született, nem kifejezetten panaszkodásból. Abból akad az oldalon elég enélkül is.

2023. jún. 23. 16:26
 24/35 anonim ***** válasza:
39%
Kapsz majd itt hideget-meleget, de amúgy igazad van. Azt szokták mondani, hogy a kutya is jó dolgában vész meg.
2023. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
25%
A válaszokból láthatod, hogy az elevenükbe tapintottál. Ilyenkor ész nélkül vagdalódznak.
2023. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
68%
Arra gondoltál már, hogy ezt az úgymond tendenciát, amit megfigyelni vélsz, erősen befolyásolja a megerősítési torzítás, a saját szociális közeged és az emberek közti egyéni interakció?
2023. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

#26 A felvetés jó, általában próbálom ezeket is figyelembe venni. Persze én se látok teljesen tisztán rá magamra, ezért is hasznosak pl az ilyen kérdések és válaszok is.

A szociális közeg ahol ezeket tapasztaltam, eléggé változatos, bár nyilván 1-1 ember közege és ismerősi köre még mindig túl szűk lenne bármit is lemérni.

Szóval most kíváncsiságból megnéztem a válások arányát, ami ha leegyszerüsítve nézzük, a klasszikus variálás egyik szélsőséges formájának is vehető. Bármilyen viccesen is hangzik ez.

Szerintem meglehetősen magas.

[link]

Persze beszédesebb lenne, ha arról is lenne adat hogy melyik oldal kezdeményezte a válást, a férfi vagy nő. És ez csak a jéghegy csúcsa, mert manapság nagyon sokan nem házasodnak, pontosan ezért. Mert tönkrement a bizalom a másik nem felé, legyen az férfi vagy női oldal.

2023. jún. 23. 16:55
 28/35 anonim ***** válasza:
38%
Amiket felsoroltál én csakis férfiakon tapasztaltam.
2023. jún. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
56%
28-as, én pedig csakis nőkön! A legtöbb, sőt, az összes kapcsolatom úgy ért véget, hogy egyszerűen szakítanom kellett a nővel, mert már nem lehetett kibírni mellette. Pontosan a kérdésben megfogalmazott dolgok miatt!
2023. jún. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
55%

Nekem az a véleményem, hogy a kapcsolatok szinte száz százalékát a párok közösen rontják el , ha nem veszem ki a hibák közül azt a részt, amikor valaki rosszul választ.

És igen, itt már játszik az, hogy képesek vagyunk ugyanazt a hibát megismételni, és ettől a másik nemből a nekünk nem valót választani , és halálra itélt kapcsolatokat halmozni.

Egy példa külső szemlélőként: volt egy osztálytársam, a legszebb, legkedvesebb nő, akit ismerek. Mi többi lányok azt gondoltuk semmi gondja nem lehet az életben, hiszen minden ujjára kaphat udarlót, csak válogatnia kell.

Nos nem. Mert a nagy szépségével a beképzelt nyomulós, követelőző férfiak jelentkeztek nála, és az ő finom lelkéhez illő, tisztességes srácok meg hozzá se mertek szólni, mert teljesen más természetet feltételeztek róla.

2023. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!