Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy ne legyek...

Mit tehetnék, hogy ne legyek ennyire életképtelen?

Figyelt kérdés
Nagyon akarok valamit, de sosem tudom elkezdeni. Lusta féreg vagyok, halogatok. Szeretnék megtanulni programozni, angolul és fejlődni matekban, de ezek csak tervek 6 éve, és annyira sem jutottam, hogy egy angol szót megtanuljak. Mit tehetnék, hogy ne legyek ennyire életképtelen?

2023. júl. 16. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezd el.

Úgy nem fog menni, ha nem kezdesz bele.

2023. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Te nem akarod ezeket a dolgokat, hanem csak vágysz rá, de mikor erőfeszítést kellene tenned az ügy érdekében, akkor kb minden fontosabb.


Szóval ne csak vágyakozz, hanem akard. Ámíthatod azzal magad, hogy akarod, ha nem teszel érte semmit.


Van egy kollégám, aki kb 5 éve a vállalkozása beindításáról beszél. Kb egyidőben kezdtünk érdeklődni a téma iránt. Jelenleg neki nincs semmije, nekem meg van egy 4 éves vállalkozásom. Viszont én amikor hazajövök azon dolgozom, heti 20-30 órát biztosan, ő meg max beül a tv elé, nézni valami agyrohasztó műsort.

2023. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Talán amiatt halogatok, mert hatalmas feladatnak tűnik ezen három terület, és mivel olyan családból származok, ahol napról napra éltünk, így nem tanultam meg hogyan kell elérni célokat. Vagy nem tudom mi lehet az oka. Hogyan tudnám ezen területeket apróbb lépésekre osztani? Annyira rossz úgy élni, hogy az ember ennyire életképtelen, és erre sem képes.
2023. júl. 16. 18:41
 4/12 anonim ***** válasza:

Talán ajánlatok egy könyvet.

Napoleon Hill: Gondolkozz és gazdagodj.

Lese fogod tudni tenni. :)

2023. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2 Milyen vállalkozásod van?

#4 Köszönöm!

2023. júl. 16. 18:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne félj a kezdeti sikertelenségektől, eleinte rossz lesz, de ha sikerül 1-1 pici sikert is összehoznod, akkor már könnyebb lesz:).
2023. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
Első körben a motivációdat fejleszd.
2023. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindig az 1. lépés a legnehezebb.

Fogj hozzá a célaid megvalósításának.

Utána már menni fog.

Sok sikert! ;)

2023. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ismerős érzés, ha nagyon nem megy a dolok magadtól lehet segítséget kéne kérni, olyan dolgot kitalálni amit tényleg nagyon szeretnél és azért mindent megmozgatnál..
2023. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az angollal kezdd, mert a programozási nyelveknek is csak úgy lesz értelme. Én németes csoportban voltam, mikor elkezdtük a számtech-et, és vért izzadtunk, mikor egy kis programot kellett írni.

Angol - mi érdekel? Nézd meg angolul, olvasd el angolul - pdfdrive.to

Olvass képregényeket, mangákat, és nagyon szerettem a 20th Century Boys-t:

[link]

Sok szálon futó szürreális, mégis rohadtul realisztikus történet, de ott van még az Angel Densetsu, amin laposra röhögöd magad: egy ijesztő arcú, de galamblelkű srácról szól, aki az iskola gang élére kerül - véletlenül:

[link]


Ha már valamennyire tudsz angolul, akkor minden segítséget megkapsz a programozáshoz online. Ha van laptopod/számítógéped, akkor telepíts rá linuxot, vagy linux szimulátort, és már ki is próbálhatod a parancssorból irányítani a gépet. Windows-on is van olyan, hogy ,,futtatás", ahol adhatsz a gépnek parancsokat, de a windows nem nyílt forráskódú, tehát csak egy bizonyos szintig enged téged majd ügyködni.


Ha már egész jól tudsz angolul, léteznek ,,programming challenge" oldalak, mint pl. a codechef, ahol különböző programok megoldásait küldheted be, és egyből látod, milyen gyorsan fut a többiekéhez képest.


Ha ezeket a challenge feladatokat oldogatod, akkor a gondolkodásod is csiszolod, de egyébként ugyanezt elérheted olyan matekkönyvek olvasásával, amiben elgondolkodtató feladatok vannak. Ilyen könyveket a - kapaszkodj meg -a gyerekkönyvtárban fogsz találni, a matek részlegen, legalábbis Vácon ott vannak. Nem tudom, miért oda teszik.

Ilyen könyvek pl. Smullyan - Mi a címe ennek a könyvnek?; Smullyan - A tigris, vagy a hercegnő, de ha valamennyire tudsz angolul, fenn vannak itt a könyvei:

[link]


Kezdd el. Csak kezdd el!

2023. júl. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!