Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy ne legyek...

Mit tehetnék, hogy ne legyek ennyire életképtelen?

Figyelt kérdés
Nagyon akarok valamit, de sosem tudom elkezdeni. Lusta féreg vagyok, halogatok. Szeretnék megtanulni programozni, angolul és fejlődni matekban, de ezek csak tervek 6 éve, és annyira sem jutottam, hogy egy angol szót megtanuljak. Mit tehetnék, hogy ne legyek ennyire életképtelen?

2023. júl. 16. 17:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ha nincs motivációm, akkor kérek (Istentől). Nem szégyen kérni.
2023. júl. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A halogatásod egyik oka talán az lehet, hogy fogalmad sincs, hogyan kezdj bele. Lényegében nincs is mibe ilyenkor belekezdeni, hiszen nem tudod megfogni a cselekvés legelejét.

Ilyenkor le kell ülni, és elkezdeni tervezni (mindig ez legyen a nulladik lépés).


A másik ok, hogy félsz a kudarctól. Esetleg ez a kudarc nem is alaptalan már, hiszen megégetted magad korábban (például kudarcok értek angoltanulás során, nem haladtál úgy, ahogyan szerettél volna). Fontos, hogy ne tűzz ki irreális célokat. (Ha elhatározod például, hogy egy óra alatt megtanulsz 100 darab szót, akkor biztosan kudarcba fog fulladni a dolog). Hogy mi az irreális, az egyén függő. Az elején nem is erdemes szerintem számszerűsíteni a megtanulandó mennyiséget, csak leülni és mondjuk egy-két órán át tanulni egy kijelölt anyagot. Haladsz amennyit haladsz. Később már látni fogod, milyen tempóval tudsz fejlődni, és ez alapján tervezhetsz.

2023. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!