Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme valakinek pszicholó...

Mi értelme valakinek pszichológushoz járnia?

Figyelt kérdés
Nekem is nagyon komoly frusztráció van, de azon de sajnos nem tud segíteni. Ugyanis nem bírom elviselni, hogy van olyan ember, aki egész életében otthon dolgozik egy kanapén ülve, míg én egyik tömegközlekedésről rohanok a másikra.
2023. júl. 17. 22:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
60%
Te is lehetnél bármi!
2023. júl. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
70%
Számomra nincs értelme. Nem vagyok befogadó az ilyesmire, és nem tudok megnyílni egy idegen előtt, és nem is akarok. Utálom ha elemezgetnek, és hülye kérdéseket tesznek fel 15-25 ezer ft/órás áron.Leperegne rólam amit mond, vagy próbál rávezetni, ha provokatív kérdéseket tenne fel vagy ráborítanám az asztalt, vagy simán eljönnék. Bár lehet valakinek segítene, nem vagyunk egyformák.
2023. júl. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mondjuk ez legyen a legnagyobb problémád az életben:D


Deee éppenséggel még ezzel is tudna mit kezdeni egy pszichológus. Ez amit érzel ugyanis nagoyn kemény irigység. És ennek oka van. Valószínűleg önmagaddal és a helyzeteddel való elégedetlenség. Ami gyakran gyökerezhet abban, hogy tehetetlennek érzed magad, esetleg pont, hogy tudod, hogy tenned kéne, de nincs kedved (ami depresszió tünete lehet), esetleg önbecsülési problémk, valamilyen módon kevesebbnek érzed magad ezeknél az embereknél.


Ez már most egy nag ymarék olyan lehetőség amivel a pszichológus tud mit kezdeni és le merném fogadni, hogy ha tényleg van ilyen problémád, valamelyik valamilyen szinten jelen van benned.

Akik nag ymértékű frusztrációt élnek meg teljesen hétköznapi dolgoktól, ott bizony pszichés probléma van a háttérben, és mint ilyen, nem árt kezelni.

2023. júl. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Röviden igaza van a 13-as hozzászólónak.
2023. júl. 18. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

A megkeseredett,irigy sz@r életedet nem fogja tudni meggyógyítani egy pszichológus.Vagy kelj fel korábban,hogy ne kelljen rohanni,vagy vegyél egy kocsit,hogy ne kelljen tömegközlekedni,vagy tanulj ki egy szakmát,amivel otthonról tudsz dolgozni.A mértéktelen irigységből és mások életét figyelő(amihez amúgy semmi közöd)életmódodból fakadó teljes megbolondulás ellen talán segíthet egy pszichológus.

Én személy szerint megőrülnék,ha itthon kellene dekkolnom egy monitor előtt.

Ilyen alapon egy buszsofőrre is haragudhatnál,hisz ő egész nap ücsörög egy klímás helyen,egy karfás légrugós ülésben és annyi a dolga,hogy tekerget egy habkönnyű szervókormányt és néha megnyom egy két gombot.

2023. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
#15 : Áhá értem már! Amikor valós probléma van, akkor így kell rá reagálni, gyorsan elsikálni és lerázni!
2023. júl. 18. 08:22
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

#16 Kérdező!15 vagyok.

13-as nagyjából leírta mi veled a probléma.

A mértéktelen irigységed és ugyanakkor az akaratgyengeséged eljuttatott a pszichiátria küszöbére,ez itt a valós probléma,hogy az ebből kialakult dühödet nem tudod kezelni,tele vagy kisebbségi komplexussal,elégedetlenséggel és úgy érzed csak téged szívat a világ,közben a fél ország rohan egyik tömegközlekedésről a másikra.

Én pl.lakásfelújításokkal foglalkozom koszban porban görnyedek legtöbbször,vések,falat csiszolok,hegesztek,stb.,ugyan úgy járom a várost,de még a gondolatomban sem merül fel olyan,hogy másoknak milyen lehet a munkája otthonról,meg ilyenek.

Nem a rohanással,vagy a tömegközlekedéssel van a bajod,hanem magaddal és az életeddel.

2023. júl. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz leírni ide, mert nagyon nagy és sok értelme van.


Keress utána.


Lényegében és nagyon röviden annyi, hogy egy szakértő, aki érti az elme alap működését, segít neked mindenben, amit csak akarhatsz, és az új, sokkal nagyobb önismeretedből származó új célokban is.

2023. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem bírják a pszichológusokat, mert sokan azoktól várják, hogy megjavítsák. Pedig az illetőnek is nagyon sokat kell dolgoznia önmagán. Tehát egy iránymutatást tudnak a pszichomukik adni, de a megoldást azt "nekem" kell hasznsoítanom, a gyaksziba helyezni, azaz az életemet nekem kell éélnem akkor is.


Nézd azért a másik oldalt is: igaz, hogy egy magánpszichomuki is megválaszthatja a páciensét, de egy napi 4-5 páciens életét hallgatni neki is leterhelő... Tehát nem érdemes mindig lefikázni a másik feladatát:).

2023. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
#17 : Bizonyára beteg a lelkem, de akkor sem mennék egy kanapé huszárhoz tanácsért, ha az utolsó esélyem lenne az életben.
2023. júl. 18. 20:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!