Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme valakinek pszicholó...

Mi értelme valakinek pszichológushoz járnia?

Figyelt kérdés
Nekem is nagyon komoly frusztráció van, de azon de sajnos nem tud segíteni. Ugyanis nem bírom elviselni, hogy van olyan ember, aki egész életében otthon dolgozik egy kanapén ülve, míg én egyik tömegközlekedésről rohanok a másikra.
2023. júl. 17. 22:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
És ennek a következményét mindneki láthatja, jó reklám ez a pszichológusoknak úgy gondolom :)
2023. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
olvassátok el a 46. kommentet és megtudjátok, miért kell a klinikai szakpszichológus. https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..
2023. júl. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a tömegközlekedés frusztrál a legjobban, akkor te egy végtelenül szerencsés és boldog ember vagy.
2023. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
61%

Pontozzatok le, ugorjatok a torkomnak nyugodtan, de megvan róluk a véleményem.


Egy súlyosabb problémával (lelki trauma utóhatásai) a többségük egyáltalán nem tud mit kezdeni, de alsó hangon 15 ezret elkérnek egy 50 perces beszélgetésért...


Személy szerint annyira tartom a legtöbb pszichológust, mint akik kávézaccból jósolnak, beteg, jellemzően idős emberekre mindenféle, állítólagos gyógyhatással bíró vackot rásóznak, vagy akupunktúrával próbálkoznak gyógyítani. Pénzéhes, mások nyomorán nyerészkedő szélhámosok.

2023. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
57%

24,én arra tudnék tippelni, hogy nem ahhoz a szakemberhez mentél, aki a gondodra specializált. Klinikai szakpszichológusok között is van több, mint ahogy a fogorvoshoz elmész vakbélgyulladással, ő sem fog veled tudni sokat kezdeni. Klinikai szakpszichológusoknál is van aki másterületre specializált.

Érdemes mindig az alapján keresni, hogy mi a fő profilja.

2023. júl. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

#24,


Képzeld öregem, mindig olyanhoz mentem, aki állítólag értett a problémámhoz. Nem tudtak vele semmit sem kezdeni. Csak olyan tanácsokat voltak képesek adni, hogy pl. "lélegezzen nagyokat és figyelje a lélegzetét", "figyelje és koncentráljon a környezetére", "írja össze két oszlopba a pozitív és negatív tulajdonságait", és ennyiben ki is merült a nagy "tudományuk". Meg rám hívni a mentőket, holott se magamnak, se másoknak nem akartam ártani, csak amikor elmondtam náluk a történteket, sírógörcsöt kaptam. Ezzel se tudtak mit kezdeni ezek a szélhámosok. A második ilyen eset után úgy döntöttem, elég volt.


Azt a 15-20 ezret, amit alkalmanként rájuk költenék, inkább megtakarítom, vagy a hobbimra (festés, kerámia, olvasás) költöm.


(Pontozzatok le, nem érdekel, hozzászoktam, hogy mindenki hülye, akinek más a véleménye, mint a többségnek)

2023. júl. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
(*a #25 válaszolnak szólt a válaszom)
2023. júl. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

26

Mondjuk az tuti, hogy egyik sem mondta, hogy takarítsd meg ezt a pénzt és költsd a hobbidra - pedig ez inkább használ, mint az, hogy figyelj másra... Mondjuk ezzel pont ezt teszed.

2023. júl. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
26, nem vagyok az öreged :D
2023. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Azert az se konnyu hogy kezelje a rengeget mentalisan beteg embert
2023. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!