Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alapjáraton vidám természetű,...

Alapjáraton vidám természetű, mosolygós ember vagy?

Figyelt kérdés
Nemcsak otthon, hanem kint az utcán, munkahelyen stb. Vagy csak néhol, és más helyzetekben csak felveszed ezt az arckifejezést? Vagy egyáltalán nem is vagy ilyen?
2023. júl. 18. 21:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Elég pozitív vagyok, tudom élvezni a mindennapokat, megtalálom a lehetőséget mindig, hogy jól érezzem magam munka után is. De mosolygós típus az nem vagyok, valahogy nem vagyok az a típus, aki így mutatja ki az érzelmeit.

Sokan azt vihetik emiatt, hogy nem vagyok életvidám, pedig de. Persze nekem is vannak nehezebb időszakok, de ki szoktam jönni belőle

2023. júl. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az utcán elmerülök a gondolataimban, nem arckifejezéseket vágok, azokat esetleg automatikusan.


Amúgy is komoly vagyok, másokkal is jobban szeretek komoly témákról beszélni, filozofálni, mint röhögcsélni. Nyilván azt is kell, de nekem nem állandóan.


Úgyhogy nagyon nem vagyok mosolygós.

2023. júl. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Metionin ***** válasza:
Alapból kifejezetten resting bitch arcom van, nem tűnök valami kedvesnek, ha nem figyelek direkt az arckifejezésemre. Viselkedésben nem bántok senkit, igazából teljesen leszarom az emberek nagy részét.
2023. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igen, de most elég ingerlékeny vagyok, gondolom a meleg miatt pedig most nincs is olyan durva nyár mint tavaly. Lehet csak a frontot érzem meg előre.
2023. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem, nagyon nem. A resting bitch face nálam is megvan, mosolyogni sem szoktam ok nélkül, így általában kerülnek az emberek (viszont - főleg a turisták - valamiért két lábon járó információs központnak néznek). Jól is van ez így. Rég elegem lett abból, hogy senki sem állt velem szóba, ha önmagamat adtam. Nem vagyok hajlandó állandóan álarc mögé bújni, inkább elvagyok egyedül.
2023. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sosem voltam túl vidám természet, az utóbbi időben, sajnos, kifejezetten pesszimista megnyilvánulásaim is vannak. A resting b!tch face nálam is roppant gyakori, de arra is volt példa, hogy (amikor nem figyeltem oda, milyen arcot is vágok) azt mondták, mérges/szomorú az alaptekintetem, vagy sokat nézek így. Ha rossz kedvem van, én sem játszom el az ellenkezőjét, nemcsak azért, mert nem tudom, hanem nem is szeretném.

Ezekkel ellentétben, viszont hamar el tudok mosolyodni, bár ok nélkül sosem teszem.


Emiatt az egész miatt nagyon sokszor megkaptam már, hogy megközelíthetetlen, ijesztő, vagy épp arrogáns vagyok első ránézésre. (az utolsó távolabb nem is állhatna tőlem) Szóval első benyomásokban csapnivaló vagyok. De még így is van/lehet valami bennem a pozitív oldalról, mert nem telik el úgy egy hét, hogy valaki ne szólítana le, hogy segítsek menetrendet nézni, vagy merre van ez és az. Ha tudok, szívesen segítek, nem arról van szó, csupán mindig meglepődöm, amikor nekem szólnak, pedig (ránézésre) sokkal kellemesebb személyek is állnak/mennek körülöttünk.

2023. júl. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy sokan mondják, ez elhatározás kérdése, de függ attól is, hogy kik vesznek körbe.

Pont olvastam egy kérdést, hogy valaki utálja a családi összejöveteleket és pont közelgett egy, amit a háta közepére sem kívánt és valaki írta neki, hogy az egész hozzáállás kérdése és csak el kell határozni, hogy jól leszünk.

És egyre többet mondják mindenre, hogy elég csak elhatározni.

De elhatározni nem elég. Meg kell értenünk, miért vagyunk borongósak és sokszor a környezetünk miatt.

Ilyenkor mindig mondják, hogy mosolyogj, mert akkor másoknak is jobb lesz, de ez sem feltétlenül igaz.


Már milliószor volt, hogy csak szerettem volna jólérezni magam amíg együtt voltam valakivel és a másik félnek nem volt jó a kedve én meg nem akartam, hogy rámragassza. Hiába próbáltam mosolyogni rá vagy nyugtatni őt, mintha olaj mett volna a tűzre és méginkább próbált letörni, addig a pontig, amíg el nem érte a célját.

Sőt, volt, hogy eldöntöttem, hogy kirándulni megyek, de előtte egy ismerősömmel találkoztam, akinek rossz volt a kedve. Olyan lelkesen indultam neki a napnak és elég volt vele csak egy kis időt eltöltenem, én egyből mentem is haza, úgy, hogy zokogtam az út alatt az utcán.

De ne felejtsük el azt, akik csak a kötekedésükkel lomboznak le. Egy találkozó után simán érezheted magad csúnyának és butának.

És ne feledjük az embereket sem, akik random az utcán ordibálva beléd kötnek.


Így tényleg nehéz pozitívnak lenni.

2023. júl. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!