Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkoholista vagyok és ha nem...

Alkoholista vagyok és ha nem iszok akkor depresszios vagyok. Ez normális ?

Figyelt kérdés
Csak akkor érzem jól magam ha iszok valamennyit. Nem is akarom abbahagyni. Az se érdekel ha meghalok,de nem tudok nélküle élni. Semmi kedvem semmihez ha nincs bennem pia. Amugy mentális beteg vagyok. Depresszioval kezelnek de a pia elnyomja a depressziot. Legszivesebben mindig ittas lennék. Tudom nem normális dolog de minden alkoholista igy van ?
2023. aug. 3. 09:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%
Hát igen, az alkoholról lejjebbjönni nekem is még évekbe telt. Kellett hozzá egy nyugodt, stresszmentes életmód.
2023. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én meg akkor stresszelek ha nincs lia bennem. Akkor depresszio van meg feszültség
2023. aug. 3. 11:23
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
#15 Nekem is ez volt, ezt múlasztotta el nálam az antidé. Akkor sajna nem tudom, mi lehet a megoldás. :( El tudsz képzelni olyan életmódot, életvitelt, amiben nem lennél stresszes pia nélkül sem? Mondjuk ha többé nem lenne gondod a pénzre, munkára, emberekre... :) Ezt azért kérdezem, mert amikor én benne voltam a depresszióban, még egy ilyen idilli élet sem segített volna kijönni belőle. Nagyon mélyről, régi, feldolgozatlan traumákból táplálkozott a mindennapos, állandó lelkifájdalom, amivel reggel keltem, este feküdtem. Az akkori jelenben semmi okom nem lett volna rosszul érezni magam és mégis állandó, látszólag ok nélküli szenvedés volt az életem. Gondolom te is cipelsz nem kevés traumát magadban.
2023. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%

"Jezus ereje mi van itt? :D"


Szerintem most is be van b_szva :D

2023. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

Ez egy magába forduló kör.

Depressziós vagy. Ezért iszol. Amitől egy ideig jobb. Aztán amint kitisztultál, sógorostul jön vissza, amit próbáltál kizárni, amitől próbálsz elmenekülni. Ezert meg depressziósabban vagy. Amitől meg jobban akarsz inni. Amiből ha kitisztulsz még sz#rabbul vagy...stb.

2023. aug. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Phoney ***** válasza:
38%

Attól függetlenül, hogy valaki miért iszik (azaz mi baja volt ivás előtt, vagy mi baja lenne absztinensként), az alkoholisták szinte garantáltan napi szinten szorongó és/vagy depressziós állapotba kerülnek a józanságtól, amíg legalább pár hét el nem telik színjózanul.


Azért kell először abbahagyni és utána megoldani a gondjaidat, mert amíg iszol, addig halvány fogalmad sincs, hogy mi az, ami „igazi” probléma, és mi az, amit csak az alkoholizmusod okoz.

2023. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%
Megkérdezhetem hány éves vagy, mióta, és mennyit iszol? (Egy ismerősöm hasonló helyzetben van, és még csak 25 éves...)
2023. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
40 vagyok. Kb 20 éve iszok ,de napi szinten 5-6 éve.
2023. aug. 8. 15:51
 19/19 anonim ***** válasza:

Kerdezo, sajnos hasonlo cipoben jarok


31N

2023. aug. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!