Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem hiányzik a gyerekkorotok?

Nem hiányzik a gyerekkorotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A mai napig nem telik el úgy egyik nap sem, hogy ne gondolnék a múltra.Nagyon sokszor eszembe jut, hogy milyen jó is volt régen minden.Amikor még az volt a "legnagyobb problémám", hogy melyik mesét nézzem.Amikor még nem kellett semmi sem aggódni.Milyen jó is volt.Bárcsak egy órára is visszamehetnék az időbe.Most meg csak a baj az aggódás meg az idegeskedés megy....Istenem sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy van-e így értelme élnem, hogy már semmi se lesz olyan, mint régen.És persze tudom, hogy nem szabad a múltba élni a jövőbe kell nézni stb...de nekem ez nem megy😔🙁
2023. aug. 22. 19:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%
Nem hiányzik, ahogy #10, nem volt rossz gyerekkorom, de inkább felnőtt vagyok.
2023. aug. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, van gyereked?
2023. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden hiányzik, sőt, de van, ami igen.


30 vagyok, ami eleve megvisel, nem a legjobb egészségi állapottal, szingliként, végigtanult 20-as évekkel és bizonyos okokból most is napi 3-4 órát kell tanulnom és nem látom a végét.


Én nem látom, nem tapasztalom azt a húúú, de nagy szabadságot, amit 7-es említ, viszont gyerekkoromban is sokmindenre rábólintottak, amit akartam, pedig szigorúbb nagyszülők neveltek.

A heti minimum 40 óra egyfajta témakörrel foglalkozás helyett pedig tanulnék heti 40 órában, változatos témakörökben.

2023. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nagyon nem, nem megyek bele részletekbe mert nem volt jó gyerekkorom. Most a magam ura vagyok és nem függök senkitől , sokkal jobb. Amúgy egy apró észrevétel látom akinek nem volt jó gyerekkora az jó let lett pontozva. Sajnos pedig a valóság az az , hogy nagyon sok embernek rossz gyerekkora volt ( agresszív szülő , alkoholista szülő ) szóval lepontozók üdv a valóságban.
2023. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%

14



Engem az triggerel, ha előadja a felnőttkort cukormáznak, holott na az aztán egy kalap trágya.

2023. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15 Igazad van , az sem cukormaz . De abba gondolj bele amikor valakinek eleve szar volt a gyerekkora és akkor jönnek felnőtt gondok dupla szívás az egész.
2023. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon, de nagyon.

Akkoriban összehasonlíthatatlanul kevesebb elvárás, felelősség, teher volt a vállamon, nem kellett mindennap min. 100%-ot nyújtani, nem kellett ekkora döntéseket hozni, bűntudat nélkül le tudtam ülni olvasni egy remek könyvet, vagy lazán tarthattam egy mini sorozat-maratont. Szinte gondtalan voltam, a legnagyobb stresszt a felelések, témazárók jelentették, nem pedig a főnök aktuális agymenése, hogy dobj el mindent, és csináld meg azonnal az újonnan kiadott feladatot, hogy utána rögtön lecsesszen, hogy a másikat miért hagytad abba.. 🤨

Akkoriban nem volt ekkora lótás-futás, volt szabadidőm, sokkal több célom, energiám és lelkesedésem, és a munka nem a napom min. 50-60% -át tette ki.

Szüleimmel is több időt tudtam együtt tölteni, minden hétvégén mentünk valahova. Olyan nyugis volt minden, volt bennem egy kis gyermeki tudatlanság, akkoriban nem is volt rálátásom az ország és világ szennyére, sokkal pozitívabb is voltam. Több fix ember vett körül, éreztem, hogy tartozom valahová, a legnagyobb veszekedések felnőtt fejjel már dedós csacskaságok, és mérföldekkel törpülnek el azokhoz képest, amik napi szinten mennek a melóhelyen.

2023. szept. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kedves 17-es válaszoló a szívemből szóltál.Megmondom őszintén kicsit el is érzékenyültem a soraidon.Egyetlen különbség, hogy nekem inkább most vannak céljaim.Mondjuk ez egyfajta tehert is jelent számomra.Amíg céltalan voltam, addig nyugodt is, de a többi rám is mind igaz
2023. szept. 6. 13:50
 19/20 anonim ***** válasza:

#18

Te se lehetsz többé gyerek.

Ennél már csak idősebb leszel.

2023. szept. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Bár eléggé megkésve, de #17 vagyok.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire át tudja más is érezni a bennem zajló dolgokat, azonban örülök, hogy így történt:) Érdekes is volt újraolvasni az egészet, mert még mindig ugyanúgy gondolok mindent, illetve emlékszem is a konkrét eseményre, ami a főnökös részt mondatta ki velem :D

Azóta már vannak nekem is céljaim, de nagyon igaz rám is, Kérdező, amit írtál, hogy azok nélkül volt bennem egy kis nyugodtság is.

dec. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!