Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fenyítsem magam, hogy...

Hogyan fenyítsem magam, hogy ne legyek lusta munkakerülő nyamvadék?

Figyelt kérdés
24 vagyok, és még nem dolgoztam, és a szüleim mondják, hogy kéne. De nem tudom hol, hogyan és mit. Utálom magam, hogy nem tudok belekezdeni, mert egy szar vagyok.

2023. aug. 25. 16:06
1 2
 11/13 1Léna ***** válasza:
93%

Szomorú helyzet, de nem reménytelen.

Rossz döntéseket, hoztál, így lehet, hogy szenvedélyeddé vált a játék ami távoltart, elszigetel a valódi feledataidtól.

Keresheted ki a hibás, vádolhatsz ezért másokat, vagy magadat, de változás csak úgy lesz, ha változtatsz az életeden, azaz a napirendeden. Fontossági sorrendet állítasz fel a célod elérésének érdekében. Lehet, hogy a játékot teljesen ki kel hagyni, mert az könyebb, mint az ha "elkezdek egy kicsit játszom", azután ... mert nehezebb abbahagyni, mint el sem kezdeni. Viszont legyen terved, hogy mit fogsz helyette csinálni, és azt tedd is meg.

Csak a pozitív tulajdonságaid és azok használata fog változást hozni az életedbe.

Értékes, egyedi, megismételhetetlen személy vagy, aki képes a saját érdekében jó döntéseket hozni.

2023. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#11 Nagyon jól írja. Kell egy szigorú napirend, amit aszerint állítasz össze, hogy minél jobban segítse a valódi céljaid elérését.


"Vannak céljaim, de nem tudom elkezdeni."


Akkor a célokat rosszul tűzted ki. A jól definiált cél konkrét, egyszerű, mérhető és határidőhöz rendelt. Az nem cél, hogy állást találj, mert a fentiek közül egyik sem illik rá, nem kézzelfogható, nem teljesíthető.

Az egy konkrét, mérhető és jól definiált cél, hogy minden nap jelentkezz legalább öt álláshirdetésre. És mivel ez a legfontosabb munkád, amíg nem találsz egy állást, fontos, hogy minden másnál fontosabbként kezeld. Ne halogasd, ne azután csináld, hogy más dolgokat elintéztél. Ez a legfontosabb, legyen ez az első dolgod már a nap elején és semmi mással ne foglalkozz, amíg ezzel nem végeztél. Aztán, ha marad időd utána, akkor csináld tovább. Ne állj meg ötnél, lehet tíz vagy húsz is.


Ha meg vagy vele, akkor képezd magad. Olvass utána, hogyan kell életrajzot írni, álláshirdetésre jelentkezni, tanulj szakmát, nyelvet, hogy minél értékesebb legyél a munkaerő piacon.


Élőben is nagyon sok helyen lehet munkát találni. Pl. egy rakás boltban, üzletben keresnek munkaerőt, sétálj egyet a környéken, beszélj a szomszédokkal, mondd el, hogy munkát keresel. Ajánld fel a szomszédoknak, hogy lemosod a kocsit, lefested a kerítést, lenyírod a füvet, elmész bevásárolni, stb.


Aki keres, az talál. Munkát is. Aki nem is keres, csak kesereg miatta, hogy nem jön vele szembe jó lehetőség úgy, hogy nem is keresi, az nem is fogja megtalálni a lehetőségeket.

2023. szept. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ne szidd magad, ne fenyíteni akard magad, hanem dícsérd és jutalmazd magad a sikerekért. Ha szeretsz játszani, akkor legyen a játék jutalom azért, ha sikerült eredményt elérned a munkakeresésben. Ha meg volt a napi öt jelentkezés, akkor lehet egy kicsit játszani, de előtte nem.


Koncentrálj a képességeidre, pozitív tulajdonságaidra, amik alapján könnyebb lehet megtalálnod, milyen munka volna neked való, miben tudnál sikeresen elhelyezkedni.

2023. szept. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!