Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan és miért lesz valaki...

Hogyan és miért lesz valaki ilyen buta?

Figyelt kérdés

A napokban sajnos, rengeteg nagyon buta emberrel beszéltem. Nem értettem, hogy miért nem képesek megérteni dolgokat, vagy éppen normálisan kommunikálni.


Egyik személynek elmeséltem volna egy hosszú történetet, ami velem történt meg, elkezdett közbevágni, ez 5 perc után volt, a végén én lettem a rossz, és úgy ítélte meg a dolgot, hogy nem tudta a történet elejét.


Hogy őszinte legyek, én fel nem foghatom, hogy miért lesz valaki ilyen elfogult és ostoba, miért nem lehet végighallgatni a másikat.


Ez tipikusan az a helyzet, amikor mondjuk úgy, van egy nő meg egy férfi a házadban, és te bemégy, hogy a "játékokat" kividd, majd megjön a pizzafutár, és akkor "Oh biztosan azt csináltad, visszahozzam később a pizzát?"


Érthető? Az a helyzet, hogy ez pontosan ugyanaz a helyzet volt, a megítélés egy részlet alapján történt, és nem az egész történet alapján, az esélyt eldobva, hogy elmagyarázzam.


Volt egy másik helyzet is, beszéltem valakivel, akiről kiderült, hogy angol, de ő nem mondta el. A beszélgetésünk úgy nézett ki, mivel tudott magyarul, hogy én írtam, erre ő nem reagált, hanem küldött rá egy GIF-et, satöbbi. Aztán írt valamit aminek se eleje se vége nem volt.


Igazából, ha angol volnék, és nem tudok rendesen magyarul beszélni, elmondanám, hogy így van. A probléma az, hogy ilyenkor szakad el nálam a cérna, egyszerűen nem bírom a föld buta embereket, egyszerűen rosszul vagyok azoktól, akik képtelenek mások megértésére. Ahogy azoktól is, akik a csillagok alapján ítélnek meg másokat.


Amit elvárok, az a türelem, ha beszélek valakivel, nem pedig a butaság alapú gyors megítélés, erre keresem a választ, hogy valaki miért cselekszik gyors megítélés alapján, mindenféle logikát áttörve.


2023. szept. 16. 09:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Ja.. . Értem. Te azt várod el, hogy valaki 50-120 percig hallgassa a semmit, és még emlékezzen is rá szóról szóra. Azonfelül adjon neked igazat. Mindegy, hogy miről is van szó. Tényleg sok a buta . Első , és legjobb példa te vagy rá.
2023. szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Vállalom, hogy buta vagyok, de lövésem sincs, mi történt szerencsétlen pizzafutárral.

5 perc monológ sok, ha úgy beszélsz, ahogy írsz is, nem csodálom, hogy a pertnered közbeszólt, vagy azért, hogy tisztázza, amit érthetetlenül mondtál, vagy azért, hogy befogd végre.

2023. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Visszaéltél a másik ember jóindulatával, - nem csak akkor és azért kell levegőt venni, hogy biztosíthasd a "beszélgető partnered" folyamatos lenyomását, negatív energiáiddal bombázását. Első körben felszólítottalak volna, hogy tudd, kommunikálunk. Második hullámban ott hagytalak volna a sorsodra, mint eb az emésztési végtermékét. Tanulj meg kommunikálni, mielőtt megbélyegeznél valakit bármilyen jelzővel! És most pontosan azt fogod kapni tőlem, amit te vársz el másoktól: elolvastad, hogy mi a véleményem, de a reakciód már nem érdekel! Pá!
2023. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
A leírásod mellőz bármilyen konkrétumot, ami alapján bárki is releváns választ adhatna neked, ezen kívül indokolatlanul hosszú és zavaros. Ez alapján élnék a gyanúperrel, hogy a hiba nálad van, ha valaki nem ért meg.
2023. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

1-es. Azt várom el, hogy a teljes történet alapján ítéljen, ha már beszélek vele, ne pedig egy részlet alapján, amiből még 1000 dologra lehetne tovább menni.


2-es. Egyáltalán nem sok, ugyanis, ha két személy megakarja egymást ismerni, akkor általában beszélnek, igen, úgy beszélek, ahogy írok. Nincs ezzel semmi baj, nem szeretnék belemenni most az általánosításokba, hogy kinek tetszik kinek nem, satöbbi. A lényeg az, hogy egy nem teljes történetből senkit sem kéne megítélnie senkinek.


3-as. Visszaéltem volna? Hmm, és ha előtte, ő beszélt egy órát én végighallgattam? Ez nem úgy működik, ahogyan írod, az a helyzet. A tiszteletlenséget nem bírom, amit ő tett, az az volt. Vagy, ha nem kíváncsi rá, mondja meg, hogy nem érdekli ez.


4-es. Elnézést, én, nem igazán gondolom zavarosnak, ugyanis, én értem, ezen kívül, én így beszélek. Ezen nem szeretnék változtatni, mivel az egyenlő lenne azzal, hogy eldobom magamat.

2023. szept. 16. 10:13
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

Miért vannak egyáltalán elvárasaid? Ahol nincs, ott csalódás sem lesz.

Azért a te kêszülékeddel van a "baj", mert nincs elég érzelmi tartalékod, kommunikációs stratégiád, hogy megértsd, hogy rossz közegben vagy, nem mindenki szeret órákig pofázni, semmi gond nincs velük. Neked kell venni a lapot olyankor. Kapcsolatot megszakítod, ha nem ugyanazt a valóságot látjátok. Nem pedig megváltoztatni. Így igazából te is buta leszel valamilyen szinten.

És egyébkent a pizzás részt nem tudom értelmezni.

2023. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

"Egyik személynek elmeséltem volna egy hosszú történetet, ami velem történt meg, elkezdett közbevágni, ez 5 perc után volt, a végén én lettem a rossz, és úgy ítélte meg a dolgot, hogy nem tudta a történet elejét.

Hogy őszinte legyek, én fel nem foghatom, hogy miért lesz valaki ilyen elfogult és ostoba, miért nem lehet végighallgatni a másikat."


Abban egyetértek, hogy kellemetlen, ha valaki nem tudja a teljes történetet és úgy ítél, viszont lehet, hogy az illetőnek nem volt ideje vagy türelme végighallatni téged. Ez viszont nem feltétlenül a butaság jele, csak éppen ő máshogy értelmezte a dolgot, mint te. Mivel nem tudj a teljes sztorit, nem kell foglalkozni azzal, hogy mit gondol.



"Ez tipikusan az a helyzet, amikor mondjuk úgy, van egy nő meg egy férfi a házadban, és te bemégy, hogy a "játékokat" kividd, majd megjön a pizzafutár, és akkor "Oh biztosan azt csináltad, visszahozzam később a pizzát?"

Érthető? Az a helyzet, hogy ez pontosan ugyanaz a helyzet volt, a megítélés egy részlet alapján történt, és nem az egész történet alapján, az esélyt eldobva, hogy elmagyarázzam."


Ezt én sem értem. Hova vittél ki milyen "játékokat"? Az emberi elme olyan, hogy a legkézenfekvőbb dolgot veszi számításba először. Ebben semmilyen butaság nem játszik szerepet, csupán ilyen a természetünk.

2023. szept. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

"Elnézést, én, nem igazán gondolom zavarosnak, ugyanis, én értem"

Te nyilván érted, hisz te tudod, hogy mit szeretnél elmondani. Ebből nem következik hogy sikerül is mások számára is értelmezhetően kifejezni magad.

2023. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

6-os. Azért, mert ha nem lennének, akkor mi értelme lenne barátkozni? Elvárom, hogy valaki végighallgasson, és ne vágjon a szavamba, de ha nem akar végighallgatni, akkor mondja meg. Ilyen egyszerű. Bőven van tartalék és stratégia, emiatt nem kell aggódnod.


A pizzás rész egy példa volt, a félreértések sorozatában.


7-es. Igen kellemetlen, értem, szóval nem feltétlenül a butaság jele, minden esetre, egy olyan személy, aki képes felfogni a dolgokat, az tiszteletben is fogja tartani a másikat, nem keres kifogásokat, nem ferdít, nem beszél félre, megmondja neki nyíltan, hogy "Hallod haver, ez engem nem érdekel, kotródj" Ha így mondta volna, még az is jobb, mint amikor a dolgokról úgy beszél valaki, hogy nem tudja az egész történetet, egy olyan dolognál, aminél fontos tudni, mivel ha nem tudja, félreérti. Ez csak konfliktushoz vezet, ez egyáltalán nem egy jó dolog, és hatalmas butaságra vall szerintem.


Azért törődök azzal, hogy mit gondol, mert én szeretném azt hinni, hogy lehetetlen az, hogy bárki is buta legyen, mármint én úgy gondolok mindenkire, hogy nem lehet buta személy, de amikor mégis találkozok egy buta személlyel, az egész létrehoz bennem egy ellentmondást, és az eredményezi a mostani fura érzést. Ezzel, semmit sem tudok kezdeni, és nem is akarok, ugyanis szükségem van erre a tudatra.


A pizzás rész, ugye a példa, a pizzafutár azthitte, hogy az akihez ment, használta a "játékokat" de tévedett, mert nem tudta mi történt. Előítéletesség, így kell ezt hívni, ez semmilyen formában nem egy jó dolog, és bennem is megvan, de, az előítéletességnek, mértékei is vannak.


Ha már volt valamelyikőtök buszmegállóba, és banánt evett, akkor ott is megmutatkozik ez, mivel jönnek a komolytalan figurák, és egyből perverz dolgokra gondolnak. Rettenetes amúgy.

2023. szept. 16. 10:51
 10/21 A kérdező kommentje:
Oh, egyidőben válaszoltunk 8-as. Erre csak annyit tudok mondani, hogy majd úgy is megtalálom a kompatibilis személyt.
2023. szept. 16. 10:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!