Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan és miért lesz valaki...

Hogyan és miért lesz valaki ilyen buta?

Figyelt kérdés

A napokban sajnos, rengeteg nagyon buta emberrel beszéltem. Nem értettem, hogy miért nem képesek megérteni dolgokat, vagy éppen normálisan kommunikálni.


Egyik személynek elmeséltem volna egy hosszú történetet, ami velem történt meg, elkezdett közbevágni, ez 5 perc után volt, a végén én lettem a rossz, és úgy ítélte meg a dolgot, hogy nem tudta a történet elejét.


Hogy őszinte legyek, én fel nem foghatom, hogy miért lesz valaki ilyen elfogult és ostoba, miért nem lehet végighallgatni a másikat.


Ez tipikusan az a helyzet, amikor mondjuk úgy, van egy nő meg egy férfi a házadban, és te bemégy, hogy a "játékokat" kividd, majd megjön a pizzafutár, és akkor "Oh biztosan azt csináltad, visszahozzam később a pizzát?"


Érthető? Az a helyzet, hogy ez pontosan ugyanaz a helyzet volt, a megítélés egy részlet alapján történt, és nem az egész történet alapján, az esélyt eldobva, hogy elmagyarázzam.


Volt egy másik helyzet is, beszéltem valakivel, akiről kiderült, hogy angol, de ő nem mondta el. A beszélgetésünk úgy nézett ki, mivel tudott magyarul, hogy én írtam, erre ő nem reagált, hanem küldött rá egy GIF-et, satöbbi. Aztán írt valamit aminek se eleje se vége nem volt.


Igazából, ha angol volnék, és nem tudok rendesen magyarul beszélni, elmondanám, hogy így van. A probléma az, hogy ilyenkor szakad el nálam a cérna, egyszerűen nem bírom a föld buta embereket, egyszerűen rosszul vagyok azoktól, akik képtelenek mások megértésére. Ahogy azoktól is, akik a csillagok alapján ítélnek meg másokat.


Amit elvárok, az a türelem, ha beszélek valakivel, nem pedig a butaság alapú gyors megítélés, erre keresem a választ, hogy valaki miért cselekszik gyors megítélés alapján, mindenféle logikát áttörve.


2023. szept. 16. 09:54
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
60%
Abszolút nincs kommunikációs stratégiád. De már írtam. Csak te hiszed, hogy van. Nem vagy képes a frusztraciót sem viselni, ha másnak más a meglátása. Ez a másik baj. Nagyon jó szakemberek, tanfolyamok vannak erre.
2023. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!