Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan és miért lesz valaki...

Hogyan és miért lesz valaki ilyen buta?

Figyelt kérdés

A napokban sajnos, rengeteg nagyon buta emberrel beszéltem. Nem értettem, hogy miért nem képesek megérteni dolgokat, vagy éppen normálisan kommunikálni.


Egyik személynek elmeséltem volna egy hosszú történetet, ami velem történt meg, elkezdett közbevágni, ez 5 perc után volt, a végén én lettem a rossz, és úgy ítélte meg a dolgot, hogy nem tudta a történet elejét.


Hogy őszinte legyek, én fel nem foghatom, hogy miért lesz valaki ilyen elfogult és ostoba, miért nem lehet végighallgatni a másikat.


Ez tipikusan az a helyzet, amikor mondjuk úgy, van egy nő meg egy férfi a házadban, és te bemégy, hogy a "játékokat" kividd, majd megjön a pizzafutár, és akkor "Oh biztosan azt csináltad, visszahozzam később a pizzát?"


Érthető? Az a helyzet, hogy ez pontosan ugyanaz a helyzet volt, a megítélés egy részlet alapján történt, és nem az egész történet alapján, az esélyt eldobva, hogy elmagyarázzam.


Volt egy másik helyzet is, beszéltem valakivel, akiről kiderült, hogy angol, de ő nem mondta el. A beszélgetésünk úgy nézett ki, mivel tudott magyarul, hogy én írtam, erre ő nem reagált, hanem küldött rá egy GIF-et, satöbbi. Aztán írt valamit aminek se eleje se vége nem volt.


Igazából, ha angol volnék, és nem tudok rendesen magyarul beszélni, elmondanám, hogy így van. A probléma az, hogy ilyenkor szakad el nálam a cérna, egyszerűen nem bírom a föld buta embereket, egyszerűen rosszul vagyok azoktól, akik képtelenek mások megértésére. Ahogy azoktól is, akik a csillagok alapján ítélnek meg másokat.


Amit elvárok, az a türelem, ha beszélek valakivel, nem pedig a butaság alapú gyors megítélés, erre keresem a választ, hogy valaki miért cselekszik gyors megítélés alapján, mindenféle logikát áttörve.


2023. szept. 16. 09:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha a beszéded is ilyen összefüggéstelen minden konkrétumot mellőző akkor ne csodálkozz.
2023. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

#10

A csapongó, túlkomplikált, zavaros előadásmód nem kompatibilitási probléma. Hogy érthetően ki tudd fejezni magad, az egy készség, amit neked kell fejlesztened, ha azt szeretnéd hogy mások megértsenek.

2023. szept. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
Fú, ne haragudj, de emlékeztetsz egy kollégámra. Jóindulatú, rendes fazon. Viszont ha leszólít, tudom, hogy instant fél óra kiesés melóból, mert fél órában fog mesélni valamit Ádámtól-Évától kezdve, amit 10 mondatban el lehetne mondani.
2023. szept. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

Hát szorri, de ez nem a többiek butaása továbbra sem. Neked vannak kommunikációs problémáid és mellé egy nagy adag arroganciád.

A pizzás sztori még mindig nincs meg. Két ember dugdossa egymásnak a vibrátort a házadban, de előzékenyen bemész, hogy elmosogasd a brét, majd kezedben tartva azt ajtót nyitsz a futárnak, aki erre megkérdezi, hogy te használtad-e, és szerinted ettől a futár 1. buta 2. a teljes történet ismerete nélkül általánosít?

Szerintem meg ez a sztori zavaros és életszerűtlen, a következtetés meg az emberi logika egyik megnyilvánulása, miszerint szeretnénk hamar megérteni a világ dolgait, lehetőleg kis energiabefektetéssel, ezért a tanult dolgok tudatában igyekszünk a sémákat ráhúzni mindenre. Ez teljesen normális, még ha néha nem is működik tökéletesen.

Nincs azzal baj, ha hozzád hasonló csodabogarakkal akarsz barátkozni, csak ne butázd le a többieket, akik nem rád hasonlítanak.

2023. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

11-es. Én összefüggően látom, a te dolgod, hogy hogyan látod.


12-es. Pedig az, de, ezt majd megoldom, hozzáteszem, már megoldottam. A fejlődés más féle fejlődés, mint a normális irány, de mivel a szavak betűk, így a megértés működik.


13-as. Téves, én nagyon ritkán beszélek sokat, ennyiből lehetetlen egy ilyen ítéletet meghozni, csak nagyon összegyűltek a dolgok, és elakartam mondani valakinek. Ez volt a helyzet.


14-es. Hogy őszinte legyek, talán van arroganciám, de nem rosszindulatból, én senkit sem nézek le. Viszont, kommunikációs probléma nincsen, szimplán máshogyan beszélek, én szeretek fura lenni, ez megváltoztathatatlan.


Úgy van, ahogy mondod, a pizzás történet az általánosítás soraival vannak meg.


A világ könnyen megérthető, mivel ha van nálad sár és víz, de nem ismered őket, hanem csak Anyag-ként ismered őket, akkor is tudni fogod, hogy mik a tulajdonságai. A megértés úgy néz ki, hogy a legkisebb dologtól a legnagyobb dologig, és fordítva.


Továbbra is, lefogom butázni, aki hirtelen meggondolatlanul ítél meg, dönt meg dolgokat. Persze, ezt először jelezni fogom neki, hogy ezen változtatni kéne, ugyanis, ez veszélyes magára is, és másokra is.

2023. szept. 16. 11:02
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

"Viszont, kommunikációs probléma nincsen"

Dehogynincs, épp ez a lényeg. Mind a kérdésed alatti leírás, mind a kommentjeid ékes példája annak amikor valaki képtelen érthetően kifejezni saját magát. Az első lépés lenne hogy egyáltalán felismered a hibát, ha valaha is el szeretnél jutni oda hogy ne legyenek kommunikációs nehézségeid (és ebből eredő gondjaid mindenféle emberi kapcsolatokban) az életben.

2023. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Van, akivel tudok rendesen beszélni, és van akivel nem. Ez szimplán kompatibilitási probléma, erről senki sem tehet. Na de, a lényeg a következő, köszönöm a válaszokat, a kérdéshez innentől fogva, nem fogok választ írni, mivel, közben rájöttem a válaszra, ami nem más, mint az előítélet és tévedés.
2023. szept. 16. 11:10
 18/21 anonim ***** válasza:
86%
Akkor lényegében te prezentáltad a választ. Úgy lesz valaki buta, ha be sem hajlandó látni, hogy valamit rosszul csinál, sőt, még ragaszkodik is hozzá hogy a hiba mindenki másban van...
2023. szept. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%

Elöször is, egyáltalán nem vagy képes megfogalmazni a mondandódat úgy, hogy érthetö legyen. Az nem érv, hogy te érted, mert te találtad ki a kérdést, csak nem tudod értelmesen leírni, amit akarsz.

Másodszor itt EGYETLEN EGY valaki buta, mégpedig te!

2023. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező ha te nagyon fura vagy.
2023. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!