Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valami pszichológiai...

Lehet valami pszichológiai oka, hogy nem akarok olyan emberrel összejönni aki jobban néz ki nálam?

Figyelt kérdés
Amúgyis ad egy ilyen önbizalom bombát, hogy tudom, hogy büszke arra, hogy a kezemet fogja, de amúgy is azok az emberek vonzanak engem akiket nem találok vonzónak. Meg úgy alapjárat nem illik bele a társadalom által felállított ideálba. És ez így nagyon furcsán hangzik, én sem igazán értem, főleg mert nincsen gondom a külsőmmel, nagyon szépnek tartom magam. Csak az érdekelne, hogy ennek lehet e valami lelki eredetű oka, és ha igen micsoda.
2023. okt. 3. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
A hiúság, ráadásul azt hiszed, hogy a kinézet elsődleges jelentőségű.
2023. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Kevésnek erzed magad egy nálad jobb párhoz, ezért inkább összejössz egy csúnyábbal, hogy te érezhesd magad jobbnak. Fölényesség, hiúság.
2023. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs onbizalmad. Ez tonkreteszi majd a kapcsolatod
2023. okt. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan ismerősöm (udvarlóm🙂), aki megsértődött, hogy miért a "rosszabbat" választottam és nem őt. Nem kell ez mögött pszichológiai okot keresni. A kevésbé szép volt a szimpi.🤷🏼‍♀️
2023. okt. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván lehet, sőt, 99,9%, hogy van is, hiszen normális körülmények között az ember nem taszítaná el maga mellől azt, akivel megvan a vonzalom, és az összhang.

De a konkrét okhoz minimum egy anamnézis kellene, de még akkor is csak legfeljebb tippelhetnénk. A konkrét okot kideríteni nem egy 10 perces feladat.

2023. okt. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!