Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az milyen emberi tulajdonságna...

Az milyen emberi tulajdonságnak számít, ha valaki nem tűri a tekintélyelvűséget, csak azt az embert fogadja el maga felett akit tisztel és akiben megbízik?

Figyelt kérdés

autoriter = tekintélyelvű


[link]



2023. nov. 30. 14:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

9, pontosan. De az, hogy a főnököd a főnököd, arra nincs hatásköröd. Mármint persze, kijelentheted, hogy "te azt a pozíciót nem birtoklod" de... attól még birtokolja:D

és ha felmondasz, akkor is birtokolja.


A tiszteletedet nem fogja megkapni, ebben van hatásköröd. Ezt maximálisan te szabályzod és ez tök okés, hogy nem jár automatikusan, hanem ki kell érdemelni.

2023. nov. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem kell semmiféle "főnököket" elfogadnom. De igen, az új munkahelyet is otthagyja az ember, ha nem tetszik a vezetés. Remélem ezzel nem mondtam valami rendkívülit. :D
2023. nov. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
1-es, tehát butának tartod, ha a világ működésétől függetlenül nem akar az ember maga fölé rendelni egy kellemetlen, autoriter személyiséget!
2023. nov. 30. 14:38
 14/33 anonim ***** válasza:
51%

"Mi az a határ, amíg érdemes eltűrni az ilyen bánásmódot, egyáltalán létezik -e ilyen határ?"

. Ez nem tekintélyelvűség, hanem bunkóság.


Sosem értettem, miért keverik a kettőt. Egy demokratikus vagy laissez-faire típusú vezető is képes megríkatni a kollégákat, míg egy tekintélyelvű lehet egyszerűen távolságtartó, sőt, barátságos is, egyszerűen csak ő hozza a szabályokat, mert ez a vállalati kultúra, és kész.

2023. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

"a főnök által rádosztott feladatot el kell látnod"


Nem mindent. Van, amit meg is tagadhatok.

2023. nov. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Egy jó vezető azt is nézi hogy milyen reakciókat vált ki az alkalmazottaiból, tekintettel van minden egyes emberre, mert minden egyes ember építőkockája az ő csapatának. Ha nincs tisztelet az alkalmazott felé és az alkalmazott sem érzi ezt a vezető felé, az a csapat nem fog jól működni, sokkal inkább áthajlik valamilyen beteges, kizsigerelő, egyoldalú autoriter működésbe, egészen addig, amíg az egész csapat felbomlásához nem vezet.
2023. nov. 30. 14:45
 17/33 anonim ***** válasza:

"A kérdező viszont nem a tisztelet kiérdemléséről ír, hanem arról, hogy amíg ez nem történik meg, addig nem fogadja el, hogy valaki fölötte áll pozícióban."


Szerintem a kérdező nem erre gondolt, csak furcsán fogalmazott. Szerintem mindössze arra akart utalni, hogy pusztán a pozíció neki kevés az alárendelődéshez.

2023. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

8#

Az én hozzáállásom az amit írtam (3-as válasz), hogy alapból meg adom a tiszteletet mindenkinek , csak ha valaki a tetteivel ezt eljátszotta, akkor nincs tisztelet akár főnök akár nem.

A tekintélyelvű vezető elvárja a tiszteletet a pozíciója miatt.

A pozíció nem hatalmaz fel senkit sem arra, hogy embertelen legyen.

Kérdező, meddig lehet ezt tűrni? Mindenkinek más a határ. Ha velem ordítoznak, én jelzem, hogy így nem vagyok hajlandó kommunikálni vele, váltson emberi hangnemet. Egy konkrét példa nálunk egy takarítónőt alázott meg így, hogy sírva kirohant. Akkor én kiálltam mellette és megvédtem mert ő nem volt képes magát megvédeni. Erre ez a főnök: képes vagy egy ilyen buta kis libának igazat adni akinek még iskolája sincs? Én vagyok a főnököd, nekem kell igazat adnod! Nekem két diplomám van, neki meg egy sem! Na itt volt az a pont ahol beadtam a felmondásom. Minden arról szólt, hogy az ő utasításait megcsináljuk akár ésszerű akár nem. Hát nem!

2023. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

"Szerintem a kérdező nem erre gondolt, csak furcsán fogalmazott. Szerintem mindössze arra akart utalni, hogy pusztán a pozíció neki kevés az alárendelődéshez."


KÖSZÖNÖM! 👏

2023. nov. 30. 14:52
 20/33 anonim ***** válasza:

16, ez így van, de ennek semmi köze ahhoz a kérdéshez, amit feltettél:D



"1-es, tehát butának tartod, ha a világ működésétől függetlenül nem akar az ember maga fölé rendelni egy kellemetlen, autoriter személyiséget!"


Nem, nem tartom butának. Ha valaki kellemetlen, azt el lehet kerülni vagy ki lehet kérni a megfelelő stílust. De ettől nem változik a pozíciótok viszonya.

Te most azt írod, hgoy "bunkó vagy, tehát nem fogadom el, hogy vezetői pozíicóban vagy". Ez butaság.


15,

Nyilván nem mindent. GOndoltam nem kell mögé odaírni, hogy "a munkaszerződésben és a munkatörvénykönyvben leírtaknak megfelelő munkakörhöz tartozó feladatokat a fent említettek által meghatározott időben a munkáltató által biztosított körülmények és eskzözök által":D De ezek szerint le kellett volna írnom:D

2023. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!