Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az milyen emberi tulajdonságna...

Az milyen emberi tulajdonságnak számít, ha valaki nem tűri a tekintélyelvűséget, csak azt az embert fogadja el maga felett akit tisztel és akiben megbízik?

Figyelt kérdés

autoriter = tekintélyelvű


[link]



2023. nov. 30. 14:08
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"A pozíció nem hatalmaz fel senkit sem arra, hogy embertelen legyen."


Ez az egyik leglényegesebb megfogalmazás! 👏

2023. nov. 30. 14:54
 22/33 anonim ***** válasza:

19, ja? Csak ennyi?:D

Kutatások szerint ez az 1980 után születettekre általánosan jellemző tulajdonság.

Az tök alap (ma már) hogy ha emberileg nem okés a főnök, akkor nem kapja meg a tiszteletet. De kb erről írtam végig:D

2023. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

"Kérdező, meddig lehet ezt tűrni? Mindenkinek más a határ."


Nyilván így van!


"Ha velem ordítoznak, én jelzem, hogy így nem vagyok hajlandó kommunikálni vele, váltson emberi hangnemet."


Teljesen érthető hozzáállás!


"Egy konkrét példa nálunk egy takarítónőt alázott meg így, hogy sírva kirohant. Akkor én kiálltam mellette és megvédtem mert ő nem volt képes magát megvédeni. Erre ez a főnök: képes vagy egy ilyen buta kis libának igazat adni akinek még iskolája sincs? Én vagyok a főnököd, nekem kell igazat adnod! Nekem két diplomám van, neki meg egy sem! Na itt volt az a pont ahol beadtam a felmondásom. Minden arról szólt, hogy az ő utasításait megcsináljuk akár ésszerű akár nem. Hát nem!"


Ahogy fogalmaztak: "A pozíció nem hatalmaz fel senkit sem arra, hogy embertelen legyen." Ezzel minden meg is van magyarázva!

2023. nov. 30. 14:58
 24/33 A kérdező kommentje:

Az, hogy valaki magas pozíciót tölt be, de közben embertelenül viselkedik, az nem más, mint a hatalommal való visszaélés.


Semmilyen magasan betöltött pozíció nem indokolja az embertelen bánásmódot!

2023. nov. 30. 15:04
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Szabad gondolkozasu, sajat elveiert kiallo, hatarozott embernek
2023. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
2023. nov. 30. 15:18
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt kéne mar felfogni, hogy tekintélyelvűségnek, hierarchiának semmi helye nem szabadna legyen egy munlahelyen. Mindegyik résztvevő munkája fontos, mert mindegyik ad bele. A dolgozó nem tarhálni van ott, ő áldozza fel az idejét, erejét szaktudását. A főnök semmivel sem ér többet nála, csak mert ő osztja ki az alamizsnát.

Kiszáll a legújabb kocsijából és végigriszálja magát az üzemem,hátha hasra esnek tőle. Nem fognak, csak kiröhögik.

2023. nov. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Arról is essen szó, akit magasabb pozícióba helyeznek mert megvannak a papírjai, de alkalmatlan a pozíció betöltésére? 🫣


Mert ilyen is van!

2023. nov. 30. 16:22
 29/33 A kérdező kommentje:
Az ilyen ember olyan döntéseket hoz/hozhat, hogy abból az egész közösségnek hátránya származik, nem előre lendíti a csapatot hanem hátra, vagy éppen egy helyben toporgás van a kényelemszeretet és az érdektelenség miatt.
2023. nov. 30. 16:24
 30/33 anonim ***** válasza:
A főnököd nem a rabszolgatartód. Tisztelni sem kell a főnököt. El kell fogadni azt, hogy azt csinálod, amit mond, amíg az belefér a munkakörödbe. Ezért fizetést kapsz. Ingyen nem kell eltűrni.
dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!