Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ingerli az embereket a...

Miért ingerli az embereket a facebookon az a jelenség, ha valaki "Név nélküli résztvevő"ként posztol egy-egy csoportban?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1-1,5 éve van egy olyan lehetőség, facebook csoportokon belül, hogy lehet bejegyzéseket írni, illetve megosztani, az anonimitásunkat megőrizve, névtelenül ami szerintem egy adott esetben jó dolog. Igen ám, de amikor feltűnik egy ilyen poszt, akkor tartalmától, mondanivalójától függően támadják a bejegyzés íróját, és konkrétan felkérdezik, hogy "miért névtelenül írtad?" stb.. Nem számít milyen poszt, elkezdenek kötekedni egy ünnepi jókívánságos poszt alatt is ezerrel, és támadják az illetőt, hogy miért nem a nevével rakta ki. Miért jó ez? Nem azért van ez a funkció, hogy bárki éljen vele?


Én értem, hogy adott esetekben veszélyes lehet visszaélések szempontjából, és pl a névtelensége mellett valaki bátrabban szid másokat, de általában nem ez a jellemző, és még így is támadási felület az adott illető.


Ennyi erővel azt is meg kéne "lincselni" aki névtelenül tesz bejelentést valaki ellen a rendőrségen? Nem értem a logikát az embereknél, hogy miért felháborodás tárgya egy-egy ilyen bejegyzés. A kérdésemet azért teszem fel, hátha valaki jobban átlátja ezt a jelenséget, és pártatlan véleményt tud adni, vagy esetleg formálni a szemléletemet ezzel kapcsolatosan, mert sosem fogom szerintem ezt megérteni, hogy mire jó..



dec. 27. 04:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
6%

A facenek pont az a lényege hogy ismerosokkel épitenek az emberej szoc.hálot és nem anonym. Es amikor mindenki felvállalja magát kissé gerinctelen egy noname ember a "csapatban".

Ez pl anonym oldal itt lehetsz név nélkul.

dec. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
14%
Felnőtt, értelmes, gondolkodni tudó, magát bármire is tartó embernek nem okoz gondot egy kérdést feltenni a valós nevével.
dec. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyanolyan, mint amikor nem latszodik a profilkeped...

Attol is megorulnek.

Egybol jon az "arctalan", neked nem lehet velemenyed. Holott az egesz arrol szol, h szeretnek lecsekkolni hogy nezel ki, aztan beszolni valami veloset. Atmenni szemelyeskedesbe. Ilyenkor jon, h te bezzeg kover/sovany/csunya vagy. Ahelyett, h fokuszalna arra, amit mondasz/allitasz es arra valaszolna erdemben.

dec. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
77%

2, felnőtt ember jusson el addig, hogy elfogadja más döntését, hogy él egy lehetőséggel.


Helyi autós csoportban történt, hogy fiatal nő felrakott egy videót, az erkélyről készítette egy kis köcsögről. Aki pár nap múlva a ház előtt várta és megfenyegette, majd bedobta a gyerekszoba ablakát...

Ped csoportban segítséget kért valaki a mtató miatt, másnap már a kliknél számoltatták el.


Millió oka lehet az anonimitásnak.

dec. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
12%
Gyava dolog szerintem. A nevtelenekkel nem is foglalkozok az nem a gyik.
dec. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
31%
Vannak helyzetek, amikor teljesen jogos a névtelenség, de amikor valaki olyanokat kérdez név nélkül, hogy "Meddig van nyitva xy cipőbolt?" meg hogy "Hol lehet kapni szűzlánykönnyet a mittudoménmilyen sütihez?", annak mégis mi az értelme?
dec. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom, de ezt én is furának tartom.
dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
84%
Én nem szoktam megnézni, ki írja ki a kérdést, csak elolvasom a posztot. Onnan tűnik csak fel, hogy a sok boomer letámadja csóri kérdezőt, hogy "ezt miért nem lehet névvel?!?!?".
dec. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
63%

Sokan rettegnek ettől és megőrülnek tőle, hiszen neki tudnia KELL hogy ki szólt hozzá és bárki aki ebben őt meggátolni merészeli annak bizony a k*rva anyját, és már ugrik is rá kötekedni a sok helyi tahó, facen élő nyomorult. Egyébként 3-assal értek egyet, tapasztaltam már én is hogy sokaknál a "vitakultúra" része hogy abban a pillanatban amikor vitába kerül valakivel, nem azt nézi hogyan lehet érvelni vagy kultúráltan vitázni, hanem egyből ugrik is bele a másik profiljába. Korábbi hozzászólások, képek, likeolt dolgok, események, már gyúrja is össze fejben azonnal hogy mivel próbáljon meg beszólni a másiknak, vagy épp lejáratni, hiteltelenteni őt és az ellentétes véleményét.

Másik dolog, sokszor azok rinyálnak még ezen akik megérintve érzik magukat, akikről szól a bejegyzés, és így nem tudja honnan, kitől jött a "támadás". Ettől nagyon meg tudnak őrülni, mert gyakorlatilag bárki lehet, és így nem tudja hova tenni az adott embert.

Összességében én úgy láttam, hogy tipikusan a legalja sz*r emberek azok, akik ezt nem bírják elfogadni, és akiket frusztrál ez az egész név nélküliség. Szóval ennek örömére gyakrabban fogom használni már én is ezt a jó kis funkciót :)

dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
81%
7-es vagyok, azt tartom furának, aki felbssza magát az anonimitáson.
dec. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!