Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ingerli az embereket a...

Miért ingerli az embereket a facebookon az a jelenség, ha valaki "Név nélküli résztvevő"ként posztol egy-egy csoportban?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1-1,5 éve van egy olyan lehetőség, facebook csoportokon belül, hogy lehet bejegyzéseket írni, illetve megosztani, az anonimitásunkat megőrizve, névtelenül ami szerintem egy adott esetben jó dolog. Igen ám, de amikor feltűnik egy ilyen poszt, akkor tartalmától, mondanivalójától függően támadják a bejegyzés íróját, és konkrétan felkérdezik, hogy "miért névtelenül írtad?" stb.. Nem számít milyen poszt, elkezdenek kötekedni egy ünnepi jókívánságos poszt alatt is ezerrel, és támadják az illetőt, hogy miért nem a nevével rakta ki. Miért jó ez? Nem azért van ez a funkció, hogy bárki éljen vele?


Én értem, hogy adott esetekben veszélyes lehet visszaélések szempontjából, és pl a névtelensége mellett valaki bátrabban szid másokat, de általában nem ez a jellemző, és még így is támadási felület az adott illető.


Ennyi erővel azt is meg kéne "lincselni" aki névtelenül tesz bejelentést valaki ellen a rendőrségen? Nem értem a logikát az embereknél, hogy miért felháborodás tárgya egy-egy ilyen bejegyzés. A kérdésemet azért teszem fel, hátha valaki jobban átlátja ezt a jelenséget, és pártatlan véleményt tud adni, vagy esetleg formálni a szemléletemet ezzel kapcsolatosan, mert sosem fogom szerintem ezt megérteni, hogy mire jó..



dec. 27. 04:10
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Tehát itt is az maga a tézis, hogy "lehet", meg "nem hiteles" azért mert neked nem tetszik, hogy anonim.. Hát.. Ha látod, hogy Szücs Béla, akkor már sokkal hitelesebb lesz a tanács az edzésről, valóban.. (szarkazmus)
dec. 28. 14:21
 22/45 anonim ***** válasza:
0%
Mivan kérdező,beoltottak és megsértődtél? Sztem maradj a gyakorin, ha gyáva vagy vállalni az arcodat.
dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
#22 Ki oltott be? Az egyik elmondja a véleményét, ami nem egyezik az enyémmel, ezért ütköztetjük nézeteinket. Szerintem pont te vagy a gyáva, pfhaszfej, mert csak itt mersz ilyen stílusban beszélni, egy facebookon tuti nem mernéd leírni.
dec. 28. 15:59
 24/45 anonim ***** válasza:
0%
Írtak egy csomóan a kérdesedre és mindenkit leoltottál/kioktattál. Gondolom személyes sérelem ért a facebookon.
dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
#24 Ért személyes sérelem a facebookon, ez igaz, de pont akkor, amikor névvel posztoltam ki kérdést. Ellenben itt senki nem érvelt a felvetésemre normális ellenérvvel, miszerint problémás az anonimitás. Csak annyit, hogy "gyáva" "nem komoly ember" "vállald az arcod" pont azok a semmi érvek, amelyek a facebookon történnek egy-egy ilyesmi poszt alatt. Én már mióta ezt látom nem posztolok sehogy ,névvel sem, név nélkül sem. Illetve a legtöbb válaszolóval azért egyetértettem, de ott nem kell nekem kifejteni külön-külön, hogy egyetértek vele. Arra elég a zöld pipa.
dec. 28. 16:05
 26/45 anonim ***** válasza:
68%

"Felnőtt, értelmes, gondolkodni tudó, magát bármire is tartó embernek nem okoz gondot egy kérdést feltenni a valós nevével."

Felnőtt, értelmes, gondolkodni tudó, magát bármire is tartó embernek nem okoz gondot névtelen hozzászólásokat (is) olvasni (időnként). Sőt, aki felnőtt, értelmes, gondolkodni tudó, magát bármire is tartó ember, az tudja jól, milyen fontos a személyes adatok védelme a neten, így ahol csak lehet, névtelenül van jelen, nem adja ki magát mindenféle idegeneknek.

dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
én annak örülnék, ha névtelenül is lehetne válaszolni. remélem lesz majd ilyen funkció is egyszer.
dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
Itt lehet. Ezért járok ide, nem pedig a facéra, meg az instára (ami ráadásul újabban fényképet kér, aha...).
dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
#28 Én úgy tudom nem kötelező profilképet beállítani, de én azt is elhiszem, ha igen, már ezekből az oldalakból bármit kinézek, agyrém...
dec. 28. 21:57
 30/45 anonim ***** válasza:
45%

Vannak még kontrollmániás agybeteg adminok akik szintén profilképet követelnek meg a tagoktól a helyi facebook csoportokban. A legszebb amikor valami vélt vagy valós paranoia okán még le is zárják a helyi csoportot hogy kívülről még olvasni se lehessen, szóval muszáj csatlakozni. De akkor meg belédköt hogy nincs profilkép, vagy csak random kidob. Közben ami a valódi dolga lenne, a kötekedők, kéregetők, csalók, reklámspamelők, álhírezők és konteósok kivágása a fenébe az meg valahogy mégse sikerül neki.

Na szerintem a hasonló szellemiségű emberek kötnek bele ezekbe a névtelen kommentelőkbe is. Egyszerűen nem bírja elviselni, és ekkora egója van hogy mindenkire ráerőszakolná ha tehetné.

dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!