Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ingerli az embereket a...

Miért ingerli az embereket a facebookon az a jelenség, ha valaki "Név nélküli résztvevő"ként posztol egy-egy csoportban?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1-1,5 éve van egy olyan lehetőség, facebook csoportokon belül, hogy lehet bejegyzéseket írni, illetve megosztani, az anonimitásunkat megőrizve, névtelenül ami szerintem egy adott esetben jó dolog. Igen ám, de amikor feltűnik egy ilyen poszt, akkor tartalmától, mondanivalójától függően támadják a bejegyzés íróját, és konkrétan felkérdezik, hogy "miért névtelenül írtad?" stb.. Nem számít milyen poszt, elkezdenek kötekedni egy ünnepi jókívánságos poszt alatt is ezerrel, és támadják az illetőt, hogy miért nem a nevével rakta ki. Miért jó ez? Nem azért van ez a funkció, hogy bárki éljen vele?


Én értem, hogy adott esetekben veszélyes lehet visszaélések szempontjából, és pl a névtelensége mellett valaki bátrabban szid másokat, de általában nem ez a jellemző, és még így is támadási felület az adott illető.


Ennyi erővel azt is meg kéne "lincselni" aki névtelenül tesz bejelentést valaki ellen a rendőrségen? Nem értem a logikát az embereknél, hogy miért felháborodás tárgya egy-egy ilyen bejegyzés. A kérdésemet azért teszem fel, hátha valaki jobban átlátja ezt a jelenséget, és pártatlan véleményt tud adni, vagy esetleg formálni a szemléletemet ezzel kapcsolatosan, mert sosem fogom szerintem ezt megérteni, hogy mire jó..



dec. 27. 04:10
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
68%

"Mert még ahhoz sincsen bátorsága és gerince, hogy névvel meg arccal írjon véleményt. Az ilyenek gyáva férgek. Névtelenül, arctalanul könnyű, csak aztán szemtől szembe meg szopóka van. Ezt tudják ők is, ezért nem mernek negatív véleményt írni arccal meg névvel sem."

Vagy csak mondjuk tanár/orvos/jogász/stb., és nem akar mindent a diákjai/betegei/ügyfelei/stb. orrára kötni a magánéletének valamelyik részletével kapcsolatban.

Kicsit gondolkodni is lehetne, nem kéne mindjárt férgezni.

jan. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 8 vegulis mit csinalnak, de en nem foglalkozok nevtelen, arctalan senkikkel
jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
81%
42, de itt vagy névtelenül, arctalanul.
jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
0%
Igen es nem is fogadnek meg komoly dolgot, minden masra meg ott a google
jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

"nem is fogadnek meg komoly dolgot, minden masra meg ott a google"

Az aztán megbízható, tényleg... :DD

jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!