Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ingerli az embereket a...

Miért ingerli az embereket a facebookon az a jelenség, ha valaki "Név nélküli résztvevő"ként posztol egy-egy csoportban?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1-1,5 éve van egy olyan lehetőség, facebook csoportokon belül, hogy lehet bejegyzéseket írni, illetve megosztani, az anonimitásunkat megőrizve, névtelenül ami szerintem egy adott esetben jó dolog. Igen ám, de amikor feltűnik egy ilyen poszt, akkor tartalmától, mondanivalójától függően támadják a bejegyzés íróját, és konkrétan felkérdezik, hogy "miért névtelenül írtad?" stb.. Nem számít milyen poszt, elkezdenek kötekedni egy ünnepi jókívánságos poszt alatt is ezerrel, és támadják az illetőt, hogy miért nem a nevével rakta ki. Miért jó ez? Nem azért van ez a funkció, hogy bárki éljen vele?


Én értem, hogy adott esetekben veszélyes lehet visszaélések szempontjából, és pl a névtelensége mellett valaki bátrabban szid másokat, de általában nem ez a jellemző, és még így is támadási felület az adott illető.


Ennyi erővel azt is meg kéne "lincselni" aki névtelenül tesz bejelentést valaki ellen a rendőrségen? Nem értem a logikát az embereknél, hogy miért felháborodás tárgya egy-egy ilyen bejegyzés. A kérdésemet azért teszem fel, hátha valaki jobban átlátja ezt a jelenséget, és pártatlan véleményt tud adni, vagy esetleg formálni a szemléletemet ezzel kapcsolatosan, mert sosem fogom szerintem ezt megérteni, hogy mire jó..



dec. 27. 04:10
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
41%
Ja és az a közös ezekben az emberekben, hogy buta, begyepesedett agyú, többnyire vidéki, 50-60 éves vagy nyugdíjas. Bár akad fiatalabb kiadásban is 30 körüliek, de ugyanezt az ócska ki ha én nem beszólogatós, tenyérbemászó okoskodó mentalitást képviselik. Szerintem ti is találkoztatok már velük, elég sokat szoktak facen kommentelni, kb mindenbe beleírogatnak :D Főleg a helyi kisközösségi csoportokban, na ott érzik igazán elemükben magukat.
dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
76%
Egy nyitott csoportban érthető a név nélküliség. Én sem szeretem,ha az összes ismerősömnek feldobja,hogy miket írok a hobbi csoportjaimban. Gondolom nem is érdekli őket. De egy zárt csoportban nem érthető a név nélküliség. Általában azok írnak név nélkül,akik kéregetnek, vagy akik passzív-agresszív kérdéseket tesznek fel,tehát olyat,ami önmagában ártalmatlannak tűnik,de borítékolható,hogy vitát fog indítani.
dec. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
8%

"Én sem szeretem,ha az összes ismerősömnek feldobja,hogy miket írok a hobbi csoportjaimban. Gondolom nem is érdekli őket."

Lehet, hogy direkt kíváncsiak rá - de ha nem, akkor is: ők tehetnek róla, hogy feldobja nekik, nem te (akkor sem, ha névvel írsz).


"Egy zárt csoportban nem érthető a név nélküliség."

Dehogynem. Simán.

dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
39%
Az miert nem jo erv, hogy nem hiteles a velemenye, tanacsa? Ha latom az adatlapjan pl hogy eroemelo bajnok vagy pl h komolyabb helyeken dolgozott akkor er valamit amit mond ha nem akkor meg semmit. Enis tudok barmirol okoskodni ugy h kozom sincs hozza
dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk én eleve elrejtem a név nélküli bejegyzéseket,már alig jelennek meg. Neki joga van elrejteni magát,nekem meg őt:D
dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
17%
Mert még ahhoz sincsen bátorsága és gerince, hogy névvel meg arccal írjon véleményt. Az ilyenek gyáva férgek. Névtelenül, arctalanul könnyű, csak aztán szemtől szembe meg szopóka van. Ezt tudják ők is, ezért nem mernek negatív véleményt írni arccal meg névvel sem.
jan. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
55%

"Az miert nem jo erv, hogy nem hiteles a velemenye, tanacsa?"


Mert a tanács attól jó tanács, hogy beválik, nem attól, hogy ki mondja.

jan. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
62%

"Az miert nem jo erv, hogy nem hiteles a velemenye, tanacsa?"


Azért mert sok embernek nem lesz kint a teljes élete, pl ez sem hogy erőemelő, így nem fogod tudni, hiába kutakodsz a profiljában. Másrészt mi van ha kint van hogy mosógépszerelő, de teljesen kókler, és az ismerősei tudják is? Te meg csak annyit látsz hogy mosógépszerelő ki van neki írva, ad egy teljesen fals tanácsot és tönkremegy a mosógéped. Szóval nem azt kellene nézni hogy ki mondja, ez nagyon bekövesedett és szűklátókörű hozzáállás. Hanem sokkal inkább azt hogy mit mond, mennyire érződik a szakértelem és hitelesség, és mennyire vág egybe a saját tapasztalataiddal is.

jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

#36 Vagy csak egyszerűen nem akar konfrontálódni, nem akar bárminemű személyeskedésbe belekeveredni azáltal, hogy vállalja a véleményét, és szétmarcangolják a profilképtől, kezdve a tanulmányokon át, a testsúlyáig mindent, ha nem teszik az adott illető véleménye. Aki itt azt írta, hogy egy ilyen ember gyáva, sőt továbbmegyek féreg, illetve gerinctelen, az imád más profilján lógni egésznap.


Férfiként képes férfiakat nézni órákig, hogy hol tanult meg, miket rakott ki 2011-ben, ez 100%

jan. 1. 15:45
 40/45 anonim ***** válasza:
90%
Reddit ugyanez. Ha valakinek nem tetszik, hogy más a véleményed, végigbogarássza az összes kommentedet, és előhoz valami témához nem tartozó, 5 évvel korábbi hozzászólást, és kijelenti, hogy te onnantól nem vagy komolyan vehető.
jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!