Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki szokott adni kéregető...

Aki szokott adni kéregető hajléktalanoknak, az leginkább miért teszi? Azt gondolja, ettől jobb ember lesz, különb azoknál, akik nem adnak nekik?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nincs szándékomban számon kérni senkit azért, mire használja pénzét (amiért megdolgozott), csak ezzel konzervál egy nemkívánatos jelenséget, meg sokszor jóhiszeműen csalókat szponzorál (koldusmaffia). Többen azt mondják, nekik jóleső érzés az, ha jó napot szerezhetnek egy ilyen embernek is. Hát nem tudom... Tényleg ez lehet mögötte? Vagy mi a fő motiváció, amikor random, előtte soha nem látott ismeretlen, jobbára delíriumos egyénnek valaki önszántából pénzt ad? Mikor adózni meg valahogy senki nem szeret...
dec. 28. 19:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Sose adok penzt nekik, de aki keri veszek neki kenyeret, konzervet.

Nem szokták kérni.


Utolsó (szerepelt is a tolvajkergetokben) annak is felajánlottam veszek ételt, de neki pénz kell mert gyrostálat akar enni.


Könnyen felismerheto ki az aki koldus.affiás és ki az aki tényleg rászorul

dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%

Az nem opció, hogy valakinek tényleg jól esik másokon segíteni? Minden önző hátsó szándék nélkül? Én őszintén sajnállak, ha belőled hiányzik ez az érzés.


Én nagyon ritkán adok hajléktalanoknak, csak azoknak szoktam, aki mondjuk szépen hegedül vagy ilyesmi, nem csak ott ül és várja a csodát, mikor keze-lába működik és el tudna menni dolgozni is. Azt én se értem, olyanoknak miért ad valaki, akiken látszik, hogy alkeszek és munkakerülők, de nekem aztán nem lesz attól rosszabb, hogy odadobnak nekik egy-egy százast.

dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

A kettő nem ugyanaz. Adózni kinek adózol? A kormánynak (sok ember ezt gondolja, míg mások mást). Amíg a FIDESZ a kormány addig az ellenzék fog panaszkodni az adózásra, ha az MSZP vagy valamelyik másik párt, akkor a fideszesek fognak.

Jobb adni, mint kapni. Bár sokan cáfolják ezt is, hogy hát azért kapni...

De amit én látok, elég kevesen adnak a koldusoknak. Pár fitying van a kalapjukban, vagy amiben szedik a pénzt. Azoknak van több, akik hangszeren játszanak, élőszobrot állnak, stb. Náluk egyértelmű miért. Ügyesek, ezt jutalmazzák az emberek.

dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, nem tudhatod, hogy a tőled kéregető: csaló, vagy valóban rászoruló, vagy egy angyal(szó szerint-ők képesek felvenni különféle emberi külsőt). Igy biztosra megyek, nem kockáztatok, és adok mindig ha módómban áll. Nem az a pénz fogja megoldani az én életemet, amit adok. Ha jó helyre adok az úgyis mindig 7x-esen tér vissza hozzám. Ha rossz helyre akkor is, ha meg angyal, akkor a meg oda fent úgyis tudják.
dec. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
4+ Jah és már visszatért így hozzám pénz:D A legjobbkor, és akkor amikor a legszükségesebb volt.
dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

Egy hajlèktalannak szoktam csak adni.

Sokszor leáll sztorizgatni, èrdekes törtèneteket mesèl (pl egyiptomi istensèg volt, orbán elveszett testvère, űrhajóval jött ide de elfelejtette hol parkolt stb). Jó fej, èrdekes ember.

Megjegyzi azt aki adott már neki.

Ha nem pènzt kap, hanem kaját, innivalót akkor annak is örül. Hálás èrte. Ruhát is adtam már neki ès hordta, nem adogatta el.


Nem gondolom jobb embernek magam. Csak úgy gondolom hogy ő megèrdemli.

dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Na most nem pontosan definiáltam, a kérdésben elsősorban azokra a lejmosokra gondoltam, akik pofátlanul leszólítják az embert és nem hagyják békén. Az utcazenészek nem tudom mennyire ez a kategória. Viszont tényleg fel lehet osztva a terep, nem mindegy ki hol koldul. Láttam már, hogy a Margit híd budai hídfőjénél négy ilyen lejmos találkozott adott időpontban, akiket különféle helyeken láttam máskor kéregetni (egyikük a Jászai tér környékén, másikuk a 4-6 villamoson), aztán egyeztettek egymással, majd sietve, határozottan megindultak egy adott irányba, de ekkor már nem tarháltak, gondolom mentek a gazdának tejelni.

Lehet hogy neked nem lesz rosszabb attól a pár százas elosztogatásától, de az ő problémáját sem fogja megoldani. Egyébként eldöntöd kinek adsz és kinek nem? Vagy minden utadba akadónak adsz valamit? Én a családomtól biztos nem sajnálom, de ezektől...

dec. 28. 20:18
 8/29 A kérdező kommentje:

"elég kevesen adnak a koldusoknak. Pár fitying van a kalapjukban, vagy amiben szedik a pénzt."


Lehet, hogy nem mindegyik jár jól. De lehet bőven hallani olyan véleményeket, hogy havi szintre lebontva egész szép summák is összejöhetnek.

dec. 28. 20:22
 9/29 anonim ***** válasza:
8 Nem érdekel, hogy mit kezd vel. Az érdekel, hogy én megtegyem azt ami nekem a feladatom/kötelességem. Hogy az egyén mit kezd vele, mire szórja, mit csinál belőle-már nem az én dolgom. Nem foglalkoztat, nem érdekel. az érdekel, hogy én tegyem meg azt ami az én részem.
dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

A 100-ast oda szoktam adni a bevásárlókocsiból, illetve már nem, mert olyan műanyag bigyuszt kaptam helyette. Amúgy sosincs nálam kp szinte, általában kártyával fizetek mindenhol. Ha néni vagy bácsi árulgat virágot, gyümölcsöt, zöldséget, akkor akkor is veszek, ha nincs rá szükségem, általában a kért összeg dupláját adom a kezébe. Ha van a közelben atm.

Erőszakos, lejmolós, csak azért is megtalállak embernek akkor sem adok, ha nem koszos vagy nincs pia szaga. Ha a férjemmel vagyunk ketten, nem annyira talál meg az a "pár" állandó arc, bár van, hogy próbálkoznak. Ha viszont az ovis fiammal megyek, egyre kereskedő pocakkal, akkor képes beleállni a rohadék az arcomba. Az ilyennek nyilván nem adok semmit, de hangosabban is mondom neki hogy hagyjon már, hogy kapják oda a fejüket az emberek. Volt, hogy alighogy el tudtuk hagyni a helyszínt, a rendőrt is ráhívtam. Pedig egyébként rendszeresen adakozom a megfelelő csatornákon, utalok szervezeteknek, óvodáknak, védőnőn keresztül családoknak is. De ezek nálam nagyon kicseszik a biztosítékot.

dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!