Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki szokott adni kéregető...

Aki szokott adni kéregető hajléktalanoknak, az leginkább miért teszi? Azt gondolja, ettől jobb ember lesz, különb azoknál, akik nem adnak nekik?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nincs szándékomban számon kérni senkit azért, mire használja pénzét (amiért megdolgozott), csak ezzel konzervál egy nemkívánatos jelenséget, meg sokszor jóhiszeműen csalókat szponzorál (koldusmaffia). Többen azt mondják, nekik jóleső érzés az, ha jó napot szerezhetnek egy ilyen embernek is. Hát nem tudom... Tényleg ez lehet mögötte? Vagy mi a fő motiváció, amikor random, előtte soha nem látott ismeretlen, jobbára delíriumos egyénnek valaki önszántából pénzt ad? Mikor adózni meg valahogy senki nem szeret...
dec. 28. 19:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Miért a mi feladatunk/kötelességünk lenne megsegíteni a hajléktalanokat?

Kérlek, 9-es, számold össze, hogy az elmúlt fél évben/évben mennyit is adtál oda nekik?

Tudom, sok kicsi sokra megy, de az ő helyzetét nem hiszem, hogy meg fogja oldani. Mmint ha meg is akarja oldani a saját maga helyzetét.


Jó szívvel lehet adni mondjuk a megfelelő szervezetnek, karitasznak, ahol feltehetően a megfelelő helyre megy. Biztos sok mozgáskorlátozottak megsegítésére létrejövő szervezet van. Nekik is nyugodtan oda lehet adni azt, amit a hajléktalannak adnál. :)


Én amennyire emlékszem egyszer sem adtam hajéktalannak és valószínű nem is fogok. Most is itt a panel 10. emeletének lépcsőfordulójában éjszakának a kutyájukkal. Napközben meg kitudja hol vannak. Persze a pókrócukat a villamosszekrénybe rakják/ rakták be, hogy ne vegye észre senki.... "megfelelő hely, nem tűzveszélyes"

dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Láttam annak idején, hogyan ,,történt'' a rendszerváltás, nem hiszek a magyar társadalom igazságos felépítményében, továbbá --- akár tévedek, akár nem, de legalábbis képekben el tudom képzelni, hogy hajléktalanság nélkül is lehetséges lenne egy működő társadalom. Igaz, hogy ez inkább utopista scifikből, rajzfilmekből illetve gyerekkori NDK-nyaralásokból származik, meg természeti népek, vadnépek ősközösségi társadalamiról való olvasmányélményeiből, tehát sok benne a gyerekkori képzelet, de valahogy ma sem igazán tudom elképzelni, miért is van XXI . században hajléltalanság. Nincs elég agyag meg tégla vagy mi? Házat meg még a lerohadt gazdaságú NDK is tudott építeni százezerszámra, sőt erre külön házgyárak voltak. Ami végképp érthetetlen, az Afrika, Amazónia parasztjainak mérhetetlen szegénysége. Még ha humanista szemepontokat nem is néznénk, konrétan iszonyú járványveszélyt jelent embermilliárdok nyomorban tartása, a klimaválságról nem is szólva. Azt meg nehéz elképzelni, hogy egy afrikai paraszt, aki mindent, még az ivóvizet is saját kezűleg teremti meg, lustább lenne, mint akármelyik úri ember. Valami szar biztos van a palacsintában, valami egész biztos el van baszva, de keveset tudok arról, hogy pontosan hogy lehet megoldani. De biztos létezik elvileg igazságos rendes rendszer.
dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

(FOLYTATÁS #12-ről) A kérdésre szoroabban is felelve: személyesen nem szoktam megváltást érezni, vagy jobban gondolni magam, épp ezért nem is szoktam másokra bírálatot mondani sem.



Nagyjából magam is megpróbálok túlélni egy számomra értelmezhetetlen rendszert, 1990 körül kissé összezavarodtam. Anyagilag viszonylag jól élek a rendszerben (a matematika iránti szeretetemet azt végülis sikerült piacképes szakmába átültetnem), igy az igazi nehézséget inkább saját gyerekkorból származó de fiatal felnőttkoromban elhatalmasodó elmebetegségeim jelentik, de ez nagyjából szorongásig terjed csak. A hajléktalanokra inkább egyszerűen valamiféle tágabb értelemben vett sorstársra gondolok, azaz különösebb erkölcsi megfontolás nélkül szoktam adni Nekik, egyszereűen mert igy szoktam meg ifjukorom óta. Ami meg a cigányokat illeti, ott külön számít az is, hogy egy időben sokat jártam cigány közösségekbe, főleg hogy nyelveiket, nyelvjárásaikat tanuljam.

dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
(Javitás: ,,nem szoktam *jobbnak* gondolni magamat [másoknál], attól hogy én adok'')
dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek nem adok pénzt, többszőr vissza éltek a bizalmammal. Megkérdezem, hogy szüksége van-e valamire. Itt legfőképpen ételre gondolok, ha kéri akkor veszek neki szívesen, akár több napra elegendőt is. Ha olyan az illető, aki nem drogos vagy alkoholista, akkor még a munkakeresésében is segítek neki.

DE, pénzt aszt nem adok!

dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Mindenki annak ad, akinek akar.

Ez az ő döntése, még az adódat olyanra költik, amivel nem biztos, hogy egyetértesz.

dec. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy időszaka az életemnek,amikor majdnem minden pénzem albérletre ment el. Alig ettem. Hónap végén volt,h napokig koplaltam a fizuig. Emlékszem,egyszer már annyi pénzem sem maradt,hogy..semennyi. Nagyon megkívántam egy citromot,citromos vizet akartam inni. De nem maradt konkrétan 5 forintom sem. Én erre szoktam gondolni,amikor pénzt adok. Hogy párszáz forintból tud venni valamit,amit megkíván.
dec. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Sose tudhatod, mikor jön jól nekik a segítséged, a többivel ne foglalkozz.

Inkább ruhát és élelmet adj, mint pénzt, mert azt bármire elköltheti.

dec. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Amúgy az alapítványok, segélyszervezetek az év 365 napján ellátják őket ha felvetetik magukat, egész évben alapellátásban részesülnek, a papírjaikat is rendezik.
dec. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Nappali melegedők, éjjeli menedékhelyek, krízisotthonok.
dec. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!