Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mai fiatalok (15-25 évesek)...

Mai fiatalok (15-25 évesek) szemében mik azok a dolgok amik nagyon nevetségesek és az idősebb korosztály (40-50 évesek) csinálják?

Figyelt kérdés

jan. 18. 23:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy kiragadottak #20-as, mint ahogy a fiatalok felvetései is azok.

Éppen azt kellene megtanulni, hogy attól, hogy néhány ember így vagy úgy gondolkodik/cselekszik, az még nem egyetemesen jellemző az egész korosztályra.

jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Amíg a 81 éves nagymamám laptopozik, onnan nézi a híreket, onnan veszi a kaja recepteket, azon ügyintézi a dolgait, mindent úgy, hogy párszor megmutattam neki, a többire magától jött rá... Addig kár boomerezni. (Vagyis egy kalap alá venni mindenkit).
jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
42%

17-sel az a baj, hogy vagy matematikai vagy szociológiai/történelmi ismeretei nincsenek /hiányosak.

Csak szólok, hogy a 40-es 50-es generáció nem a szociban szocializálódott, hanem jórészt a rendszerváltás után.


"Aztán egyetemre elsősorban ez a generáció tuszkolta a gyerekeit, mivel ők bánják, hogy nem mehettek. Szóval ez kicsit olyan, hogy ha van sapka az a baj, ha nincs akkor pedig az."


Ki kell, hogy ábrándítsalak, de mi már jártunk, mehettünk egyetemre. Akikre gondolhat a költő, hogy nem mehettek, azok a mi szüleink, a negyvenes, ötvenes években születettek, bár közülük is mehettek bőven, max. az "osztályidegenek" gyerekei nem.


" De természetesen ennek a generációnak az sem lenne jó, ha egyetem mellett még lenne 2 állásod meg egy családod, és "szarrá hajtanád magad", mint ők régen a szociban, ahol a munkahelyen a fél munkaidőt végigpihenték, majd amit lehetett hazalopták és a maszekba meg dolgoztak."


Agyonművelt barátunk itt már megint keveri a generációkat és az évtizedeket, a kérdésben említett idősebb generáció nem a szociban dolgozott, és lopkodta haza a gémkapcsot, hanem ez megint az előttünk levő, háború után született generáció, a hippigeneráció. A mi, negyvenesek, ötvenesek szülei.


"Greta meg egy mém a 25 év alattiak között is, alig veszi valaki komolyan. Az viszont igaz, hogy mi igyekeznénk változtatni a fogyasztási szokásainkon, de az idősebb korosztály nem hajlandó lemondani azokról a luxusokról, hogy a tescoba az egyszer használatos zacskókból szakítson."


Igen. Nyilván a mi generációnk tartja fenn a fast fashion ipart, a mi generációnk sír, ha 1 éves lett a telója egy újabbért. Mi szeretnénk 5000. Jordant is. Gréta egy példa volt a generációja bezöldült gondolkodásmódjára, gyárthattok belőle mémet, de tökéletesen megtestesíti, amit a korosztálya képvisel. Mert huhu, a környivédelem, ne egyél szarvasmarhát, mert kifingták az étert, de a fiatal generációnak nem gond akár Prágába vagy Bivalybasznádra is repülővel menni, konzumidióta üzemmódban hatvanezer sminkcucc, ruha, cipő, technikai lószar.


A Ludasmatyi nadrágon nem konkrétan a fehér térdig érő gatyát értem, hanem amikor a boka körül harangozik a nadrágszár.


48 éves vagyok. 94-ben érettségiztem, 2000 környékén kezdtem el dolgozni. Csak szemléltetem a példán, hogy mennyire nem vagy képben még azzal sem, egyáltalán melyik generációt szidod.

jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

23 teljesen egyetértek veled.


14,16,19 voltam

jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Minden generációban voltak, vannak és lesznek gyökerek.

De az is közös pont, h egy részük kiváltságos generációnak képzeli magát.

jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!