Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen város melletti...

Az ilyen város melletti faluban lakóknak az miért jó hogy hajnalban kell mindenhova bejárni a gyereket is cűgölni?

Figyelt kérdés

És még jogsi sincs nem is akarnak, kocsi sem.

Gyakran mamahotelesek is. A szulokkel élnek aztán övék a ház aztán ott is maradnak abban.


És miért pont ez a réteg a normálisabb családcentrikus?



febr. 20. 06:12
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:

És gyárakban többműszakolnak leginkább ez mellett maszekmeloik is vannak és ki van nézve szinte aki munkán kivul nem keres pénzt vagy pihenni mer otthon, es nem épp fát vág vagy a kertet háztartást csinálja.

És betegnek lenni is luxus mert orvos sincs szinte vagy van a falunak egy demens orvosa aki felír mindent és ennyi.

Amig a városiak szórakounak szexre mennek hidegek érzéketlenek, ez a réteg meg érzelmes odaadó családcentrikus.

De én nem akarok naponta meg hétvégente főzni, nekik meg ez az otthon.

febr. 20. 06:16
 2/50 anonim ***** válasza:
91%
Azért jó,mert azt hiszik a városi iskolában okosabb lesz a gyerek,mint a falusiban.Ami sok esetben nem igaz.Jogsim nrkem sincs,van a férjemnek,ott a busz.Nem mindenki mamahoteles.És nem mindenki akar egy büdös városban élni.Én városi gyerekeket is látok húzni vonni hajnalban,ott is ugyanakkor kezdődik az iskola.
febr. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%

B+, a kertes ház az ilyen, ott nem lehet állandóan feküdni. Kint és bent is van dolog. Háztartást csinàlni (sic) városban és panellakásban is kell. Bár mondjuk felmosni és porszívózni lényegesen kevesebbet, egyértelmű okból.

Főzni ugyanúgy kell, főleg, ha családod van. Elég drága lenne például egy állandóan éhes kamaszfiút rendelt kajákkal etetni, a szendvics meg nem épp minőségi ebéd.

A kinti munka meg baromi gyorsan a körmödre ég, ha nem csinálod. Igen, falun le fognak szólni, ha tökig ér a fű, a ház előtt rohad a tavalyi lehullott levél, nincs eltakarítva a hó a járdáról (és ha valaki ott töri el karját, mert elcsúszott, még csúnyán rá is bacol), koszos az ablak, kupi van a teraszon. De azt hiszem, hogy a városban kertes házban élők is ugyanúgy kinézik, aki lusta és trehány, de szólj, ha tévedek.

A favágás más kategória, kicsit. Egyszerűen muszáj, különben be fog fagyni a pcsád télen. Oda meg sok fa kell. Persze rendelheted kályhakészen, dupla annyiért. Vagy fűthetsz gázzal, amíg van, vagy árammal, de ebben az esetben a havi átlagfizetés nem lesz rá elég. Vagy geotermikus energiával, aminek a kiépítése egy családi ház ára, stb, stb. A favágás nem hobbi. Konkrétan meg fogsz fagyni, ha nem fűtesz. Jó reggelt!


Az meg már csak ilyen, hogy aki családcentrikus, aki szeret a családja közelében élni. Egy kétszintes családi házban hely is van, meg fenntartani is egyszerűbb. Valamilyen szinten egyszerűbb is az élet, ha több generáció együtt él.


Az egyszerűen nem igaz, hogy a falun élőknek nincs autó és jogsi se. Sőt, pont ellenkezőleg! Maximum annak az egynek nincs, akivel te ismerkedsz. De sokkal jellemzőbb, hogy két kocsi is van, meg a tinisrácok a diákmunkával megkeresett pénzükből vesznek egy Ladát vagy hasonlót, aztán ketten-hárman bütykölik minden hétvégén, hogy pár napig üzemképes legyen. Nem sok falusi srác viszi szerelőhöz a kocsit olajcserére vagy felrakatni a nyári gumit.


Azt nem értem, hogy ha neked ez az életmód ennyire büdös, akkor minek ácsingózol ezekre a családcentrikus pasikra? Nekik nem lesz elég, ha csinike vagy. Ott a második kérdés, hogy tudsz-e nokedlit szaggatni. 😂

febr. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell általánosítani. Ez olyan, mintha én meg városonként azt mondanám, hogy mindenki, aki városban lakik, edukaltabb, mint aki vidéken.

Városban és falun is élnek családcentrikus emberek, ez nem ettől függ.

febr. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Ott még iskola sinvs.6 éves kortól busszal bejárós egy gyerek máshova.

Én a kaját simán megoldom menzával menüvel is, olcsóbban is jövök ki mint egy férfivel.

Falun rendesen reggelizni is szoktak es munkába is csomagolni es nem szendvicseket hanem pl kisütött tojás, szalonna. Csak a reggelijuk meg ez naponta többe kerul mint nekem az egesznapi étkezésem. Es akkor még a vacsora is legyen tápláló gazdag nehéz étel. Merthát esznek rendesen.

Én gyerekkel jobban élek anyagiakban mint falun mások a hurkakolbásszal meg csirkebontással sütéssel meg a tojás is náluk alap étkezéshez tartozik.

Nem egy ilyen ismerkedik neten volt is ilyen falusi barátom mert már első naptól érzelmesek kedvesek, szeretettel állnak egy nőhöz.

De mivel én nem akartam kiköltözni mert nekem nem élet az ha a balatonra is bőröndözni kéne es vonaton cűgölni 3 gyereket(aki vonatozott már gyerekkel talán tudja mi az..), ezért vége lett mert ő meg haláláig ott akar maradni a falusi favágós szmogos házban.(kályha van es annak bent van a házban az égésterméke is vqgy nem tudom mi, de érezni lehet a levegőben is. Ezek szmogban nőnek fel is babakortól.)


Aztán ismerkedem tovább. Lapozok a társkeren a sok bunkó paraszt szexre menő foglalt városiak közt végre szembejön aki cuki aranyos normális kedves "tündér" pasi, aztán ahogy csetelgetek vele, szépen körvonalazódik az hogy ő ugyanez. Komolyan arra keres társat akivel majd egyutt főz. A fő alap témája a vacsora reggeli a munkába a kaja. Ez a fővonala az életének!

febr. 20. 07:27
 6/50 A kérdező kommentje:

Nem igénytelenek 3.. Mindenkinek szép takaros ápolt háza van ami folyamatosan karban van tartva.

Esetleg még hozzáépitve is van.


De az is feltűnt hogy egyik szoba kék másik zöld 3.sárga.

Ilyen csicsás "kikerics" élénk szineket használnak.

febr. 20. 07:30
 7/50 anonim ***** válasza:
77%

2-es vagyok.

Nem csak gyárakban dolgoznak,de az én férjem gyárban megkeres 500 ezret.Mi a hagyományos életmódot folytatjuk,van kert,jószág.Egy évre elegendő kajám van elrakva,plusz ami az udvaron szaladgál.Orvos van,gyerek,felnőtt.Most vettem brikettet,nem két forint volt.A fát,szenet semmibe nem tart behordani.Fodrász,kozmetikus van,gyogyszertár.Ruhára,szórakozásra is van pénz.Itt is szeretnek dugni az emberek.Itt is van gazdag és szegény.Ha lusta vagy keress városi fiút.

febr. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te ne költözzél falura, mi a kérdés?
febr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
68%

A tipikus vidéki pasik családcentrikusak? :D Ha már ekkora általánosításba fogtunk, akkor: mire gondolsz pontosan? A kell a gyerek, de b*szok én rá mentalitásra? A gyerek és a háztartás az asszony dolga, nekem ott van a kert (vagy éppen bármi más, csak nehogy a gyerekkel kelljen foglalkoznom). Ez már csak akkor jobb, ha anyukáékhoz költöztet a családcentrika, akik mindenbe beledumáknak...

Egyébként mi pont kisvárosiak vagyunk. Ovi még van, a helyi suli kritikán aluli. Nem hiszem, hanem tudom, hogy jobb oktatást kap a gyerekem a szomszéd városban, mint itt. A férjem ott dolgozik, de nekem is útbaesik melóba menet, meddig tart kirakni a gyereket a sulinál? (Ketten megyünk két helyre, két autóval.)

febr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
84%

#6

Igen, folyamatosan karban van tartva, azért nézik ki azt, akinél nincs megcsinálva. A szép udvar és kert nem magától olyan, rengeteg munka van benne.

Most téged mit érdekel, hogy kinek milyenre van festve a szoba, ha csak ismerkedsz vele?


Nem minden falu egyforma, nem minden ház és nem minden pasi. Ahogy a városiak meg a nők se. Nem kell mindenkit egy kalap alá venni.

Nálunk is van ovi, rendes iskola, gyerek- fog- és háziorvos, patika, pékség, zöldséges, kozmetikus, fodrász, stb. Még munkalehetőség is!

Ettől függetlenül is el szoktuk hagyni a falu határát, sőt a megyét is. 😂 A villamostól se szoktunk megijedni. 😂


Az a kérdés, hogy neked minek kell ez a férfitípus, ha a vele járó életmód ennyire undorít. Senkiből sem csak az előnyös részeket kapod.

febr. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!