Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi okozza az emberek hirtelen...

Mi okozza az emberek hirtelen idegességét, dührohamait?

Figyelt kérdés

Idonkent ha dumcsizok latszolag normalis emberekkel, neha mintha valamo maszk lehullana roluk es 1-2 rovid mondat erejeig felviszik a hangsulyt es szinte magukbol kikelve orditoznak.

Nem vagyok ostoba, hogy hulyesegekkel idegeljek masokat, ugyhogy nem ertem, miert van ez mostanaban, kb 2020 ota tapasztalom... altalanos frusztraltsag?

Nekem is sokszor szar, de nem tor ki belolem a tűz csak ezert random modokon.

Az ilyen emberek kevesbe toleransak es konnyen felkapjak a vizet? Vagy nem mutatjak ki, hogy irigyek/rosszindulatuak iranyomban, de neha lehull az alarc?



febr. 22. 00:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%
2-nel tobbszor u.azt megkerdezed,az idegesito.
febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
11 Most hogy belegondolok, egyszer volt, hogy nem figyeltem a beszelore es ezert kapta fel a vizet. De csak masodjara kerdeztem meg, mar ordibalt... en meg nem ordibalok ilyenkor, hisz mindenkinek meg kell adni az eselyt arra, hogy nem tudott figyelni. Szoval sztem az ilyen dgy intolerans barom, foleg ha csak 2. alkalommal kerdezem es mar tusko, mint a haz..
febr. 22. 09:45
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerhiáány, aljzószerek, stb.
febr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

pl ha akadályozzák őket értelmetlen, fölösleges dolgok. Pl leáll a net, vki az autója elé parkol,stb. Nem várt dolgok is, pl olyan amire nem is gondolt volna, a bankba megy és pont zárva, vagy a lift 2 emelet közt leáll, vagy a kulcs bele törik a zárba, kifolyik a víz a mosógépből. Vagy ha hülye emberbe akad, olyanba, akiről nem gondolta milyen hülye. Frusztráció miatt is lehet dührohamot kapni.

A feszkó gyűlik, gyűlik, és kitörhet bármitől, jelentéktelen dolgoktól is. Belül feszült, vissza nyomja, de ugrásra kész, ilyenkor nem tudjuk, pont mire ugrik, mitől forr fel. Ez enyhe is lehet, pl a buszon vki idegesíti és dühösen cicceg. De lehet veszélyes is, pl a férfi akit bas..ogat a főnöke, egyszercsak pofán vágja a feleségét banális dolog miatt, pl kihűlt a kávé. És rázúdítja, azt a sok feszkót amit a munkahelyén szó nélkül visel. A butaság is idegesítő tud lenni. Pl az apa azt hiszi, a gyereke okos, erre az mond vmi hülyeséget. A rohangálás be, meg haza a munkából, a reggeli dugók, a sok munka, otthon a gyerekek kiabálása, stb eleve egy alap feszkót tart fenn, a stressz is dührohamban törhet ki.

febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én is felemelem a hangom néha ha kétszer kell elmondani ugyanazt ha hosszú szöveg vagy adatok vannak benne. Ilyenkor igazából fel kellene venni hangfelvételre és bejátszani megint. Mert olyan fáradt vagyok hogy másodszor már el se tudom mondani, hiába akarom. Na szóval ilyenkor felemelt hanggal még csak csak kijön valami az agyamból, alap hangon már nem, de ha jön valami adrenalin talán el tudom mondani még egyszer ugyanúgy.
febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

2020 óta sok kihívás történt, olyan globális események, amik nem épp pozitívan hatottak az emberekre. A Covid, a háborúk, konfliktusok, az ország jelenlegi állapota, ezek mellett sok a bizonytalanság, hatalmas drágulások voltak az elmúlt években, rekorder infláció, adók vannak jelen az országban, ami mellé sereghajtó bérezések is, EU-s szinten.

Szóval voltak egyrészt az akkori megpróbáltatások, illetve a mostaniak; a pénzhiány, a megromlott morális állapotok az országban, nőtt a káros szenvedélyt folytatók száma, csökkent az életszínvonal. Ezek miatt mind, nőtt a frusztráció, ami eleve nem szerencsés dolog, de ehhez még hozzájön az is, hogy alapból sok a butuska ember az országban, akik nem tudják az érzelmeiket, szenvedélyeiket kordában tartani, ahogy kimondottan a dühüket sem.

Sokan vannak kilátástalanhelyzetben, a kormány bicskanyitogató propagandája is mindenhonnan ömlik ránk, nőtt az amúgy is éles ellentét a szegény és gazdag réteg közt, míg a középosztály szinte eltűnőben.


Szóval ezek mind... illetve, egyéb, családi gondok, nem megfelelően beállított gyógyszerek, vagy azok hiánya, alkohol, drog is okozhatja.

febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
24%
16-os, az nem butuska, hanem stresszes vagy sérült, szóval inkább te vagy a butuska.
febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
#17 Nem értek egyet veled! Az is lehet full stresszes és traumatizált, aki csöndes, passzív és behódoló... valóban van sok barom, aki minden baját, traumáját kiadja a külvilágba és tekintet nélkül embertársain vezeti le!
febr. 23. 19:12
 19/23 A kérdező kommentje:
Senkinek nincs joga embertársát bántalmazni, csak mert neki rossz!
febr. 23. 19:14
 20/23 anonim ***** válasza:
24%
Nincs joga bántalmazni, pl neked sincs jogod bántalmazni azt aki hozzád beszél, rád szánja az idejét és figyelmét, te meg leszarod, és utána még itt is rinyálsz. Nem azt írtam hogy nem lehet traumatizált aki hazug sunyi módon kezeli a stresszt, másokat passzívan alázva, hanem hogy aki kiakad valamin az nem a butaság eredménye. Teljesen más dolgok okozzák. Pl nekem a főnököm is szokott kiakadni, pedig nagyon értelmes ember. Nagy valószínűséggel te nagyítod fel a dolgot, és csak minimálisan beszól neked, de az neked már a dühroham kategória. Minek idegesítesz embereket? Mikor épp elég bajuk van.
febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!