Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szelektív közvetlen a...

Miért szelektív közvetlen a magyar ember?

Figyelt kérdés
febr. 23. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:

"Csak azokkal nyitott, közvetlen, barátságos, meg minden ilyen pozitív tulajdonság, akiktől akar valamit, mindenki mással pedig zárkózott, szótlan, zaklatott érzetet kelt, kivéve persze ha akar valamit, és arra az időre."


Ez simán csak nem igaz.


Én elég sokat utazom belföldön, kirándulok, túrázom, vagy csak jövök-megyek. Azt látom, hogy nagyon sokan nyitnak, érdeklődőek, szeretnek beszélgetni a "semmiről" anélkül, hogy lenne ezzel bármi egyéb szándékuk. Néha már tököm tele van, mert haladnék dolgomra.

febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:
Akkor ezért volna az, hogy hazajönnek látogatóba a külföldön lakó magyarok, és azt mondják, hogy milyen befeszült és frusztrált mindenki itthon, míg külföldön, oldottabbak, lazábbak és felszabadultabbak? Mert a "semmiről" szeretnek beszélni?
febr. 23. 22:24
 43/61 anonim ***** válasza:
72%
Igen ez.
febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:

Eleve mi az, hogy "külföld"?


Nyilván teljesen más egy olasz, spanyol mint egy angol vagy egy finn. Ismerősöm volt Finnországban túrázni, hát ott akkor is rossz szemmel néztek rájuk a finnek, ha messziről köszöntek vagy oda intettek. Nem azért mert rosszindulatúak lennének, csak ők ilyen távolságtartóak. Ha segíteni kell akkor persze segítenek, de amúgy elvannak a maguk dolgával.

febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:

"magyarfrusztrált besavankásodott búvalbaszott"

ja majd mindennap megmászom a Mount Everestet ugye haha

Elfeljtettem, hogy itt meg mindenki olasz csak én vagyok 14

febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a háborús országokra gondolok.
febr. 23. 23:13
 47/61 anonim ***** válasza:
15%
Majd rájön külföld is, hogy rövid az élet, minőségi emberi kapcsolatokat kell folytatni, mert az elvesztegetett idő nem térül meg, és eltanulják ezt tőlünk. Mi már az élen járunk, a jövő emberei.
febr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
0%

#40

Látom nehéz szülés volt. De azt még mindig nem írtad le, hogy ezekben az országokban fejenként mennyi időt töltöttél, amiből levontad a következtetésedet.


Egyébként pedig majdnem eltaláltam. Én 5-öt írtam fentebb, és 6-ban voltál. És ezek csak európai országok.


"Külföldön ez nem jellemző attitűd."

Európán kívül nem is voltál, akkor hogy mersz ilyen kijelentést tenni?

febr. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:

48# El kell olvasni rendesen amit írtam Sértett, nem csak itt követelőzni es számon kérni.


Ha a következő hozzászólasodból azt latom, hogy mindent elolvastál, es semmit nem ignoráltál, reagálok neked, addig meg ignorállak, akarmennyire is hisztizel itt, mint 15 éves kislány, ki nem kapott szülinapjára pink rucit. ;)


Addig is feltételezem rólad (ha már te is itt feltételezgettél), hogy szelektív közvetlen vagy és sért a kerdés, mivel eme hozzáállásban önelőnyöket látsz. ;)

febr. 24. 10:22
 50/61 anonim ***** válasza:

Pont ezért. Önelőnyből. Egy külföldiben több a tisztelet, mint a "rafinéria" ezért nem csinál ilyet.


Kölcsey megmondta:


"Az ember a közösségé, nem pedig önmagáé."

febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!