Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar ennyire embereket...

Miért zavar ennyire embereket az, hogy nem iszom alkoholt?

Figyelt kérdés

Másfél éve nem iszom, lefogytam, edzek, egészségesen élek. Nem preventálom magam körül a dolgokat, nem is feltétlenül várom el, hogy családi rendezvényen például legyen nekem külön kaja (megeszek én bármit egyszer egyszer), szóval ennyi.

Na de most jön a család, ki vannak akadva a távolabbi rokonok, főleg az alkoholisták, már néha ott tartanak, hogy meleg vagyok (persze, van feleségem és három gyerekem), mert nem alkoholizálok soha. Nagyon zavaró, ráadásul nem értem, miért jó ez nekik.



febr. 27. 12:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Azért szól, mert ő maga nem tud józan lenni, és zavarja, ha más tud. Érted: akkor neki mért nem megy?

Míg ha mindenki tajtrészeg körülötte, akkor senki se szidja őt.

febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
A magyarok kipcsákok: derék, harcos nemzet, akik a piálástól vannak nagyra maguktól. Emiatt nézik ki azt, aki nem iszi.
febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
86%
Én is antialkoholista voltam világéletemben (53F) sokszor meg is kapom, hogy igyak már, kicsit jobb kedvem lesz, de nem megy. Amikor szétmentünk az asszonnyal és első este ültem az albiban kezemben egy üveg whiskey-vel, akkor sem tudtam kibontani. Szerintem tartás kérdése az egész. Nem állítom, hogy felsőbbrendű lennék ettől. Tudom, hogy a kulturált alkoholfogyasztás hozzátartozik a gasztronómiához, nem is ítélem el. Ez van.
febr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem ezt a szót, de a rokonaid prolik, ezért nem értik.


Magyarországon a többség dagadt, löttyedt, és képtelen jól érezni magát mondjuk egy buliban alkohol nélkül.

Ha vmilyen speciális diétát követsz, vagy számolod a kalóriákat, a reakciók hasonlóak.

febr. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Phoney ***** válasza:
100%
Ezek azok az emberek, akik egyértelműen túl sokat isznak, de szeretnek abban hinni, hogy ez a volumen való a normális, egészséges embernek, tehát ők mégis csak normális emberek. Ebből viszont az következik, hogy neked akkor normálatlannak kell lenned. Ettől persze még békén hagyhatnának, csak ahogyan minden tagadásban élő ember, ők is feszültek lesznek, ha szembejön az elfojtott valóság, úgyhogy akkor azt rajtad kell levezetni, hiszen te vagy a "hibás", amiért belerondítasz az "idillbe".
márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!