Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire fókuszálsz ismerkedéskor,...

Mire fókuszálsz ismerkedéskor, vagy ha HR-es vagy, ami összeköt vagy ami elválaszt?

Figyelt kérdés

Az élet sok területén előfordul, hogy egy ember abbéli sorsa felett kell döntést hoznunk, hogy akarunk-e vele együttműködni vagy sem. HR-esek állásinterjún, akár a Cápák műsor, ahol a nagyvállalkozók elé kell állni, vagy egy társkereső jellegű ismerkedés stb. Az érdekel, hogy ki mire figyel, azaz honnan közelíti meg, hogy az a "pohár" bizony "félig üres" avagy "félig teli"? Tehát azt nézed, hogy az illető (akár üzlettárs vagy munkavállaló jelentkező akár párjelölt stb), hogy mire lesz jó, mik azok a kompetenciák, tulajdonságok, amik mellette szólnak, mit lehet kihozni belőle,. vagy arra fókuszálsz, hogy "miért NEM FELEL MEG"?


Én pl amikor bármilyen céllal is egy addig ismeretlen emberrel elkezdek beszélgetni, akkor mindig azt keresem, hogy mi minden jót, hasznosíthatót látok benne és akkor szoktam valakinek NEM-et mondani, hogyha a jó, a hasznosítható elenyésző, ha nem igazán találok benne "JÓ"-t. Ellenben megfigyeltem sok olyan ismerkedő embert, HR-est vagy akár a "Cápák"-at, akiket csak az érdekel, hogy az illető "miért NEM". Hogy miért NEM akar vele együtt dolgozni, hogy miért NEM akar vele ismerkedni, hogy miért NEM akar társulni, alkalmazotti jogviszonyt létestíeni. Tehát nem mindegy, hogy az előnyökre vagy a hátrányokra fókuszálunk, mire helyezzük a hangsúlyt, hogy a leendő bármilyen partnek azokat a dolgait keressük a döntésünk meghozatalához, amik mellette vagy azokra koncentrálunk, amik ellene szólnak.



febr. 28. 17:54
A kérdező szavazást indított:
Előnykereső, az együttműködés esélyére koncentráló vagyok.
A hátrányokra összpontosítok.
Teljesen másképp gondolkodom, leírom...
5 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem az interjúztatókban csak az tünt fel hogy a cég érdekeit nézik es arra teszik a fókuszt.


Pl egyiknél az volt fontos meg a főtéma hogy a túlóra akadályozna e bejárásban hazajutásban vagy énekelve tudnám e vállalni.


Másik cég főleg a határidőkön "izzadt", hogy mennyire tudnám azokat tartani.


3.cég a végzettségek bizonyítványokon lovagolt(adott munkakörhöz fel se vehet másokat)es azokból a legolcsóbb DE tapasztaltra ment. Szóval gazdasági szempontokat helyeztek előtérbe a munkaerő ár-érték arányán volt csak a fókusz.


A szakmai tesztíratós cégnél meg azon kívül hogy naprakész vagy e a jogokban, pénzugyekben azon volt a hangsúly hogy mennyire éled azt ha egy cég családias, tehát jopofizz is barátkozz is éld a small talkot, imádd a csapatépítőket, rajongj a kollegáidért. Személyisŵget a kedvedet is felmérték hogy minden hétfön is repkedve mennél e be mert alig várod hogy a hétfőket is mert ők a családod is..


Volt ahol arra mentek rá hogy légy szexi is az mellett hogy számolni is tudsz legalább és az 5 év távlatos célok ne akarj karriert meg lépcsőzni..maradj hosszútávú adminisztratív ügyintéző nyugdíjazásig is.(szóval ha fejlődni akarok meg ilyeneket mondasz, neked lőttek)


Aztán volt olyan is ahol pénzugyes kerestek úgy hogy a penzügy konyvelés adózás tul.képpen a főnök szemében passziánzozás a számitogépen és munka értéke nulla, de rá van kenyszerulve passziánzos kollegákat is felvenni merthát adózni meg kell azt meg intézni is kell. Tehát ugy keresett munkaerőt kb, hogy kenyszerdísz kell az irodába. Mikozben kőkemény millió melo van a számvitel pü könyvelési ágon is de neki az nem munka..

febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szóval en azt tapasztalom a kiválasztásban a cég érdekeik az elsők és azt keresik az interjúalanyban.


Es nem azt miert jo miert nem jó vele dolgozni. Hanem tudja e hozni az elvártakat, beleillik e a profilba vagy nem.

(1.voltam)

febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*érdekei
febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A negatív dolgok a pozitívakat is elronthatják, így inkább arra fókuszálok.
febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Társkeresésben én a pozitívakra koncentrálok dehát azokat ha meg is vannak egy egy szembeütköző vagy kimagaslo negativ tulajdonság simán keresztulvágja egy huszárvonással egy pillanat alatt is sajnos. Gyakran még a magam kis illuzióiba se tudom magam ringatni annyira lehozó tud lenni egy másik ember.


Ez igy csalódás.

febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!