Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire elvárható értékelnie...

Mennyire elvárható értékelnie egy kiskamasznak a lakásfelújítás lehetőségét?

Figyelt kérdés
A fiam 14 éves. Lehetőségünk van úgy átalakítani a leendő lakásunkat, ahogyan azt mi szeretnénk. Az eddigi panel életet mindenki el tudja képzelni, milyen. Még csak nem is a miénk, egy szöget nem üthettünk a falba. A csempék, a járólapok, a festés, vagy inkább tapéta, a zuhanykabin... még a bútorainkat is külön oda csináltatjuk, és ahhoz az anyag... Tényleg mindent eldönthetünk. Sírtam az örömtől. Bevonom a fiamat is, elvégre az az ő otthona is, késébb pedig teljesen az övé lesz a lakás, de ő mindig húzza a száját, ha elmegyünk a praktikerbe festéket, csempét, parkettát, stb-t nézni. Csak a saját szobájának a fala érdekli, hogy az milyen színű legyen, minden más hidegen hagyja. Mennyire lenne elvárható, hogy érdekelje az otthona felújítása, és értékelje a lehetőséget?
márc. 1. 12:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Kb semennyire. A saját szobájával törődjön, válassza ki maga a színt stb. Tisztában legyen azért ez mekkora dolog és mennyire sok pénz, meg erőfeszítés, de ennyi. Nem tudom mit vársz tőle 14 évesen.
márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Én azért több érdeklődést tudnék elképzelni. Együtt elmegyünk a praktikerbe, harminc perce sem vagyunk ott, nézzük a csempéket, járólapokat, vécéülőkéket, mert abból is annyi van, mint égen a csillag, ő meg telefonozik és húzza a száját, és kérdezi, mikor megyünk már. A válasza vagy az, ha kérdezem, hogy 'jó', vagy az, hogy 'nekem mindegy'.
márc. 1. 12:34
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. 14 évest szerinted hol érdekli, milyen a csempe a fürdőben? :DD Az egy dolog, hogy majd egyszer az övé lesz, de egy gyerek nem foglalkozik ilyen dolgokkal, fel se tudja még fogni, hogy egyszer majd meghaltok és egyedül lesz. (Mármint értelmileg nyilván tudja, de érzelmileg nem gondol bele.) Ráadásul ez jó esetben valamikor 50 év múlva történik majd meg, szerinted nem fog ráférni a lakásra egy komplett felújítás ennyi idő múlva, ha nem korábban? Majd ha egyszer fel kell újítani rajta ezt-azt, akkor kikéritek megint a véleményét, felnőttként tud majd reagálni.
márc. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
98%
Semennyire. Nem is értem, mit vársz tőle.
márc. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is nyűg lett volna 14 évesen.

Az pedig nem releváns vagy talán nem is lesz valós, hogy övé lenne majd a lakás. A legtöbb fiatal el akar költözni, sok elborult csaj nem is hajlandó saját élet nélkül ismerkedni, addig rakás víz lefolyik a Dunán és talán meg sem marad ez a lakás 20 év múlva. Esetleg ő el is adhatja felnőttként vagy idősödő felnőttként, unoka is eladhatja... Sorolhatnánk a jövő lehetőségeit. Főleg akkor biztosan el akar költözni, ha övé a kisszoba. Én úgy maradtam, hogy enyém a nagy és párom be tudott költözni. De én csekély százalékba tartozok.


35/F

márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
#2: Ezt tényleg nagyon nem egy 14 évesnek kellene eldöntenie, legalábbis amiket itt felsoroltál. Ha tudnám, hogy nem csak 10 perc alatt lennénk meg az egésszel vagy nem a saját szobájához tartozó dolgokat vásárolnánk, el se vinném. Minek ha nem is akar jönni és nem érdekli? Foglalkozzon azzal, ami érdekli inkább. Magammal egy felnőttet vinnék, ha segítség kellene azok kiválasztásában, amiket leírtál.
márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a szulo. A te feladatod a lakhatasi korulmenyeket biztositani tobbek kozt. Tehat nem elvarhato,h egyaltalan elmenjen veled az aruhazba,ha epp nincs kedve veled menni. En megkerdeznem,h kisfiam,van-e kedved oda jonni . Nem lenne etikus raeroltetni olyat,ami nem erdekli. Hagyjad telefonozni es hagyja,h a sajat erdeklodesenek megfelelo szabadudos tevekenyseget valasszon. Tudod van anyai onzetlenseg a vilagon. Amikor azt szeretned,h boldog legyen es elengeded a sajat egod,buszkeseged.
márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Sztem semennyire. Mégsem az ő lakása, és a végső döntés úgyis a tiéd. Én anno pl. be lettem vonva, mégsem lett soha olyan, ami nekem tetszett volna, mert jött az aduász, hogy "nem a tied". Vagy te választanál olyat, amitől te hánysz, a gyerekednek meg nagyon tetszik? Ugye, hogy nem.


14 évesen még nem akkora flash, hogy milyen csempe van a fürdőben, milyen parketta a konyhában.

márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért elvárni, hogy egy 14 éves gyereket érdekelje a wc ülőke fajtája abszurd. Az átlag embert szerintem a huszas évei elején-közepén kezdi el foglalkoztatni, hogy milyen is a háztartása.
márc. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Dehát ő is nézni fogja ezeket, még legalább négy évig itthon lakik, ha nem tovább. Hazaállítok egy olyannal, ami nem tetszik neki, akkor mi van? Nem jobb, ha jön és elmondja, hogy ha nem tetszik neki az a fajta?
márc. 1. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!