Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők! Észrevettétek, hogy sok...

Nők! Észrevettétek, hogy sok magyar férfi imád úgy magyarázni, mintha mindenkinék mindent jobban tudna, különösen nőknek?

Figyelt kérdés

Tényleges tisztelet jár a kivételnek, ők ne vegyék magukra.


Elképesztő, hogy a diplomástól kezdve a szakmunkásig, akárhogy is legyen, de ő ért mindenhez, mindent tud és mindig úgy adja elő, mintha a másik totál értetlen lenne.



#mansplaining
márc. 2. 20:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, rengetegszer tapasztalom ezt. (nő vagyok)
Még nem vettem észre. (nő vagyok)
Férfi vagyok, csak szavazni jöttem.
21 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
79%

Sajnos én férfi vagyok így gondolom az én válaszom nem releváns, viszont én is észrevettem, hogy a magyarok többsége eszméletlenül imád okoskodni… Nem vagyok egy nagy nagydarab ember, inkább kisfiús arcom van, de több szakmával is rendelkezem... viszont ha bemegyek egy boltba anyagot venni, akkor jön az okostojás, amikor szó szerint kioktat engem arról, a szakmámról, hogy nekem mi a jó, hogyan kéne megszerelnem, hogyan kéne meg építenem… És ezt komolyan mondom így elnyomó stílusban vágja le… ő mindent jobban tud...


Ez egyébként szerintem egy aféle "én vagyok a szemétdomb (Magyarország) királya, én vagyok a Jani, én tudok mindent jobban..."


Borzalmas és nem is értem mi a túró van ebben az országban, nagyon várom már hogy végre mehessek innen, ha végre sikerül, szerintem vissza se jövök, már a fél családom kint van az államokban....

márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos igen. A férfinak mindig igaza van, de ha nincs akkor is. Egymás között is megy a f@szösszeméregetés, de ha egy nőnek magyaráznak, ajjaj!!! Legrosszabb, hogy a diplomás ismerőseim között is sok ilyen van hiába az IQ ha az EQ nem követi. Tényleg tisztelet a kivételnek, de azok is inkább csak visszafogják magukat meg empatikusabbak, de a férfiben genetikailag bele van kódolva a harci szellem, győzni kell, csak ma már nem a mammutot kell leszúrni hanem szavakkal győzni a másik felett.
márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
30%
Ösztönös férj vagyok és nem okoskodom.
márc. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ez, vagy a másik véglet, hogy a legnagyobb baromságodra is bólogat, hogy igazad van, hátha akkor megdughat.
márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Párom is csinálja. Ha semmi fogalma sincs, akkzis kezd koncepciót gyártani. A semmiről beszél.
márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
9%
Okoskodni nem szoktam mert amit elmondók olyan érvekkel támasztom alá amire nem lehet mit mondani nincs rá ellen érv 50/F.
márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Van is erre egy angol kifejezés, mansplaining (man + explaining), szóval egyáltalán nem csak magyar sajátosság, bár tény, hogy hiába éltem külföldön sokat, ennyit nem mansplainingelt senki nekem, mint Magyarországon kb akárhol (főleg a sztereotipikusan maszkulin helyeken, mint pl konditerem vagy barkácsáruház).
márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#1, #7: Igen, mansplaininget adtam meg a gyakorin is keresőszónak. :-)

Lehetséges, hogy ez jellemzőbb a magyarokra, nagyon arrogánsak tudnak lenni. Viszont ezzel együtt nőktől nem tapasztalom.


#2 - érdekes, amit írsz. Én attól megyek a falnak, hogy annyira 100%-ban biztosak, úgy tudják előadni magukat, mintha kristálygömbjük lenne és abból olvassák ki a történéseket.


#4 Na, ilyennel még nem találkoztam, nekem legtöbbször lelkesen "elmagyarázzák, hogy hogyan működik a világ".


Amúgy a kérdést az ihlette, hogy tegnap megint kioktatott egy 50-es szakmunkás ismerős, tudja, hogy milyen szellemi munkát végzek, majd elkezdett arról magyarázni, hogy "ó, abban az a nehézség, hogy...", meg "arra kell figyelni, hogy...". 🙄 Erre már röhögve mondtam, hogy ja, vágom, ezt tanulam, ebből élek. 😆 Ekkor elhallgatott.

Megszámlálhatatlan hasonló élményem volt már.

márc. 2. 22:14
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

8, tényleg, nem is figyeltem! :)

7es voltam

márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
14%
Biztos vagy abban, hogy ez valakinek az állampolgárságától, származásától függő dolog, és nem a neveltetésétől? Szerintem be kéne nézned a politika kategóriába, sok ott a hozzád hasonló.
márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!