Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők! Észrevettétek, hogy sok...

Nők! Észrevettétek, hogy sok magyar férfi imád úgy magyarázni, mintha mindenkinék mindent jobban tudna, különösen nőknek?

Figyelt kérdés

Tényleges tisztelet jár a kivételnek, ők ne vegyék magukra.


Elképesztő, hogy a diplomástól kezdve a szakmunkásig, akárhogy is legyen, de ő ért mindenhez, mindent tud és mindig úgy adja elő, mintha a másik totál értetlen lenne.



#mansplaining
márc. 2. 20:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajna külföldiből is vannak ilyenek ..
márc. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Válások 99%-ban a nők szalámi keverése miatt van!
márc. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Észre szoktam venni magamon, hogy kezdek oktatni, mondjuk nem kioktatni, de akkor is megszólal bennem valami, hogy ez már több a kelleténél apja. Egyetlen triggerét ismerem: amikor szótlanul figyelsz, semmi nem derül ki arról, hogy mekkora a rálátásod a dologra. Volt olyan kolléganőm, aki csuklóból lecsapta a magas labdát a keményen műszaki szövegeim folytatásával, befejezésével, na ő annyit tapasztalt meg az egészből, hogy szénné dícsértem a rátermettségét és a talpraesettségét kb lépten-nyomon, minél nyilvánosabban, annál jobban. Milyen sorsformáló lehet egy-egy mikroszokás is, nem? :)
márc. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszi #13 a választ!

Nagyon önrelfexív és értelmes hozzászólást írtál, nem gondolom, hogy olyanokra vonatkozik a kérdés, mint te. :-) Feltéve, ha a férfi kollégáiddal is eljátszod ezt, nem csak a nőkkel.



Ez a típus mindig minden körülmények között "oktat", "magyaráz", főleg nőknek, de férfitársaságban a viselkedését inkább f.szméregetésként lehet interpretálni. Ezen kívül sosem hallgat és sosem veszi észre, hogy az adott esetben ő a kevésbé kompetens. Mindig mindent tud.

márc. 3. 07:49
 15/22 anonim ***** válasza:

Tipikusan ilyen családba kerültem be amikor férjhez mentem. Ha anyósom elhív minket vasárnapi ebédre akkor a férjem az apósom meg a sógorom fennhangon oktatnak, az nem így van hanem amúgy van, azt nem így kell hanem amúgy kell, és mi anyósommal csak pislogunk. Az a legjobb amikor a sógorom az én szakmámmal kapcsolatban is megmondja a tutit mert hát ő azt is jobban tudja 😅

Amúgy nincs velük baj, de ilyenkor vérszemet kapnak.

Két pici fiunk van, remélem sikerül őket arra nevelni, hogy fejlett legyen a vitakultúrájuk, de ne mások kiiktatásával növeljék az egójukat.😊

márc. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi kioktatásával a kiiktatás helyett 🤣🤣🤣

Nem mindegy

márc. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
#15 😆 igen, valóban nem mindegy. Sosem tudnék egy ilyen férfi mellett, egy ilyen családban megmaradni, hányok az ilyen szituációktól. 🤮
márc. 3. 09:09
 18/22 anonim ***** válasza:
Meredek lehet kórusban hallgatni a Besenyő szindrómásokat :)
márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon-nagyon gyenge általánosítás, a magyarokra nézve, meg a férfiakra nézve is. Világviszonylatban a tapasztaltom nem tekinthető statisztikailag relevánsnak (nyilván a kérdezőé sem), de a nők legalább annyira, szakértői minden éppen szóba kerülő témának, mint a férfiak. Ha már ennyire általánosítunk
márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszi #19 a demonstrációt. ✌️😆
márc. 3. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!