Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyedülálló nők, ti hogy...

Egyedülálló nők, ti hogy bírtok 8 órában dolgozni plusz még háztartást vezetni?

Figyelt kérdés

8 óra munka + bevásárlás + takarítás + főzés.

Tippek, tanácsok érdekelnének olyan helyzetre ha nincs senki aki besegítsen.



márc. 7. 11:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem ellesz le pujákat a vakvilágba akkor meglehet élni.
márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg nem mindig könnyű,egy idő után ebbe is bele lehet fáradni igen. Ilyenkor kell szabit kivenni, de nem kirándulni, hanem 4 fal közt töltődni. Ha az utazás is sok idő a munkába, úgy még jobban megértem, fárasztó és időrabló. És nem, nem olyan buszon/metrón/ mozgó járművön olvasni, mint otthon a nyugodt 4 fal közt. És még fárasztó is. Én azzal oldom még meg, hogy minimalisat főzök, mindig a legegyszerűbb leggyorsabb receptekkel, vagy pizza vagy rendelek. Vagy több napra előre főzés. Amúgy ha annyira fáradt vagy, lehet pajzsmirigy vagy egyéb más problémád, fordulj orvoshoz. Az meg dicséretes, hogy a munakehelyen tanultok, de sok munkahelyen hajtás van és tényleg melózni kell bejárni nem a saját igényeid kielégíteni. Magyarán sokan munka után, fáradtan, alvás helyett, vagy hétvégén kénytelen erre.
márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%
Anyád ellet téged, 21es...
márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
85%

Egyedülállóként ezek pont, hogy könnyebbek szerintem. Én kb. 2 évig éltem egyedül saját 48 m2-es panelban, ez a része egyáltalán nem volt probléma, sőt!


Naponta a konyhában annyit "takarítottam", rendezkedtem, amennyit összekoszoltam, heti 2-3 adag mosás + teregetés, minden nap minimális pakolás, rendrakás, ahogy éltem a mindennapjaimat, esetleg egy viráglocsolás vagy portörlés, hogy ne minden a hétvégére maradjon.


Hétvégén "nagytakarítás": fürdő, wc, portörlés a látványos helyeken, porszívózás, felmosás, szemétlevitel - pár óra. Párhetente ágyneműcsere. Negyedévente-félévente nagytakarítás: szőnyegek kirázása, alatta is porszívózás-felmosás, részletesebb portörlés, fürdőben/wc-ben alaposabb takarítás, ablakpucolás félévente (ezt gyűlöltem a legjobban), évente 2x téli-nyári holmik előszedése-elrakása dobozokba, kimosni a paplanokat/pokrócokat, ilyesmi - ezeket rotáltam, nem csináltam meg mindig mindent negyedévente, meg nem egy hétvége alatt intéztem ezeket.


Főzni hétvégén főztem többfélét (leves, tepsiben vagy natúr sült hús, egy-egy rakott étel, főzelék stb.) + egy-két este valami villámtészta vagy köret a húsok mellé, és/vagy vettem hazafelé egy hamburgert, sült kolbászt ilyesmit. Ebédet vagy vittem ezekből vagy menzán kajáltam.


Bevásárlás: hétvégén egy nagybevásárlás + kb. havonta 2x piac szombat reggel, ezen kívül ha kellett valami akkor a kisbolt (vagy a munkahelyem mellett vagy otthon).


Most kutya és férj van, 2x akkora lakás, kéthetente jön kb. 4 órában egy takarítónő és így is macerásabb. Ráadásul terhes vagyok, szóval már előre félek. :)

márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Bírom azokat, akik már rögtön a gyerekkel jönnek. Mert ugyebár gyerek nélkül az ember nem is êrezheti úgy, hogy neki egy kicsit is nehéz.

Kedves kérdező, próbáltál már más munkarendet? Nekem pl a 12 óra sokkal jobban bejött. Mondjuk 3 vagy 4 napon keresztül mentem és csak aludtam, fürdödtem és egyszerű ételeket főztem, de az a szintén 3 vagy 4 teljes szabadnap mindent megért cserébe.

Egyedül élve nekem ez volt a legkényelmesebb. A 8 óra rengeteget kivesz az emberből....sokszor X óra utazás minen egyes nap.

márc. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
80%
25, mindegy, mindegy, ki, mivel jön, egyedül a legkönnyebb, ha már két ember után takarítasz, foglalkozni is akarsz vele is, ne adj isten gyerek is, csak egyre nehezebb lesz...
márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
80%
24-es vagyok: tényleg írd már le légyszi kérdező, hogy te miket, milyen gyakorisággal csinálsz, vagy melyik részével nem boldogulsz, mert így visszanézve borzasztóan könnyű volt úgy a háztartásvezetés, pedig a férjemmel közösen végzünk mindent, de valahogy macerásabb már 2 emberrel.
márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
75%
#26 ki mit vállal, a kérdező nem arra kíváncsi, hogy kinek rosszabb 20 gyerekkel.
márc. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsokat kért, de úgy nehéz segíteni, ha nem írja le, neki mi a napi, heti stb. beosztás. De ha nem hát nem. (27)
márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
53%
28, látom nem megy a szövegértés. Tök mindegy, ettől csak nehezebb élete lesz, ha nem egyedül akarja leélni az életét. De neki kell jól megszervezni, de egyedül sem képes rá, pedig nem kell másra mosnia, csak magára.
márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!