Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek anyanyelvi készsége...

Az emberek anyanyelvi készsége miért robbant le nagyon az utóbbi időben? Nem rég Pesten jártam, és nagyon sok beszédhibával élő emberrel találkoztam. A legújabb, azt hiszem T- com reklámban pedig egy "focista")? rosszul toldalékol...

Figyelt kérdés

#Nyelvi romlás
márc. 16. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Oktatás a béka segge alatt, alig olvasnak könyvet az emberek és tudatos népbutítás megy minden felületen.
márc. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Oktatás nulla, olvasás, művelődés nulla, értemles, kifejező nyelvhasználat nulla.

Mitől tudnának jól beszélni az emberek?


Mondjuk nem értem ehhez miért kellett Pestre menni, még mindig jobb, mint vidéken

márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Szándékosan leépített oktatás, tudatos népbutítás, egyre kevesebben járnak el, vagy érdeklődnek kultúrprogramok iránt, nem olvasnak eleget. Nem megfelelő tartalmat fogyasztanak, hanem a szenny-kategóriából.

Nem elég műveltek, és nincs is meg bennük az arra való igény. Amúgy meg egyetértek, itt, vidéken még rosszabb a helyzet...

márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, nézd meg, mit csinálnak az emberek a szabadidejükben. Sorozat, Facebook, tiktok, netflix, gyakori kérdések. Elenyészően járnak irodalmi estre, van bérletük könyvtárba. Szerinted hányan olvasnak?
márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én írásban tapasztalom ezt, a közösségi médiában és különböző fórumokon, pl. itt is egyre gyakoribb.

Igekötők helytelen használata, rövid és hosszú magánhangzók helytelen használata, vagy akár a mássalhangzóké, pl. aranyossak, ügyessek, tisztességessek. A -ban, -ben kikopása is megfigyelhető. Nem tudják, hogy egybe kell-e írni bizonyos szavakat, pl. nemtudok.

márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Én egyszer egy kérdés alá beírtam, hogy miért kell azt írni, hogy bullying, miért nem lehet magyar szavakkal kifejeznie magát a kérdezőnek, mire nekem támadtak a válaszolók, hogy a bullying igenis értelmes szó, egy más kategória aminek külön jelentése van és még újságcikkek is vannak róla. Nem tudom, eddig nem olvastam még a régi könyvekben, hogy "Idesapám, hallgasson ide kend, bullying áldozata lettem.", de lehet csak én nem vagyok képben.
márc. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt is a "bullying" szót használja a 2. válaszoló: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..
márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(Bocsánat, a 3. válaszoló)
márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!