Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről a képről?...

Mit gondoltok erről a képről? Csak én látom azt, hogy manapság tényleg az idiótáknak áll a világ akik csak egyvalamihez nagyon értenek de azt nagyon megfizetik?

Figyelt kérdés

[link]


Ott vannak az autista programozók, a nyomi matematikusok. Belebu**lnak a számítógépbe amúgy az élet alapvető dolgaival nincsenek tisztában és ezért jön jól nekik ez a sok okoseszköz amelyek lassan azt is megmutatják, hogyan vegyenek levegőt. De a vadkapitalistáknak csak a programozás/informatika a fontos így hiába más téren idióták, gazdagok lesznek. De egy égőt nem tudnának kicserélni vagy egy ebéd után elmosogatni, mert mindent a ketyerék csinálnak.



márc. 24. 20:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
16%
Én sem értem egyébként, hogy miért az informatikába nyomják a rengeteg pénzt. Mi ezzel a végcél? Szerintem pl más területek, orvos tudomány stb. Környezetvédelem/gazdálkodás, mentális egészség, szociális készségek fejlesztése a békasegge alatt vannak. Az okos eszközök többet ártottak, mint használtak. Pont valamelyik nap gondolkodtam ezen, hogy amúgy úgy isten igazából az okostelefon egy full fölösleges találmány. Mert előtte a sima mobil + asztali számítógép kombó bőven elég volt.
márc. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Igazából egy villanyszerelő vagy egy heggesztő is csak egy dologhoz ért nagyon, nem?

Az, hogy az egyén mennyire önálló vagy mennyire ért sok mindenhez, azt nem a munkája szabja meg.

Ha veszünk egy autistát, akinek tök jól megy a programozás, akkor miért ne tenné, ha még jól is keres vele? Matematikus is többnyire az lesz, aki szereti és érti ezt a területet. Hülye lenne kertésznek menni.


Bárki lehet elveszett a a gyakorlati világban..egy orvos is. Általánosításnak tűnik, hogy minden informatikus életképtelen és gazdag.

márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Már csak ott hibázik a kép, hogy egy idióta egyszerűen nem tudja kezelni ezeket a dolgokat.


Aki még egy e-mailt sem tud elküldeni, annak nincs okosautója, mert beindítani sem tudná, nyugi.

márc. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%
Az "okos megoldások" a kényelmet szolgálják, a kényelem pedig egy "plusz", amolyan "hab a tortán". Önmagában nem tesz boldoggá senkit. Az embert az teszi boldoggá, ha vannak olyan szociális kapcsolatai, amik az érzelmi igényeit ki tudják elégíteni. Ehhez pegig a világ összes pénze is kevés, ha az illető autista, creepy, pszichopata, stb.
márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
16%
Akkor ezek szerint én meg a másik véglet vagyok, mivel sok okoseszközhöz én is elég idióta vagyok. Persze lehet csak azért tűnök idiótának, mert egyszerűen túl okos vagyok ezekhez, így meg sem próbálom egy "idióta" szemszögéből megközelíteni az okos eszközöket, hanem szinte 'szekértő" szemmel. Vagy hogy mondjam... egyszerűen nem tudom elviselni, ha egy gép okosabb próbál lenni nálam. Főleg, ha még értek az adott témához, meg az informatikához is.
márc. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Most tegyük félre a kérdezőt meg a kérdés egyértelműen provokatív jellegét.


Abban van igazság (mondom ezt ironikusan fejlesztőként) hogy az okoseszközök érdekesmód elkezdtek visszafejleszteni minket technológiailag. A mai okoseszközök, ahogy egyre felhasználóbarátabbak, úgy butítják a kezelőfelöleteket (nyilván az egyszerűbb az általában felhasználóbarátabb).


Volt egy felfele ívelés, amikor az idősek vakarták a fejüket, mi gen Z meg tudtunk mindent kisujjból, de ez kezd újra kihalni. Aki nem hiszi, kérdezzen meg egy random 10-12 évest, hogy crackelne egy torrentelt játékot mikor adott a file. Rossz esetben azt sem tudja, mi az a mappaszerkezet.


Vagy akár mondhatnám a chatgpt s társait is. Szerintem a hatékony google keresés egy nagyon fontos tudás (szakmámból adódóan... nyilván), és nem tudom, hogy ezek az iszonyatosan okos LLM-ek hogy fognak ezen változtatni.

márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

"De egy égőt nem tudnának kicserélni vagy egy ebéd után elmosogatni"

Kérdező, tedd a szívedre a kezed, és úgy válaszolj: ha minden nap elkölthetnél egymillió forintot, te magad mosogatnál? Vagy fizetnél valakinek 5 ezret a millióból, és elmennél inkább színházba taxival?

márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként valszeg tényleg provokáció végett tették fel a kérdést, de sajnos valamennyire van benne igazság. Egy fecske nem csinál nyarat, ugyanakkor baromi érdekes, hogy mind a 2 programozó akit volt szerencsém közelebbről is megismerni, attól függetlenül, hogy a munkájukban jól teljesítettek, a matekhoz nagyon értettek meg érdekes dolgokat tudtak, mentálisan teljesen gatyára mentek. Durván, de illet rájuk a leírás. Az egyik egy alkoholista, nyugtató függő ember lett, a másikuk pedig rengeteg hitelt és adósságot halmozott fel a jó keresete ellenére, amire semmit se tudott felmutatni. Mind a kettőben közös volt, hogy fura zagyvaságokat hordtak össze, az egyik srác szerintem már a végére skizofrén lett a másiknál pedig csak kezdődtek a problémák még amikor legutoljára váltottam vele pár szót.. nem hiszem, hogy ez az állandó home office, a folyamatos online kommunikáció annyira jó hatással lenne az emberi pszichére, amiben ők töltötték a napjaikat.
márc. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván provokáció, egy kis irigységből fakadóan. Az ember mindig fejlesztette a környezetét, és eszközeit, hogy nagyobb kényelemben éljen. Minek használjon abakuszt ha van számológép? Te se vagy különb. Te is használsz olyan kényelmi eszközöket amit az előző generációk nem élvezhettek és csak nagyobb munka vagy nagyobb mentális munka befektetéssel tudták elvégezni a szükséges feladatukat. Az intelligencia nem abból fakad, hogy nehezebben oldasz meg valamit amire van könnyebb opció.
márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Szóval kérdező, te abakuszt használsz vagy számológépet?
márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!