Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről a képről?...

Mit gondoltok erről a képről? Csak én látom azt, hogy manapság tényleg az idiótáknak áll a világ akik csak egyvalamihez nagyon értenek de azt nagyon megfizetik?

Figyelt kérdés

[link]


Ott vannak az autista programozók, a nyomi matematikusok. Belebu**lnak a számítógépbe amúgy az élet alapvető dolgaival nincsenek tisztában és ezért jön jól nekik ez a sok okoseszköz amelyek lassan azt is megmutatják, hogyan vegyenek levegőt. De a vadkapitalistáknak csak a programozás/informatika a fontos így hiába más téren idióták, gazdagok lesznek. De egy égőt nem tudnának kicserélni vagy egy ebéd után elmosogatni, mert mindent a ketyerék csinálnak.



márc. 24. 20:41
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#9: "Az intelligencia nem abból fakad, hogy nehezebben oldasz meg valamit amire van könnyebb opció."


Akkor mit is takar lényegében az intelligencia a te elmondásod alapján?

---------------

#10: Terelsz de aljas módon. Számítógépet használok, de tudok papíron is számolni valamint robotfűnyíró nélkül nemhogy a füvet, de a veteményest is tudom gondozni.

márc. 24. 22:30
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Miért gondolják azt sokan, hogyha valaki egy adott dologban jó, akkor biztos másban rossz? Pl informatikus -> szociálisan visszamaradott vagy bármi?


Én eddig azt tapasztaltam hogy a "reál beállítottságúak" nagyobb része legalább olyan jó "humánból" is (ők írták a legjobb érettségiket, nekik volt a legtöbb nyelvvizsgájuk, ők nyerték a legtöbb humános versenyt OKTV, Bólyai magyar stb) , csak mellette a reál is megy. És a matekosok, informatikusok tudják a legjobb bulikat csapni. Rengeteg barátjuk van, nagy társaságuk, boldog párkapcsolatuk, sportolnak, zenélnek, vannak hobbijaik.


3 egyetemre jártam 50+ matematikust ismerek és legalább ennyi informatikust. Egy autista matematikust ismerek, egy egyetemre jártunk és ő volt az egyetlen autista matekos az egyetemen. Informatikusból is hasonló az arány.

márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

9 es vagyok.


szerintem te terelsz.

Az intelligencia szerintem a logikus ésszerű gondolkodásban rejlik. Ha okos vagy, akkor meg tudsz tanulni sok mindent és tudod használni a tanultakat. De attól, hogy valami nem megy amit sose csináltál, mert nem volt rá szükség és mert nem tanultad meg hogyan kell, még nem leszel buta.

márc. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy valami idióta volt aki kreálta a képet, hogy ez által kiemelve magát a tömegből megmondhassa, hogy ő aztán nem idióta :D
márc. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy, pusztán kép alapján nem teljesen értem miért lenne az idióta idióta.


Eleve az idiotizmus definíciója súlyos gyengeelméjűséget jelent, ami önmagában kizárja, hogy valaki sikeres tudjon lenni akár csak egy dologban is. Aki viszont egyvalamiben tudatosan sikeres és ért hozzá az tulajdonképpen nem idióta.


Ismerek sikeres matematikust, jelenleg éppen több 100 milliós nagyságrendű házat építünk neki. Persze ő idióta. Infósokat is ismerek, egyikük sem autista, van amelyik konkrétan sportol, TV-ben szerepelt, olyan közösségi élete van, amit csak irigyelni lehet. Idióta? Egyáltalán nem.

márc. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"egy égőt nem tudnának kicserélni"


Számomra az a vicces, hogy ezt a posztkommunista demagógiát eddig egytől egyig csak sikertelen, csóró emberektől hallottam.


Emlékszem gyerekként etettek minket ezzel a demagógiával, hogy a buta nyugatiak egy villanykapcsolóhoz is szerelőt hívnak, hát milyen hülyék már amikor azt magad is meg tudod csinálni. Meg hát magyar embernek mekkora a tudása, mindenhez is ért. Látszik is hol tart az oktatásunk.


Nyugaton már régen rájöttek (meg nagyjából bárhol a világon), hogy mindenki sokkal előrébb van azzal, ha limitált dologhoz ért, ahhoz viszont kiemelkedően.


Több pénzt tudsz a munkáddal keresni, ezért nem fogsz az égővel szórakozni, hanem kihívod a villanyászt akinek ezáltal szintén több pénze lesz és ő sem fog nekiállni csapot cserélni, hanem hívja a gépészt aki meg elviszi szerelőhöz a kocsiját és így tovább. Mindenki boldog.


Kivéve a magyar, aki ha dolgozik sincsen pénze ezért otthon barkácsolja a lakását szabadidejében, a szabadságát meg azzal tölti, hogy felújít 3 éven át "mert olcsóbb".

márc. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Számítógépet használok, de tudok papíron is számolni valamint robotfűnyíró nélkül nemhogy a füvet, de a veteményest is tudom gondozni."


Azon kívül, hogy aljas módon önmagad piedesztálra emeled, elmondanád miben is vagy több bárki mástól csak azért, mert kapálsz?

márc. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"az okoseszközök érdekesmód elkezdtek visszafejleszteni minket technológiailag"


Ebben egyik oldalról egyetértek. Néha azon gondolkodom, hogy például az Android valahol a 4-es verziónál elért mindent amit tudnia kellett és azt érzem, hogy azóta csak ki-be pakolgatják a haszontalanabbnál haszontalanabb funkciókat, miközben már lassan a hátteret sem tudom beállítani magamnak.


Olyan szempontból változott a világ, hogy már nem annyira köt le minket a technika. Értem ez alatt, hogy régen tök sokat foglalkoztam magával a telefonnal. Ikonok beállításai, hasznos programok, néztem hogy lehetne gyorsabb. Még egyedi rendszert is telepítettem rá.


Ma már ezek nem érdekelnek, a telefont csak egy eszközzé vált, nyilván az elején beállítom, hogy elérjem a nekem fontos gombokat, applikációkat, aztán ennyi. Onnantól az kell, hogy funkcionáljon. Ha fotózni akarok egy kattintás legyen, ha fizetni akarok az is, ha meg navigálni akkor az menjen.


"Aki nem hiszi, kérdezzen meg egy random 10-12 évest, hogy crackelne egy torrentelt játékot mikor adott a file."


Hát kövezzetek meg, de ma már én sem szeretek ezzel szarakodni. Nyilván nem is játszom különösebben felnőttként, de sosem élveztem a crackelést.


Nyilván más út nem volt, mert megvenni nem vettem semmit :D


De ha belegondolok, régen is a "tudásom" az volt, hogy elolvastam hogy az adott programmal, játékkal mit kell csinálni, kicseréltem az adott mappát/fájlt meg mikor mi kellett.


Régen még egy köcsög Windows telepítéshez is indító Floppy meg DOS kellett. Tulajdonképpen akkor sem értettük mit miért csinálunk, csak volt egy 2 oldalas leírásunk hozzá, hogy ezt és azt kell írni/nyomni :D


De ugyanez van bármivel. Nem lovon közlekedünk, nem kézzel műveljük a földet,


"a hatékony google keresés egy nagyon fontos tudás"


Ezzel teljes mértékben egyet értek. Magam is mindig azt mondom, hogy én egy dolgot tudok, jól guglizni. Mondjuk érdekes dolog ez is, mert hiába van 15+ éve Google, Maps és társaik, a mai napig látok kérdéseket ami Google első találat vagy Maps-en beírná szó szerint ugyanazt akkor azonnal megkapná a választ.

márc. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindent lehet intelligens ember módjára használni. A telefonod arra is jó, hogy a töprengéseidben felmerülő kétségeket eloszlasd, de lehet vég nélkül pörgetni a tiktok imamalmot is rajta. Kiből mi jön ugye. Okosteló előtti időkben is láttunk jóembereket kombinált fogóval szeget verni, nem mindenki jár bekapcsolt aggyal.
márc. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"Terelsz de aljas módon."

Az egész kérdésfeltevés éppen ilyen terelés, aljas módon - egy olyantól, aki szimplán irígy, de fogalma sincs arról, hogy mi az autizmus. Mert ha lenne, nem így, az autistákat leidiótázva lenne megfogalmazva a kérdés. Nekem van egy autista gyerekem, és ő egészen másképpen van bekábelezve. Az autizmus nem a processzor hibája, az egy másik operációs rendszer. Sokmindent nem képes egyedül megcsinálni. De én leszek a legboldogabb, ha képes lesz valami olyan szakmát megtanulni és ellátni - amiből finanszírozni tudja majd az életét.

Nem kell irígykedni rájuk. Nagyon nehéz sorsuk van. És a pénz nem boldogítja őket...

márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!