Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet kezelni egy folyama...

Hogy lehet kezelni egy folyamatos kontrollmániában szenvedő rokont?

Figyelt kérdés

Aki szinte tapad a konfliktuskerülő emberekre, ha egy ilyet felismer, levakarhatatlan lesz, és szinte már perverz módon parancsolgat neki, ugráltatja, kb azt hiszi, az illető egy született mazochista, aki élvezi a szerepét.

Párszor már összeszedtem magam, és elküldtem, de kb lepereg róla, és mintha mi sem történne, újból megjelenik.

Akkor boldog, ha az áldozatai minél nyomorultabbul érzik magukat, ha sikertelenek, kb öngyilkosság közeli állapotban vannak.


Egy sikerélményem után meg: na azt majd később megbeszéljük, és lecsapja a telefont.


Tényleg már azon vagyok, miatta felkeresek egy pszichológust, és átbeszélem vele a helyzetet.



márc. 26. 06:49
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
Őt sehogy. Jól látod. Magadat kell kezelni. Neked kell eszközöket szerezni.
márc. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Durván nem értem, hogy mért nem szünteted meg vele a kapcsolatot! Durván nem értem!
márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
28%

Igazából kr.va egyszerű: nem csinálod meg, amit kér. Nem kell elküldeni, nem kell vele összeveszni, csak szimplán nem engedelmeskedni, nem belemenni a játszmákba.


Amúgy ez nem kontrollmánia. A kontrollmániás ember a saját dolgai felett szeret irányítást gyakorolni, és akkor kezd belemászni a dolgaidba, ha azok hatással vannak rá. Az az ember, aki irányítható embereket keres magának, egy teljesen más eset. Az általam ismert kontrollmániás emberek nagy része szívesebben intézi maga a dolgait, mert úgy kisebb a stressz és biztosabb a végeredmény.

márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!