Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire terrorban...

Tényleg ennyire terrorban élnek a nők?

Figyelt kérdés

Természetesen ez nem jellemző minden családra, de sajnos ritka kivételekről beszélünk...


Az apák egy része már eleve terrorban neveli a lányokat. Ne gondoljatok arra, hogy mindenhol verések vannak, vagy ilyesmi, a lelki terror az ami sokkal erősebb hatással bír. És bizony az anyák is közreműködnek. Ezt sulykolják a lányukba: nincs hatalmad az életed felett, nem élhetsz meg egyedül, rá vagy szorulva egy jól kereső domináns pasira, főznöd, mosnod, takarítanod kell míg a férjed a lábát lógatja, gyereket te neveled, pasinak nem szólsz vissza, a pasiknak joguk van bárkivel kefélni de a nőknek nem, nem érhetsz el semmit mert a nőknek nincs karrierje, ne szólj vissza a szüleidnek, majd én eldöntöm, hogy te mit csinálsz.. stb.


És sajnos a lányok többsége, mint a kisangyal engedelmeskedik, és beszopja az egész mesét. Onnantól kezdve rettegésben, bizonytalanságban éli az életét. Aztán keresnek egy párt, aki legalább annyira egoista, gyáva és éretlen mint az apjuk volt, és folytatják ezt a szenvedést. Már ők maguk panaszkodnak, ha a pasi nem törli fel velük a padlót! Soha nem állnak ki magukért, karrierjük nulla, félelemből, kiszolgáltatottságból maradnak kapcsolatban olyannal akibe nem szerelmesek. A boldogságnak esélye sincs, persze mindig hiányzik valami: így a saját sikertelenségük, gyávaságuk miatt szülnek egy gyereket, akinek "élhetik" az életét. Beleszólnak minden pillanatába az életének, kutakodnak utána, és a saját képükre akarják formálni a személyiségét...


Sajnos a nők kb. 20%-a 30 évesen jön rá, hogy egyedül is képes életben maradni, 70%-a meg soha. A 10% nevelkedett normális családban....


2013. jún. 6. 11:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a saját tapasztalatodat írtad le. Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam, sőt, talán mondhatom, hogy sőt.
2013. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
15%
Nos amiket itt leírtál,azt csak azzal a nôvel lehet megtenni,aki hagyja magát!!!Szerintem akiknek sikerül 'kimenekülni' a családi lelki terror alól...persze idôben...,az megpróbál normális életet kialakítani maga körül és persze pont az apa ellenkezô felfogásával,tulajdonságával ellentétes ffit keres,aki megbecsüli.
2013. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

Eleve egyre több a csonka családban nevelkedő gyerek. Ott aztán esély nincs, hogy ilyet lásson. Aztán ott vannak azok, ahol együtt vannak ugyan, de apa szinte sosincs otthon, nem vesz részt a család életében.

Én inkább azt látom, hogy a lányok egyre arrogánsabbak, ku...sabbak, a fiúk meg el vannak anyátlanodva, "bemelegszenek", vagy idős nőkkel keresik a kapcsolatot.

2013. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Persze, csak az a baj, hogy úgy látom szinte mindenki hagyja magát. Aki tisztában is van ezzel, az is idővel elveszíti az erejét, nem küzd tovább és megadja magát.
2013. jún. 6. 11:45
 5/23 anonim ***** válasza:

"azzal csinálják, aki hagyja magát"


Egy kisgyerek szerinted mégis mit tegyen? Aki kiskorától azt hallja, hogy erre és erre nem lesz képes, mert nő (vagy fiú és azzal zrikálják, hogy ez nem férfias, soha nem lesz férfi)?

Én gyermekkoromtól kezdve kaptam apámtól, hogy rossz, akármihez is kezdek, aztán amikor tizenéves lettem, akkor a "nő mivoltomat" ekézte-napi szinten kaptam a lelki terrort( röhögve olvasta fel a leveleimet, a neki nem tetsző könyveket eldugta, stb). Baromi nehéz volt ezen túltenni magamat.

Vagy itt van egyik barátnőm esete, az ő apja durvább volt, verte is, aztán nagy nehezen rábírták anyjukat a válásra öccsével. Barátnőm vállalkozó lett, de mindig ő volt/van előhúzva mindenért, elvárás pl. hogy segítse anyagilag a családját, de csak tőle, tesójának ki van nyalva a feneke, pedig többet keres, kötelezően át kell ruccannia minden héten öccse lakásába (10 óra munka után), takarítani, mert hát az ugye női munka...

2013. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
De még hozzátenném, az anyáknak/leendő anyáknak (tisztelet a kivételnek) kéne változtatnia, ez a nők hibája is ugye.
2013. jún. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörűen leírtad, Kérdező. Bár inkább ezt rossz berögződött nevelési szokásnak mondanám.

Nemrégiben olvastam valahol egy cikket, gyereknevelésről szólt, és arról, hogy ezek a régi, berögösödött "nevelési szokások" hogyan mérgezik a gyerekeket. Persze a kommentekben tobzódtak a "mert egy-két pofon elkél", "a jó öreg atyai-szigor", "a mai fiúkat kötelezni kéne több év katonaságra, az megnevelné őket!!" hülyeségtől.

Emlékszem engem hányszor ekéztek, mert fiú létemre érdekelt a divat, öltözködés. Azt is észrevettem ,hogy nővéremet vették elő mindenért, volt, hogy apám rárontott üvöltve a szobájában, mert azt hitte ő hagyta rendetlenül a fürdőszobát. De volt, hogy vendégeknek szidta, vagy nekem mondta -Ne legyél olyan hülye, mint a nővéred, ő mindent elbsz!

Csesztette a pályaválasztása miatt is

-Mondj már egy híres/sikeres nőt ebben a szakmában, bmeg!

Ha hízott, akkor disznózta, ha fogyott, akkor az volt a baj. Ja, meg volt a senkinek nem fogsz kelleni beszólása is, mindig úgy persze, hogy mi is halljuk.

Engem is csesztetett apám, de nővérem sokkal többet kapott. Anyánk is őt vette elő mindig, engem pl. ő soha nem bántott.

Nővérem azóta rendbe tette magát, de azért észre lehet venni a nyomokat rajta. :/

2013. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

Nem tudom, ez mennyire gyakori, de nálunk pont ugyanez a helyzet, az apám, ha rossz napja van, meg is ver, anyám meg olyankor bíztatja, és úgy beszél velem, mint egy darab szarral..Őket is így nevelték gondolom és ezt szokták meg, azt hiszik, ez a normális családi légkör, ha szarnak nagyívből a gyerekükre, ahogy hazajönnek, nem szólnak senkihez, csak leülnek tv-zni és onnantól kussba kell lenni, aki meg mer szólalni, mert valami kínja van, azt vagy megverik vagy elküldik a halál f.szára is, ha épp rossz kedvük van, azt a saját gyerekeiken töltik ki..én is már nem egyszer kaptam meg tőlük, hogy bárcsak ne lennék és hogy dögöljek meg.

15l

2013. jún. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, ez mennyire gyakori, de nálunk pont ugyanez a helyzet, az apám, ha rossz napja van, meg is ver, anyám meg olyankor bíztatja, és úgy beszél velem, mint egy darab szarral..Őket is így nevelték gondolom és ezt szokták meg, azt hiszik, ez a normális családi légkör, ha szarnak nagyívből a gyerekükre, ahogy hazajönnek, nem szólnak senkihez, csak leülnek tv-zni és onnantól kussba kell lenni, aki meg mer szólalni, mert valami kínja van, azt vagy megverik vagy elküldik a halál f.szára is, ha épp rossz kedvük van, azt a saját gyerekeiken töltik ki..én is már nem egyszer kaptam meg tőlük, hogy bárcsak ne lennék és hogy dögöljek meg.

15l

"


Ne haragudj, hogy ilyet mondok, de feljelentést javaslok! A gyámügyet keresd meg, gondoskodni fognak rólad, a szüleidnek börtönben a helye.

2013. jún. 6. 15:28
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Én eddig azt hittem ezt élvezik.
2013. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!