Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkóság lehetett?

Bunkóság lehetett?

Figyelt kérdés

Jöttem ma hazafele, valamennyire esett az eső, volt nálam esernyő. Útközben volt előttem egy kiscsaj, aki már bőrig ázott, szóval elkísértem egy utcán keresztül, közben én elértem a házunkat, de ő még ment volna tovább. Utána megkérdeztem, hogy meddig megy. Azt mondta, hogy még kb 20 ház. Úgy véltem, hogy annyira már nem esik, csak csöpög, szóval hagytam továbbmenni. Nehezen megtaláltam a kulcsot, benyitottam a kapun, majd abban a pillanatban elkezdett szakadni. Illett volna már végigkísérni szegény, igaz?... Nem egy külsős véleménye kell a dologról, hanem az ő helyében nem néztetek volna bunkónak, ha nem kísérem végig azon a rövid úton?

Nem nagy ügy, csak én most ezen rágódok...



2013. jún. 7. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog, hogy saját magadnak határozod meg, hogy mikor mit vársz el magadtól. Saját magadnak tartozol felelősséggel a tetteidről. "Illett volna?" Miért kérdezed? Mások mondják meg, hogy mit kellene csinálnod?
2013. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Már az is szép gesztus ha egyáltalán bármennyire is segítettél egy számodra idegen embernek. Nem szokás manapság már (sajnos)!
2013. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
illett volna.
2013. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első:

van benne valami. Etikusan próbálok élni, szóval ilyen szempontból kérdezem a dolgot. Meg szerintem nem csak magunknak kell eldönteni, hogy mi a helyes és mi nem. A külső környezet véleménye is számít... na mindegy. Nem fontos.

2013. jún. 7. 14:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Addigra már bőrig ázott tehát mindegy :)

De akár oda is adhattad volna neki az ernyőd, és máris lenne indok egy újabb találkozóra :)

2013. jún. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem hiába ebbe a kategóriába írtam és nem a szerelembe és nem hiába írtam, hogy kiscsajról van szó. Én vagyok 20, ő pedig 14 lehetett, ha 8.-as mondta magát. Nem vagyok pedofil, csak megsajnáltam. :)

De igaz, legalább odaadhattam volna, aztán majd visszahozta volna hétvégén. De az eső tényleg úgy esett, hogy mikor a házunk előtt voltam, akkor már csak csöpögött, aztán 1 perc múlva megint megeredt... nem láttam előre, hogy ez lesz, de azért tényleg illett volna. :\

2013. jún. 7. 14:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Addigra hazaért, hagyjad már. Most valószínűleg rólad ábrándozik, a legudvariasabb fiúról, akit valaha látott. :)
2013. jún. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

No és ki mondja meg, hogy mit jelent az a szó, hogy "etikus"? Mit jelent az, hogy "etikusan próbálsz élni"?


Miért nem csak magadnak kell eldönteni, hogy mi helyes és mi nem? Miért bízod valaki másra ezt a feladatot?

Én azt hittem, hogy mindenki a saját életét éli...

2013. jún. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

mz6x: az etikusság nem az, hogy más mondja meg mi helyes, hanem az a lényege, hogy legyenek valamilyen közös társadalmi alapértékek, amely szerint élünk, nagyjából azonos szinten mindenkinél, mert ez mindenkinek hasznos. Ezt mindenkinek magának kellene tudnia és éreznie. Bár ezt nyilván nehéz felfogni abban az országban, ahol a lakosság fele adócsaló...

De mondjuk az a szint, hogy nem gyilkolunk és nem rabolunk megvan? Ez egy érték, és érdemes lenne valamivel magasabb szintre emelni, például nem lopunk és nem csalunk adót. Ennél még sokkal magasabb szint, ha mondjuk kölcsönadunk egy esernyőt a szomszédnak, hogy ne ázzon meg. Ez nem azt jelenti, hogy el is várhatja a szomszéd ezt, és természetesen mindenkinek a saját felelőssége, hogy ne ázzon meg. De ha már úgy alakult a helyzet, véletlen úgy hozta, akkor egy nagyon pozitív, udvarias gesztus, ha valaki segít rajta.

A kérdezőt sokkal többre tartom, hogy elgondolkozott ezen, mint mondjuk téged, aki láthatóan nagyjából mindenki mást leszar.

2013. jún. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy olyan embernek mint én elegendő a saját tetteinek visszacsatolása, hiszen aki "mindenki mást leszar" - azaz figyelmen kívül hagyja mások elvárásait, annak nem kell a vállonveregetés, hogy tudja, hogy mikor mit kell csinálnia.


A kérdező személyiségét pedig szemmel láthatólag teljesen elnyomják mások elvárásai. Pl. azért írta ki ezt a kérdést, hogy másoktól megtudja, hogy mit kellett volna csinálnia.


Felteszem gyerekként úgy nevelték, hogy úgy állították be, hogy nem saját magának tartozik felelősséggel a tetteiről, hanem a szüleinek, vagy másoknak.

De ugye ilyen módszereket azért használnak a szülők, hogy "autoritást" szerezzenek, hogy aztán átháríthassák a felelősséget a gyerekekre, akikről hamar kiderül, hogy természetellenesen, erkölcstelenül, nem az elvárásoknak megfelelően cselekedtek.


Szerinted egy embernek tényleg állandó külső irányításra van szüksége ahhoz, hogy eljusson oda, hogy ne gyilkolásszon? Nem lehet, hogy ami "nagyon pozitív, udvarias gesztus" az csak ennyi - egy gesztus, tehát hiteltelen?


De azért értékelem, hogy egyszer megpróbálkoztál ezzel az akolba hajtással nálam is:

"A kérdezőt sokkal többre tartom, hogy elgondolkozott ezen, mint mondjuk téged, aki láthatóan nagyjából mindenki mást leszar. "

trolololl.

2013. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!