Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van annyi lehangolt és...

KZitus kérdése:

Miért van annyi lehangolt és szomorú ember? Csak egy életünk van, nem mindegy mivel töltjük meg mindennapjainkat.

Figyelt kérdés

Itt ezen az oldalon is sok lehangolt, kiábrándult ember ír.

Mindenkivel előfordulhat ez olykor-olykor. Ez természetes és korfüggetlen.

De egyre gyakrabban találkozom ilyen emberekkel. Miért?



2013. júl. 9. 18:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves 04:08


Nagy nagy szeretettel gondolok rád, és örülök annak, hogy látsz szép dolgokat az életben. Azért írom ezt, mert én is úgy nőttem föl, hogy állandóan azt kellett hallanom, és éreznem, felesleges vagyok, és jobb lenne az anyámnak (egyedül nevelt) ha én nem lennék.

De volt egy egy tanárnőm, aki nagyon szeretett és elültette belém az élet szeretetét. Akkor, tizenévesen eldöntöttem boldog életet teremtek magamnak, nem engedem, hogy mások elvegyék a boldogságomat. Igen, ahogyan te is írtad, nem azt néztem, hogy már csak fél pohár vizem van, örültem inkább, hogy ennyi sok van.


Sikerült is egy darabig boldogan élnem, de kaptam az élettől hideget, meleget, úgy hogy volt amikor hetekig a béka feneke alatt éltem az életem.

De rájöttem, minden nehézség, probléma nézőpont kérdése.


Most, idősödve azt írhatom magamról, hogy boldog, békés és céltudatos életet élek. Bár tele vagyok szeretethiánnyal, de van valaki, aki nagyon szeret, még a fiát is föláldozta értem és ez értelmet ad az életemnek.


Adja a jó Isten, ismerd meg azt a fajta boldogságot, amit én érzek.


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 10. 07:53
 12/15 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy a fiát is feláldozta érted? o.O

Csak mert ennek igen sok jelentése lehet.

2013. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szervusz


"Mit értesz az alatt, hogy a fiát is feláldozta érted?"


Így értem:

"Mert az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és hogy lelkét váltságul adja cserébe sokakért.” Márk 10:45

A "sokakért"-ban én is benne vagyok. Ezért értem is meghalt.


"Hiszen Krisztus is meghalt egyszer s mindenkorra a bűnökért, egy igazságos személy igazságtalanokért, hogy az Istenhez vezessen titeket" 1Péter 3:18


Tehát nem automatikusan, mivel élek Jézus váltsága érvényes rám. Engednem kell. hogy Krisztus tanítása visszavezessen az Istenhez, akitől el vab idegenedve a világ.

2013. júl. 12. 10:53
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem véletlen van elidegenedve Istentől a világ. Személy szerint én sem hiszek Istenben és tanításaiban. Persze aki hisz benne az hisz, nem különösebben érdekel.

A hitet jó dolognak tartom a vallást nem. Mindenkinek kell valamiben hinnie. Szerintem a vallás gyenge embereknek van. Akik már mindent elvesztettek és nincs mibe kapaszkodniuk.

2013. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Szia 22:55


A hit csak akkor ér valamit, ha az pontos ismeretre épül.

Sokszor hallom "hiszem, ha látom". Ne ez egy nagy butaság, mert amit látok már nem kell hinnem, hiszen látom.


Éppen az emberi téveszmék miatt van jól meghatározva, és fogalmazva, mi a hit:

A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása. Zsidók 11:1


"mert hit által járunk, nem látás által."2Korintusz 5:7

2013. júl. 17. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!