Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az ha valaki arrogáns?

Milyen az ha valaki arrogáns?

Figyelt kérdés
Milyen tulajdonság az arrogancia? Egyáltalán mi az az arrogancia? Azt is írjátok légyszi, hogy jó, vagy rossz...(ha nem derülne ki)

2013. aug. 17. 11:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Milyen ha valaki nem az? arognem?
2013. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ez egy felettébb nem jó tulajdonság..legalábbis szerintem egy idő után nagyon nem jó

leginkább a felsőbbrendűség egyfajta megnyilvánulása, saját magánál kevesebbre tartott emberekkel szemben, azaz lenéző a másikkal szemben, visszaél az előnyeivel, egy erős irányító, aki uralkodik a többi felett, más neve a gőg..

remélem segítettem:)

2013. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 MRC31 ***** válasza:
96%
Mások felett uralkodó, másokat nem tisztelő, túl kritikus, ellentmondást nem tűrő, zsarnoki, indulatos, csak neki lehet igaza ebből fakadóan végletekig makacs, észérvek és kemény logika embere kerülve az érzelmeket ezáltal rideg és parancsoló. Alapvetően nem jó tulajdonság, de ez lehet akár csak ideiglenes állapot és a felsorolt jellemzők ráilleszkedhetnek más viselkedésformákra is. Az arrogáns esetében a legfontosabb az érzelemmentesség ami lehet csak felszínes, a külvilág felé mutatott.
2013. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az arrogáns ember a számára kevésbé szimpatikus emberek minden megmozdulását negatívként értelmezi. Szúrós szemmel néz, esetenként cinikus megjegyzéseket tesz rájuk, vagy felkapja a vizet, ha csipkelődnek vele. Elutasítja ezen emberek meghívásait, kedveskedését is, roppant türelmetlen velük szemben. Szóval ha nem tart téged érdemesnek a társaságára, akkor mindent megtesz azért, hogy lerázzon. Hirtelen ítél, és nem mindig válogatja meg a szavait.
2013. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2013. aug. 18. 17:14
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
én is arrogáns vagyok néha túlságosan is :D
2015. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
nem jó tulajdonság .. gúnyos és sértő tud lenni ..de hát most :D
2015. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
89%

Én is hajlamos vagyok rá, hogy arrogáns legyek.

Szerintem nagyon sokan hajlamosak rá. De nevelés és önmegtartóztatás kérdése, hogy hagyod hogy eluralkodjon rajtad, vagy visszafogd magad.

Igaz voltak olyan mondataim amit azonnal meg is bántam, de csak kevésszer.

Viszont tény, hogy hajlamos vagyok a fent leírtakból elég sok mindenre, úgy alapvetően,csak éppen ezt jól titkolom és senki nem nézné ki belőlem :D

2016. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 te te te ***** válasza:
100%
pl doktor house
2018. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 LugosiLászló válasza:
100%

Az arroganci egy olyan viselkedési forma, ami egy felsőbbrendúségi (tév?)hiten alapszik és annál fogva jogot/igazat erőszakol ki magának, megsemmisítve az ellenfelének tekintett személyeket. (gúnyos)

Tipikus arrogáns viselkedés, amikor valaki nagyon okosnak gondolja magát, az "ellenfelét" pedig ostobának.

Az arrogáns viselkedés az erőszakossága, támadó, követelő jellene miatt nem tekinthető pozitív viselkedési mintának.

Sok esetben gondolja magát viccesnek az arrogáns személy, de mindenképpen jogosnak és igaznak gondolja állítását és nem veszi figyelembe az okozott sérelmeket, vagy tudatában sincs annak.

Szinte minden ember arrogánsan viselkedik időnként, mert győzelmi érzést okoz(hat) és könnyen hozzá lehet szokni (csak legyen hozzá partner).

Egyszerű példák a mindennapokból:

Mert nem értessz hozzá!

A főnöknek mindig igaza van.

Majd ha nagy leszel...

Amíg az én kenyeremet eszed, addig ... :)

Köszönjük, leülhet, egyes.

2018. okt. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!