Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen erőszakosak a mai...

Miért ilyen erőszakosak a mai nők? Lehet ezzel kezdeni valamit?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem minden nő ilyen és nem akarom mindenkire ráragasztani ezt. Most csak egy csoportjukról beszélek.


Észrevettem, hogy párkapcsolatban vagy házasságban, nagyon agresszívek tudnak lenni a nő tagok. Persze nem érik el a bűntetendő kategóriát. De sokszor kb "hisztiznek", veszekednek, makacskodnak, ha valami nem úgy történik, ahogy ők akarják.


Az is nagyon gyakori, hogy nem erősen, de fizikailag bántalmazzák a párjukat. Ezt egy játékos, kb pajkos ütögetésnek tüntetik fel. De mögötte nagyon is érezhető az erőszakos szándék. És tudják, hogy a férfi úgysem bántaná őket. Mert ha a férfi teszi ezt, azzal túllép egy határt, meg hogy visszaél az erejével. A nő meg szabadon megteheti, amikor csak kedve tartja, nyilvánosság előtt vagy ha kettesben vannak akkor is.


Ez nem zavaró vagy kellemetlen a férfiak számára?

Mit lehet ezzel kezdeni, ha már kialakult?


Láttam már olyat, hogy egy lány, kb csapdossa a barátja vállát ha mond neki valami sértőt. Olyat is láttam, hogy a feleség eszközzel finoman ütlegeli a férjet, és mellé valami indulatos megjegyzést társít. Persze játékosan feltüntetve, de szerintem mögötte volt a harag, meg a magabiztosság hogy megteheti és hogy nevelni vagy idomítani akarja a férjet.

Olyat is láttam, hogy egy nő ökölbe szorított kézzel ütötte a gyerekei apjának a fejét, a két gyereke szeme láttára, miközben a férfi mozdulatlanul tűrte.


Ezek mellett ott van még az ellenőrzés meg a könnyed kis lelki terror. A nők kb bejárást akarnak a férjeik e-mail fiókjukba, facebookjába. Ha a férfi nem engedi, abból harag és sértődés lesz.

Bármikor előszeretettel használják az érzelmi zsarolást és a manipulációt. Ilyenkor játszák a szende kislányt, aki időnként megsértődik és ki kell engesztelni.


Ha a férfit bántják vagy sértik meg, akkor ő persze várhatja, hogy a felesége bocsánatot kérjen. Vagy hogy egyáltalán belássa, nem neki volt igaza. Esetleg, hogy megértse.


És alapjában véve, mintha a mai nők képtelenek lennének a valódi megértésre és elfogadásra.


Én így látom. (Persze nem mindenkire igaz.)


De érdekelne, hogyan lehet az ilyen helyzetekkel kezdeni valamit. Egy férfi hogy oldjon meg egy ilyet. És hogyan vegye észre, hogy milyen is az illető nő. Az ilyen nők megváltozhatnak?


2013. szept. 20. 18:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
figyelj sárkányidomár, a lúzereknek is kell valahol adni a bajukat. Ez most egy ilyen kérdés, itt gyűlnek össze azok, akik még sosem töltötték kettesben valakivel a péntek estét. :)
2013. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem ilyen kérdés, 5-6 éves kapcsolatok után biztosan nem az.
2013. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
valaki csapja már le ezt a trollt!
2013. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
El lehet válni. Felesleges azzal vigasztalnod magad, hogy úgyis minden nő ilyen.
2020. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!