Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy értessem meg magammal a...

Hogy értessem meg magammal a matekot?

Figyelt kérdés

Minden tantárgyból jó vagyok, legyen szó Fizika, Kémia, mindenből 5-s vagyok szinte (Biológia kivételével, 4-s vagyok belőle) de ez a matematika! Matekból 3-s vagyok, magán tanár jár hozzám, mindig azt mondja, hogy nagyon jól megy, meg olyan büszkén megy el tőlünk, mikor látja, hogy értem az anyagot, de a dogáknál mindig leblokkolok, olyan mintha nem is vettem volna az anyagot. Most százalékszámításból írtam, elhatároztam, hogy nem fogok idegeskedni, egy csomó csokoládét magamba tömtem (elméletileg agyserkentő) és 3-t fogok rá kapni, érzem... Egy számítást elrontottam, másiknál meg a megoldási tervet... Csőd a matematika tudásom, és ahova akarnák menni középiskolába, nagyon komolyan nézik a matematikát!

Hogy legyek jó matekból?

15/F



2013. szept. 29. 13:43
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Lehetséges.
2013. okt. 1. 17:02
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsó nagy hülyeségeket mondott.


1.) Már miért lenne a tanár érdeke, hogy folyamatosan rosszul teljesíts? Előbb utóbb ezt megunják a szülők, és keresnek valaki mást.


2.) Aki x évig rossz volt matekból, és azt hallotta mindenkitől, hogy nem megy neki a matek, annak nagyon nehéz "átkalibrálni az agyát". Tényleg van ilyen mentális blokk, de ez már inkább pszichológiai, mint tanításmódszertani kérdés.


3.) Elfogult vagyok, mert dolgoztam matek magántanárként. Két dolog nagyon nehéz benne. Egyrészt a matek egymásra épül, és aki mondjuk már 2-3 éve kettes belőle, annak nem tudod megtanítani pár hét alatt a 2-3 év anyagát, anélkül meg esélytelen, hogy teljesítsen.

Ha pl. nem érti mi az a gyök, és abszolútérték, akkor nem fogsz tudni vele másodfokú egyenleteket megoldani.

Másik meg a mentális blokk. Csomó emberekkel elhitetik, hogy nincs érzéke a matekhoz, ő humán beállítottságú. Ezt hallja 3-5 évig. Hát ezek után ember legyen a talpán, aki mégis meggyőzi őt, hogy mégsem hülye matekból.

2013. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!