Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem beteges kissé, hogy egy...

Nem beteges kissé, hogy egy 16 éves fiú ennyit kávézik?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom, 16 éves, de már kávézik. 15 éves kora óta fogyasztja, de most nagyon rászokott... Mikor találkozunk az iskolában, akkor is, energia ital iszik, lyukas órában elmegy egy közeli kávézóba, és akkor is kávét iszik, elmegyek hozzájuk, megkínál kávéval, ha együtt tanulunk, akkor is kávézik.

Megkérdeztem tőle miért iszik ennyi energia bombát, azt mondja, mivel folyamatosan fáradtnak érzi magát... Akkor miért nem megy el orvoshoz? Szerintem ennyi kávét inni, már egészségtelen. Egyébként az biztos, hogy fáradt, mivel mindig karikás a szemei, és órán majd elalszik.



2013. okt. 2. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Este aludni kéne...
2013. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mirk ***** válasza:
Aludni kéne, nem kávét meg energiaitalt inni és nem lenne fáradt.
2013. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ide orvos, csak egy normális napirend. Kialakult az ördögi kör, kávézik, mert fáradt, de maga a kávé is csak ideig-óráig üdít fel. Szerintem ha minden nap aludna minimum 7-8 órát, nem lenne gond! Nem gyógyszerek kellenek ide hanem ALVÁS!
2013. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintitek nem mondtam neki, hogy aludnia kéne?:D Azt mondta, hogy nem szokott éjfélig fent lenni, azt állítja, hogy 9:30-10:00 között leszokott feküdni... De én is gondolkodtam már azon, hogy túl sokáig marad fent. :)
2013. okt. 2. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:

A sok kávétól fáradt. Bármilyen energiaital csak pár órára ad energiát, majd utána duplán fáradt lesz tőlük az ember.

Méregtelenítést kéne neki csinálnia, aztán utána már nem lesz fáradt (én jelenleg napi 2-3 órát alszom, így tiszta szervezettel).

2013. okt. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mirk ***** válasza:

A kávé és az energiaital hatása a fáradt szervezetre:

Pár óráig felélénkülsz, majd a hatás elmúltával még fáradtabb leszel, mivel az amúgy is gyenge szervezetet "meghajtja" a koffein.

A kávénak még vannak is jótékony hatásai, de az energiaitalt semmiképp sem ajánlom.

A fáradtság kezelésére, pedig az egyetlen megoldás az alvás. Magyarázd el a barátodnak, hogy a lejtő rossz vége felé halad.

2013. okt. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is majd megmondom neki...
2013. okt. 2. 16:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Már leírták a lényeget. Még annyit tudok hozzátenni, hogy 20 évesen szívinfarktust fog kapni és meghal, ha így folytatja. De már előbb szívbeteg lesz.
2013. okt. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A családja mennyit kávézik? Ez fontos, mert van akinél örökletes.

Nekem nagyon alacsony a vérnyomásom, és 16 évesen napi 5-10 kávét ittam.Ez elég sok volt, de úgy éreztem nem tudok róla lemondani. Azóta egészségesebben élek, de még mindig (20 évesen) napi 2-5 kávét iszok meg.

Egy nénivel találkoztam egyszer, ő azt mondta hogy ó ő rengeteg kávét megivott fiatal korába, de beállt és már csak napi két tejeskávét iszik.


Szerintem nem olyan veszélyes a dolog, de a barátodnak mindenképp mondd, hogy az energiaitalt kerülje, és egyen sok zöldséget, gyümölcsöt, igyon sok vizet

2013. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!