Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi, buta, primitív és igénytelen ember? Ez nekem tűnt csak fel?

Figyelt kérdés
ezt már észrevettem h az emberek jó néhány része igénytelen meg alpári a viselkedése, amire még nem jöttem rá hogy ez miért van, vagy ez nekem tünt csak fel?...bocsi ha hosszú leszek, csak van több pldám is... Főleg ebben a faluban ahol élek. Ordibálnak, vitatkozni se lehet velük kulturáltan, meg az alapdolgokat se tudják szinte, nagyzolnak arra is amire nem kéne h 8 általánosuk van csak..Önmagában ezzel még nem lenne baj, de ahogy viselkednek, ha normálisan szólnék hozzájuk (pl. emgedjenek le a buszról, vagy épp tüzet kérnék tőlük, mert elromlott az öngyujtóm), a "válasz" a flegmaságuk..Tüzet kérnék, és erre az egyik ilyen 50-es nő azt válaszolja, hogy "gázszámlát ne fizessek helyetted?" mindezt ilyen tök flegmán, aztán meg elment.. A másik: buszon ülünk, egy haverral beszélgetünk, éppen arról hogy ő az érettségire megy, meg utánna egyetemre én már túl vagyok rajta, és egy másik ilyen vénkisasszony beszól hogy mi fiatalok mi menekülnék innét Magyarországról meg azért megyünk el mert itt büdös a munka, el vagyunk kényeztetve, meghogy egy csekket se tudunk kitölteni (keltem már fel én is hajnali 5kor, és van hogy én töltöm ki anyuméknak a számlát, meg én fizetem ki)meghogy minek ez mikor majd mi is közmunkások leszünk mint ő.. Egy utolsó: A buszmegállóban cigiztem (a cigiből egy picike volt már csak), odajön hozzám egy 50-es nő, és elkezd ordítozni, undorító módon h ne ott cigizzek mert ott tilos(amit én nem tudtam).. Ha Én meg normálisan reagálok rá, hogy el lehet azt szépen is mondani, meg lehet normálisan kérni, meg hogy nem ehhez a stílushoz vok szokva, akkor még neki áll feljebb... Ja, a viselkedésükről ne is írjak: és még az utcán is köpködnek! Aztán ahogy kinéznek.. szégyen, pedig nem ítélek kinézetre.. büdösek, több fülük van mint foguk, ráadásul nők!!! (szerintem, ha egy nőnek nincs foga elől szerintem igénytelenség), és még büdösek is, olyan áporodott húgyszaguk van, a házuk is mindjárt összedől meg tök putris, gazos az egész udvaruk.. nem értem h hogy lehet így élni? Oké h minden drága, de ahhoz h hetente egyszer kitakarítsák a lakást, ahhoz nem kell túl sok pénz.... Vagy ahhoz h elolvassanak egy könyvet néha.. Miért van ez? És miért szaporodnak az ilyen tuskó, primitív tanulatlan emberek ebben az országban?

2013. dec. 3. 14:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16%
A fő probléma az, hogy a kérdező már leérettségizett, lebutáz embereket, közben nem tud helyesen írni sem, ami még bocsánatos lenne, de az "én" személyes névmást nagybetűvel írja.
2015. febr. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

Nálam az idősebb generáció néhány képviselője veri ki a biztosítékot, főleg férfiak, bizonyára paraszti származásúak. Őket ugyanis úgy nevelték, hogy semmibe nézzék a nőt. Általános vélekedésük: "Asszony nem ember, lyány nem gyerek!"

Egyszer felléptem egy buszra, hogy jegyet lyukasztassak a sofőrrel (Szolnokon történt), amikor meghallom a hátam mögött, hogy : "Nü!" (Ahelyett, hogy azt mondaná: fáradjon, kérem arrébb).

Én nagy nehezen feltapadok a sofőr fülkéjének a falára (sajnos nem vagyok egy nádszál kisasszony), és hallom, hogy a vénember azt mondja: "Hülyelyány!"


Egy másik alkalommal Debrecenben kértem az ebédet, amikor egy másik "apóka" odavágott elém, és elkezdett ordítani azon, hogy milyenek a tálcák. Én udvariasan megszólítom, hogy a panasztételnek nem ez a módja, meg hogy feltartja a sort, (időre mentem)ő meg ordítva:

--Neked meg kuss! (35 éves, több diplomás, több nyelven beszélő nő vagyok, nem tudom , hogy jött ahhoz, hogy tegezzen). Végre két jó erőben lévő férfi állította le.


Utazok a vonaton, látok egy családot, és van egy bájos kislányuk, akinek rövidre van vágva a haja.

Erre megszólal egy öregember.

--Ez lyány? Aszittem gyerek!


Persze a fiatalokat se kell félteni,se a fiúkat,se a lányokat. Egyszer , mikor Szegeden utaztam a trolin, hallottam két srácot beszélgetni, de olyan trágárul, olyan ordenáré hangnemben, hogy pirultam a hallatán is.


Szóval bunkók voltak, vannak és lesznek is. itt is és máshol is.


De látjátok, hogy a surmóság a politikusaink körében is dívik, és a sok ostoba, tanulatlan ember azt hiszi, hogy ez menő, és ezért szavaznak rájuk.

2016. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%
fusztráció, brutálisan helytelen táplálkozás (búzaliszt nem kaja) megélhetési bizonytalanség.
2017. máj. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
17%

#12


Nem értem miért emeled ennyire ki, hogy több diplomás vagy, diploma nem egyenlő a tudással, általánosságban minél több diplomája van az embernek annál kevesebb tapasztalata és annál jobban ráért az életben. Csak az vág fel a diplomával aki különbnek érzi magát a másiknál. Egy diplomát már a társadalom legalja is meg tud szerezni a jelenlegi oktatás színvonalán.


#5

"Nos, egy szembetűnő oka van ennek. Vidéken élsz. "

A példa kedvéért a Budapesten élők hány százaléka nem törzsgyökeres, hanem vidékről jött fel lakni? Meg is bukott a teóriád.


#8

"Amíg iskolába jársz vagy egyetemre, vagy akárhova, és nem te dolgozol meg kőkemény munkával minden filléredért amit elköltesz vagy számlára fizetsz be, amíg nem alszol el mindennap a buszon, vagy befelé menet a munkába, vagy csak úgy otthon a wc-n ülve, addig nem is fogod megérteni ezt."


Ezt az összes felnőtt ember csinálja, mégsem mindenki ilyen. A gond ott kezdődik, hogy sok az irigy ember, több "szegényebb" ember nézi le a tehetősebb embert mint a tehetősebb a szegényt, de arra nem gondol senki, hogy lehet a tehetősebb sokkal többet és keményebben dolgozott, vagy csak szimplán több esze van, hogy tehetős ember lett belőle? Persze vannak kivételek is mint mindenben.


btw. Nem Magyarországon van sok primitív ember, hanem egyszerűen az átlag emberből több vanmint a magasam értelmi szinttel rendelkezőkből így több ember lesz egyértelműen akit más primitívnek mond. Azonban egy okos ember nem foglalkozik azzal, egyszerűen elengedi és továbbáll...

2017. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, talán a szenny családi háttér, a neveltetés hiánya, a rossz pedagógusok, a lehúzó kortárscsoport, és az az oka, hogy senki nem szól rá ezekre a szellemi-lelki-genetikai-igényességi fogyatékosokra. Magyarország egy proletártenyészde lett.
2021. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%

a 13-as nagyon jó dolgot írt, talán elsőre furcsának tűnik, de valóban a borzalmas étkezés is hozzájárul.

a magyarok többsége borzasztóan tájékozatlan, igénytelen, emiatt el nem tudja képzelni az eletét kenyér és péksütike nélkül. ezek meg gyulladást okoznak a szervezetben. nem véletlenül van ennyi elhízott puffadt fejű idegbeteg ember.


aztán az is igaz, amit az utolsó ír: sokan normális nevelést sem kapnak, a magyar oktatási rendszer meg gyakorlatilag megbukott.

arról nem beszélve, h egy olyan országban élünk, ami szinte mindenben az utolsó között van az EU-ban, a többségnek nicns sikerélménye, csak húzza az igát.


" egy másik ilyen vénkisasszony beszól hogy mi fiatalok mi menekülnék innét Magyarországról meg azért megyünk el mert itt büdös a munka, el vagyunk kényeztetve"


:)

az ilyenekkel nem kell foglalkozni, ezek idősebb prolik, akik elvárnák, hogy 12 órában gályázz vmi gyárban, és olyan szolgalelkű legyél, mint ők.

2022. febr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
37%
Köszi. (Utolsó előtti hozzászóló vagyok). Igen, ez a táplálkozás dolog is fura. Inferior, legolcsóbb ételek (kutyáknak sem való hulladék), az egészségtelen(re hülyített) magyar konyha. Az meg mindig kiakaszt, mikor 12 éves 100 kg-os roma gyerekek a chipset kólával eszik a villamoson. A 40 évet is csak lenyomorodva érik meg az ilyenek.
2022. febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
70%

„Nem értem miért emeled ennyire ki, hogy több diplomás vagy, diploma nem egyenlő a tudással, általánosságban minél több diplomája van az embernek annál kevesebb tapasztalata és annál jobban ráért az életben.”


azt is kiemelte, h több nyelven beszél. és mivel a magyarok nagy része képtelen megmukkanni idegen nyelven, még akár jogos is lehetne, ha többnek érezné magát.


:D jaja, és igen, a diploma nem egyenlő tudással blablabla…szokásos dumák. csak azt nem értem, hol van a sok tájékozott értelmes, nyelveket beszélő NEM DIPLOMÁS?

mert pofázni nagyon tudnak, de az a tapasztalatom, h az átlag diplomás jóval értelmes az átlag nem diplomásnál.

2022. júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

8,14: Lehet, hogy ti soha nem hallottatok ilyet, de én két egyetemet (egyik foglalkozásdoktori) és egy PhD doktori címet szereztem 8 órás munka mellett úgy, hogy engem anno az ELTE AJK nappalira akkor vettek fel, amikor csak oda, arra az egy kar egy képzésére 7200 fő jelentkezett. Csak harmadik félév után apám meg a felesége nem akartak tovább támogatni. Szóval hagyjuk már ezt, hogy csak a munka valami, az egyetemisták csak szórakoznak. Biztos van olyan is. Csak kb. 2002-2003 óta nagyon sok nappalis is legalább egy félállást elvállal, mert kevesen engedhetik meg ma az “én király/királynő vagyok és egyetem alatt nem dolgozom” mentalitást. (Holott az erősebb képzések pont a teljes fókuszálást igényelnék).


18: Egyetértek. Egy nem diplomás villogott, hogy ő három idegen nyelven tud. Én azt a “tud”-ot még nyelvszakos diplomával is nehezen mondanám ki, holott öt idegen nyelvvel dolgozom a kutatások során (eltérő mértékben és intenzitással).

2022. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
*két egyetemet végeztem (az egyik foglalkozásdoktori címmel zárult)
2022. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!