Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a beszélőkém? Vagy hogyan tudnám elérni, hogy gyorsan és frappánsan tudjak reagálni egy-egy beszélgetésre, vagy helyzetre?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, nagyon irigylem, minden témához hozzá tud szólni társaságban, idegenekkel is kedélyes beszélgetéseket tud indítani. Ezzel szemben én valahogy nem tudom mindezt megtenni. Például ma is váltottam néhány szót egy lánnyal aki nagyon tetszik nekem, de egy "igen-nem"-es válaszolgatásnál nem jutottam előbbre.

Persze ilyen helyzetekben utólag már eszembe jutnak frappáns és értelmes dolgok amiket ott és akkor mondhattam volna, de akkor abban a pillanatban még véletlenül sem.

Mit tehetnék, hogy ezt meg tudjam magamon változtatni?


2013. dec. 21. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
társaságba kell menni, újba ahol nincs ismerős, és tiszta lappal indulsz
2013. dec. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvass el egy cikket, hírt, rövid novellát, majd meséld el fennhangon, mint ha másnak szeretnéd elmondani röviden, tömören.Furi helyzet, de hasznos. Használhatod az eredeti szöveg szókincsét, de szinonim szavakat is befoglalhatsz.És ha tapasztalod, hogy adott témában tudsz folyékonyan beszélni, akkor megjön az önbizalmad. És ha beszélgetsz, ne arra koncentrálj, amit te akarsz mondani, hanem figyeld a másikat, és ha elhallgat, akkor beszélj!
2013. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ha a nőzés a téma,oda nem árt néhány memorizált rutin,amiket bármikor elsüthetsz.
2013. dec. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, megfogadom mindet és megpróbálok fejlődni!
2013. dec. 23. 19:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat olvasol, az is segít, mert sokmindenhez hozzá tudsz majd szólni.
2014. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!