Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberutálat, burkolt depresszi...

Emberutálat, burkolt depresszió, belső összeomlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy teljesen átlagos 25 éves srác vagyok. Egyedül, önállóan élek, állandó munkahelyem van, és évek óta vannak barátnőim. Ez látszik kívülről.


Kevésnek érzem magam, úgy érzem a többi ember lenéz, nemhogy nem tisztel, hanem egyenesen a nevetség tárgyát képezem. Próbálok, igyekszem megfelelni de ebből csak az bukik ki, hogy nem tudok megszólalni néha, mert amit mondanak nekem azon percekig gondolkodnom kell, hogy mi lenne a legmegfelelőbb válasz hogy jól állítsam be magam az adott személynél. Nem érdekelnek az emberek, utálom őket, nem vagyok rájuk szorulva, egyszerűen azt akarom, hogy egy társaság megbecsült tagja legyek. Nem vagyok. Évek óta én vagyok a közösségek "idiótája" amin nem tudok változtatni. Utálom az embereket, minden napom rohanás, minden napom a túlélésért folyik, ha nem is így van, én így érzem. Olyan ember akarok lenni akinek minden mind1, és magasról szarik mások véleményére. Ez áll tőlem a legtávolabb. Szegénynek tartom magam és szerencsétlennek. Aki velem van barátnő, úgy érzem csak azért van velem, hogy legyen valakivel. Nem érzem magam a legjobbnak, pedig ha nem én vagyok a legjobb semmit nem ér az egész...és nemhogy a legjobb nem vagyok de még csak jó sem. Utálom ezt az egészet. Mit gondolkodjak máshogy? Mire gondoljak? Mit csináljak? Kivel beszéljek? Utálok mindent ami él és mozog, mert úgy érzem ellenem van.

Miért én vagyok az, akit a legtöbbet baszogatnak? Pedig keménynek érzem magam, és még vissza se szólok direkt azért, hogy ne tűnjön olyannak, mintha felvenném a sok búza beszólását.


Kérlek legalább pár mondatban írjátok le a véleményeteket.



2013. dec. 27. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
az élet nem egy verseny. szarj le mindent és csináld amit szeretsz! ja és keress egy új közösséget, ami nem néz idiótának!
2013. dec. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamiben fejlesztened kell magad, amitől feljebb tudsz emelkedni az elnyomóidon. Gondolom olyan emberek kezdenek ki, akik a külsőségekre építenek, hát akkor változtass ezen.

A sport jó megoldás, le is vezeti a feszültséget, mintegy reset-et nyom az agynak.

2013. dec. 28. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fura, teljesen magamra ismerek, egy kivétellel: engem egyáltalán nem zavar.


Én döntöttem így.

2013. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. Azt hittem, mindenki utál. Aztán rájöttem: ez nem ilyen egyszerű. Általában csak én kombinálom össze a dolgokat. Legtöbbször olyan dolgokba látok bele ellenszenvet, amiben nincs is. Pl. egy fiú nem mellém ült le, hanem más mellé. Régen ezen elszomorodtam volna, hogy biztos nem tetszem neki, sőt, utál, csúnya vagyok, vagy unalmas vagy buta stb.Most arra gondolok: ennek millió oka lehet. Pl. beszélni szeretne a másikkal valami fontos dologról, de az is lehet, hogy most nem az én társaságomra vágyik. Ez nem azt jelenti, hogy soha nem vágyik rá, csak azt, hogy pillanatnyilag a másikkal szeretne inkább lenni. Összefoglalva: a tényeket kell nézni, nem azt, amit mögéjük gondolok. A fenti esetben csak annyi történt, hogy az illető nem ült mellém. Ez a tény. A többi a feltételezés, amiket mióta elhagytam, boldogabb es kiegyensúlyozottabb vagyok.

Neked van barátnőd. Ez a tény. A többi a feltételezés. Még ha valaki más mondja, hogy a csaj csak azért van veled, mert nem talál mást, az is csak egy vélemény. Nem tény. Ha te gondolod, az meg.főleg. Mindig, ha elkezdesz kombinálni, figyelmeztesd magad, hogy CSAK A TÉNYEKRE SZABAD KONCENTRÁLNI.

2014. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!