Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is ilyen? Nem intuitív...

Más is ilyen? Nem intuitív típus, emiatt a parkolás-főzés ilyesmi dolgok sokszor nem sikerülnek? 32/N

Figyelt kérdés

A sportokban is általában én vagyok elsőre a legbénább, de 2-3 kör gyakorlással már majdnem lekörözök mindenki mást. Összetett labdajátékokat nehezen tanulok meg, a parkolás is...hááát nagyon nehezen tanulom meg, pedig ezer éve vezetek.

Viszont nyelveket, szövegeket nagyon könnyen tanulok, mindig is kitűnő tanuló voltam, munkahelyeken is mindig kiemelkedtem és hamar vezető beosztásba kerültem. Tervezésben-megvalósításban szuper vagyok, de ha valamit "érzéssel" kell csinálni, nagyon nehéz, illetve sok gyakorlást igényel.



2014. febr. 19. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos már is jár ugyanebben a cipőben, sőt még a túloldalról is. Személy szerint énnekem egyik oldal se az erősségem, így elképzelheted hol tartok az életben 24 évesen. :P Nem is kívánok így sokáig élni rájöttem, csak teljen el valahogy, aztán boldogan válok meg a porhüvelyemtől, és olvadok bele a feledés homályába.
2014. febr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hűha, remélem,csak rossz napod van, ne írj ilyeneket. Amúgy milyen típus vagy,miben vagy jó?
2014. febr. 19. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Van az úgy, hogy valaki nem olyan ügyes, inkább a tanulás megy neki, ez nem olyan ritka. Nagyon kevés ember van, aki valamiben egyből kiemelkedőt nyújt. Erősebb az explicit tanulás az esetedben, mint az implicit. Egyébként a "született" sportolók eredményeit, tehetségét nagyjából 10 ezer óra gyakorlással be lehet hozni, ezt egy amerikai tudós be is bizonyította, de nem jut eszembe, hogy ki volt. Szerintem jóval kevesebb a született tehetség, itt is érvényes lehet a haranggörbe eloszlás.
2014. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt már én is hallottam valahol, és biztos tényleg így van. Engem nagyon érdekelne, más hogy oldja meg ezt. Pl.a parkolásnál nekem muszáj megtanulni, hogy "amikor a hátsó ablak háromszögében látom a szomszédos autót, akkor tekerem a kormányt egyharmaddal stb.)- egy intuitívnak erre nincs szüksége..


na és az emberi kapcsolatok.. most már nagyon jól kommunikálok, de azért, mert rengeteg helyezeten átmentem már, és van tapasztalatom, mire mi a jó reakció.


SZÓVAL hasonló helyzetben lévők tapasztalatai érdeklenek!

2014. febr. 19. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!