Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik semmibe a nőket?

Miért nézik semmibe a nőket?

Figyelt kérdés

Nagyon bosszant, hogy a férfiak semmibenézik a nőket.

Bármit csinálnak , ha szexelnek akkor k*rvák, ha isznak az undorító, mert nem illik. Nem látnak mást, csak a szexet. Csak egy tárgyat , akit meg leht alázni , akit elő lehet kapni ha éppen kell .


2014. febr. 23. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, az értelmes és kedves nőket igenis megbecsüljük.
2014. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 *Nekomimi* ***** válasza:
100%

Igen, sajnos ez így van és nagyon sok munkahelyen is.

Hiába végzek kétszer jobb és több munkát mint a férfi kollégám, az én munkám semmit sem ér a főnöknél, meg sem hallgat. Talán majd egyszer megváltozik a helyzet. :)

2014. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Erősen patriarchális társadalomban élünk. Ennek részben evolúciós/ biológiai, részben történeti/ filozófiai okai vannak. A szexizmus sem segíti a nők helyzetét a társadalomban. Sajnos a nemi egyenlőség még nem valósult meg teljesen a társadalomban és sajnos vannak világszerte közösségek, társadalmak,ahol még ennyi joga sincs egy nőnek, mint a nyugati társadalomban. Nagyon sok előítélet és sztereotípia és erősen él a nőkkel szemben. Jelenleg a férfi a megbecsültebb a társadalomban. A vezető pozíciókat főként férfiak tartják, sokak szerint a nőknek a konyhában és az ágyban a helyük, talán azért vannak ezzel így, mert elterjedt a társadalomban, hogy a férfi a kenyérkereső és a nőnek ezért ki kell szolgálnia. Talán egyszer majd megváltozik és létrejön egy igazságosabb rendszer, de azért javul a kép.
2014. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos szintig te magad tanítod meg az embereket arra, hogy hogy bánjanak veled. Ezt egy pszichiáter mondta. Persze ez csak bizonyos kereteken belül működik, de szerintem akkor is ki lehet hozni a dologból a maximumot. Kerülni kell a rossz társaságot ha lehet, a szexista emberekkel nem kell foglalkozni, strapálja magát velük más.
2014. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A többiek véleményével egyetértve még hozzáfűzném azt, hogy ahhoz, hogy egy 25-27 év feletti dolgozó és takaros, tip-top nő manapság tiszta és nyugodt lelkismerettel, egészséges lélekkel és gondolkodásmóddal élje mindennapjait és úgy is feküdjön le minden este, csak egy megoldás van: önbizalom növelés, s ennek az egyik eszköze a: NEM MAGUNKRA VEVÉS és ha kell, akkor VISSZAPOF..ZÁS.

Ha engem ok nélkül egy férfi lek..rváz, akkor ugyanolyan lezserséggel vágom vissza a "hímr...ngyó" kifejezést, amely meg is felel az igazságnak, ha onnan indulunk ki, hogy manapság mennyi singli és kapcsolatban/házasságban élő férfi ajánl fel a csupán az első "szia" után azonnali szexet a legelső szembe jövő nőnek akár a reális életben, akár a virtuális világban. Az ilyen hímr..ngyó engem ne minősítsen.

Az ivásról és egyéb káros szenvedélyek elítéléséről pedig konkrétan az a véleményem, hogy egy férfi is ugyanígy lesüllyedhet, méghozzá sokkal nagyon rá az esély (a XX. sz.ban is sokkal több részeg apuka volt, mint anyuka ...), sőt sokkal mélyebbre is, szingli lakása teljes rothadásban, fertőben és rendetlenségben - s mindez annak köszönhető, hogy nincs mellette egy nő, aki szeretetből gondoskodik róla és a házról és ezt a férfi mind magának köszönheti. Tehát rólam az ilyen ember részéről jövő alaptalan kritikák is leperegnek.

"Nem látnak mást, csak a szexet." - igen, ez szintén a férfiatlan hozzáállásuk és pudingosodásuk egyik jele.

Annak ellenére, hogy a XXI. sz. rohamosan fejlődő technikáival élünk, a férfiak egyre jobban süllyednek lefelé a középkorba. Így haladunk, s nem kell már sok ahhoz, hogy a fáról ugráljanak le.

Nézzétek el nekem, ha 1-2 helyet szatirikus voltam. Köszönöm.

2014. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Először is, van különbség dugás és dugás között, ileltve ivás és ivás között. Pl abban hogy mennyire random csinálod.

Igen, való igaz, egy nő ne tegye szét a lábát mindenkinek mert ez így egy könnyű dolog. Ez épp olyan mint hogy porschéval ne alázzuk a trabit. Persze hogy minden fiú akarni fogja hogy lefeküdhessen veled.


Aztán ivásról annyit, hogy a férfiakat is megvetik azért ha isznak, nem csak a nőket. Mértéket mindenkinek kell tartania, ha van vesszője az illetőnek, ha nincs.


Munkahelyemen meg csak annyit tudok mondani, hogy Isten óvjon a női főnököktől. Nem értenek annyira a szervezéshez mint a férfiak. És attól még hogy nem mondott rá konkrét okot neked hogy miért nem jó az amit csináltál, tuti hogy van valami a dolog mögött. Csak nem akarta megmondani hogy mi az. Lehet hogy sok kicsi apróság, és a legvégén az egész összképe nem olyan jó.


Ez épp olyan, mint hogy miért ne férfi legyen a takarítás felelős a lakásban. Összesöpörtem, igaz itt ott maradt valami, de nem sok az. Meg lesöportem a könyvekről a port (a polc mögé). Meg TV előtt eltakarítottam (be az ágy alá). És mégsem elégedettek velem! Pedig mindezt 8 órán át csináltam és odafigyeltem.

Persze, megcsináltam való igaz. És ezek a hibák tényleg nem katasztrófák. De mégsem az "igazi" amire a főnök gondol. :)


És igenis vannak megbecsült nők. Akik képesek úgy önállóak és függetlenek lenni úgy, hogy megvan bennük a lelki támasz szerep és meghallgatnak. Ez szerintem fontos egy nőben.


És mindezt nem rádförmedve mondom. :) Csak nekem ez a véleményem. De persze ha szeretnél beszélgetni a dologról (nem vitázni) akkor írj privit nyugodtan).



21f

2014. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mindenkit úgy kezelnek ahogy engedi hogy kezeljék.

ha érződik rajtad hogy öntudatos és önbecsüléssel rendelkező nő vagy, aki ki mer állni magáért ha igazságtalanság éri, akkor meg sem próbálnak veled kekeckedni.

engem nem szoktak semmibe venni, aki eddig megtette, azt szépen eligazítottam.


ha a nő nem dobja oda magát minden szembejövőnek, akkor nem csak szex lehetőségét fogja látni benne a férfi.

a mértéktelen ivás mind férfi, mind női oldalról gusztustalan, kerülöm az iszákos embereket, megvan róluk a véleményem.


a nők többsége tényleg alkalmatlan vezetőnek, ezt nőként mondom.

azzal nincs baj hogy a férfi a fő családfenntartó, a nő pedig részidős állás mellett kényelmesebben ellátja a családot, háztartást. ameddig megbecsülik egymást és nem kezdik méricskélni hogy ki mit hol hogyan mennyit tesz meg, addig működőképes.

2014. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg abba belegondoltatok már. h mindenki azt kapja, amit érdemel?

Maradjunk annyiban, h én se nézem sokba a nőket, de ennek is meg van az oka.

Lustaság, igénytelenség, kétszínűség, álszentség, logika teljes hiánya, felelősség kerülése stb.

2014. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom elhinni, hogy ennyi negatív tapasztalatotok legyen. engem férfiként sokszor bántottak meg nők, de a legkézenfekvőbb megoldást választottam. Elkezdtem beszélgetni (főleg neten, de sokakkal élőben is) nőkkel és azt vettem észre, hogy rengeteget segít. A két nem egymással szembeni problémáit főleg az okozza, hogy nem is ismerik igazán egymást.
2014. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Szerintem is. Csak mikor ezt én írtam, hogy elkommunikál a két fél egymás mellett, akkor le lettem hurrogva, csak tudnám, miért.
2014. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!